Hokej › Aktualności › Relacje
Sanok ciągle w grze

W rozegranym dzisiaj trzecim spotkaniu rywalizacji o brązowy medal PLH, GKS Tychy przegrał na własnym lodzie z Ciarko PBS Bank Sanok 1:4 (1:2, 0:1, 0:1). Stan rywalizacji: 2:1 dla GKS. Czwarty mecz w Tychach jutro o godzinie 18:00!

Trzecie spotkanie w walce o brązowy medal nie stało na najwyższym poziomie i nie przyniosło kibicom zbyt wielu emocji.  Na Stadionie Zimowym w Tychach kibice żywo reagowali tylko na decyzje sędziego. Należy również zaznaczyć, że goście postawili wysoko poprzeczkę i  nie pozwolili tyszanom na zbyt wiele.  Już w pierwszych sekundach meczu gospodarze mogli otworzyć wynik, jednak strzał Mikołaja Łopuskiego odbił się od słupka bramki sanoczan. Tyszanie nie wyszli na prowadzenie, ale byli drużyną przeważającą na tafli. Niestety zmieniło się to podczas pierwszego osłabienia. Przeciwnicy w ładnym stylu „rozklepali” tyską obronę, po czym Marek Strzyżowski z przed bramki pokonał Sobeckiego. Po niecałych dwóch minutach był remis. Teddy da Costa podał przed bramkę Grzegorzowi Pasiutowi, który nie trafił czysto w krążek. Na szczęście zaraz za Pasiutem nadjechał Marian Csorich, który umieścił gumę w siatce. Mecz zaczął się od nowa, lecz zarysowywała się przewaga sanoczan, którzy w rezultacie przed przerwą prowadzili 2:1. Autorem bramki został Zoltan Kubat. Warto zaznaczyć, że trzy bramki w pierwszej tercji zadownicy zdobywali podczas okresu gry w przewadze.

Po pierwszej tercji wszyscy, chcący zobaczyć GKS odbierający medale za trzecie miejsce liczyli na to, że tyszanie będą „gryźli lód do końca spotkania”. Było tak przez pewien czas, ale potem sanoczanie odcięli drogę do swojej bramki, pozwalając tylko na pojedyncze strzały. Tyszanie również bronili swojej bramki, jednak, gdyby nie Arkadiusz Sobecki ten mecz mógłby skończyć się o wiele wyższym rezultatem. W 27 minucie tyszanie stracili trzeciego gola. Arkadiusza Sobeckiego pokonał Peter Bartos. Można powiedzieć, że po tej bramce miejscowi zostali zepchnięci do swojej tercji, a hokeiści z podkarpacia pozwalali im tylko na pojedyncze akcje, które nie przyniosły rezultatu. Ostatecznie po drugiej tercji na tablicy wyników widniał wynik 1:3 dla przyjezdnych.

Według kibiców, którzy przyszli na czwartkowy mecz o brązowy medal, trzecia tercja była tylko ślizgawką, aby dokończyć mecz i powalczyć w piątek. Hokeiści GKS-u chyba usłyszeli głosy z trybun i stworzyli sobie parę okazji, aby pokonać Daniela Kachniarza. Niestety młody bramkarz świetnie wykorzystuje daną mu szansę gry w wyjściowym składzie i godnie zastępuje Przemysława Odrobnego. Brak pomysłu na grę oraz dobra gra defensywna przeciwnika nie pozwoliła gospodarzom na zdobycie kontaktowego gola, co więcej, bezradni tyszanie stracili czwartą bramkę i niemal pewne było, że tego spotkania podopieczni Petera Kremena nie wygrają. Tyszanie starali się udowodnić, że nadzieja umiera ostatnia, lecz czwartkowy wieczór nie był ich dniem. Mimo dzisiejszej  przegranej GKS Tychy prowadzi w walce o brązowy medal 2:1 i już jutro ponownie podejmie na własnym lodzie Ciarko PBS Bank Sanok.

GKS Tychy - Ciarko PBS Bank Sanok 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
0:1 Marek Strzyżowski - Peter Bartoš - Tomasz Malasiński (03:19) 5/4
1:1 Marian Csorich - Grzegorz Pasiut - Teddy Da Costa (05:16) 5/4
1:2 Ivo Kotaška - Martin Vozdecký - Tomasz Malasiński (16:29) 5/4
1:3 Peter Bartoš - Martin Belluš - Marek Strzyżowski (27:15)
1:4 Pavel Mojžíš - Marek Strzyżowski - Marcin Kolusz (49:00) 5/4

GKS Tychy: Sobecki Arkadiusz - Dutka Rafał, Jakes Tomas; Baranyk Milan (2), Simicek Roman (2), Bagiński Adam - Csorich Marian, Zion Jonathan; Łopuski Mikołaj (2), Pasiut Grzegorz, Da Costa Teddy - Majkowski Krzysztof, Sokół Łukasz (2); Bernat Tobiasz, Parzyszek Adrian (2), Janos Branislav - Ciura Bartosz, Wanacki Jakub (4); Guzik Kacper, Galant Radosław, Witecki Jakub.

Ciarko PBS Bank Sanok: Kachniarz Daniel - Pociecha Bartłomiej, Mojzis Pavel; Vozdecky Martin, Kolusz Marcin, Vitek Josef (2) - Kotaska Ivo, Wajda Patryk; Strzyżowski Marek (2), Bartos Peter, Bellus Martin (2) - Kubat Zoltan (2), Rąpała Bogusław; Mery Tomas, Dziubiński Krystian, Malasiński Tomasz - Bułanowski Łukasz, Gruszka Dariusz, Milan Wojciech (2), Mermer Maciej.