position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Wywiady

Hokej › Aktualności › Wywiady

Bartosz Ciura: Chcę pokazać swoje umiejętności

piątek, 6 maja 2011
autor: Magda Wolschon
Rozmowa z najmłodszym zawodnikiem w szeregach tyskiego klubu. Młody obrońca zgodził się zdradzić jakie nadzieje wiąże w związku z grą w GKSie oraz jak widzi swoje miejsce w drużynie.

Według opinii pana Krysiaka po maturach miałeś się pojawić w Sanoku i podpisać kontrakt. Skąd zmiana decyzji?
Ostatecznie zdecydowałem się wybrać ofertę GKSu, ponieważ uważam, że w Tychach będę miał duże możliwości rozwoju. GKS to doświadczona drużyna i na pewno bardzo dużo się nauczę.

Co miało największe znaczenie przy wyborze GKSu?
Przede wszystkim przekonały mnie warunki do rozwoju sportowego, jak i edukacyjnego.

Wiem, że jesteś właśnie w trakcie matur. Jak się czujesz po pierwszych egzaminach ? Planujesz dalszą naukę?
Egzaminy były dość trudne, ale jestem dobrej myśli. Przygotowywałem się do nich i wszystko powinno być dobrze. Po maturze chciałbym podjąć studia na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. To dobra uczelnia, jest blisko Tychów, więc nie będę miał problemów z dojazdami. Mam nadzieję, że uda mi się pogodzić edukację z treningami.

W Tychach będziesz najmłodszym zawodnikiem. Znasz już kogoś czy dopiero będziesz poznawał nowych kolegów z drużyny?
Znam kilku zawodników jeszcze ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu, gdzie razem się uczyliśmy. Z Kubą Wanackim grałem również w reprezentacji Polski. Mam nadzieję, że reszta zawodników dobrze mnie przyjmie do drużyny i szybko nawiążemy ze sobą kontakt.

Jak widzisz swoje miejsce w zespole?
Przede wszystkim będę dawał z siebie sto procent na treningach. Chcę pokazać swoje umiejętności. Mam nadzieję, że sztab trenerski to doceni i będę miał wiele okazji do gry przed tyską publicznością.

GKS to Twój pierwszy klub w PLH, jakie nadzieje z nim wiążesz?
Zgadza się, po raz pierwszy wystąpię w ekstraligowej drużynie. W Tychach jest wielu dobrych i bardzo doświadczonych zawodników, którzy spędzili wiele godzin na tafli. Liczę, że wiele się nauczę od starszych kolegów. Może podpatrzę jakieś ciekawe zagrania. 

Przed GKSem trudne zadanie w nadchodzącym sezonie... Kibice liczą na odzyskanie Pucharu Polski i walkę o złoty medal. Jak oceniasz szanse klubu?
GKS Tychy to bardzo dobra drużyna z wielkim potencjałem. Klub dokonał kilku wzmocnień na nadchodzący sezon. Tyski atak prezentuje się naprawdę dobrze. Mam nadzieję, że i ja pomogę drużynie w zdobyciu tych trofeów. Na pewno dołożę wszelkich starań, aby GKS był na szczycie. 

Jak myślisz kto będzie waszym najgroźniejszym rywalem w walce o najwyższe trofea?
Uważam, że nie ma lepszych i gorszych zespołów. Poziom ligi jest dość wyrównany i jak pokazał poprzedni sezon każdy może być groźnym przeciwnikiem. Musimy się przykładać do wszystkich spotkań, bo na pewno z nikim nie będzie łatwo wygrać. 

Reprezentacja Polski niestety nie zaliczyła zbyt udanego występu na Mistrzostwach Świata dywizji I, natomiast elita właśnie walczy o mistrzowski tytuł. Masz swojego faworyta?
Tak, niestety Polacy nie będą najlepiej wspominać mistrzostw w Kijowie, ale taki jest sport. Musimy się z tym pogodzić. Jeżeli chodzi o Mistrzostwa Świata Elity to dużym zaskoczeniem jest dla mnie reprezentacja Niemiec. W wolnych chwilach śledzę wyniki spotkań i myślę, że ten zespół może jeszcze sporo namieszać na tym turnieju. 

Czego Ci życzyć na przyszłość?
Przede wszystkim, abym jak najczęściej mógł wchodzić na lód i pokazywał się z dobrej strony we wszystkich spotkaniach.

Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. GKS Tychy 0
2. KS Unia Oświęcim 0
3. Comarch Cracovia 0
4. Tauron KH GKS Katowice 0
5. JKH GKS Jastrzębie 0
6. Nesta Toruń 0
7. Zagłębie Sosnowiec 0
8. TMH Polonia Bytom 0
9. TatrySki Podhale Nowy Targ 0
10. PGE Orlik Opole 0
11. MH Automatyka Gdańsk 0
12. Kadra PZHL 0
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

Trening na Stadionie Zimowym
piątek, 20 lipca 2018


GKS Tychy TV

Jarosław Rzeszutko: Po każdej kontuzji wracam silniejszy


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies