Hokej › Aktualności › Relacje
GKS Tychy brązowym medalistą PLH!

Hokeiści GKS Tychy pokonali w dogrywce czwartego meczu Ciarko PBS Bank Sanok 4:3 i tym samym zdobyli brązowe medale Polskiej Ligi Hokejowej.

Od pierwszych minut meczu zawodnicy obu drużyn zostawiali dużo serca i sił na lodzie. Mimo błędów i niedokładności spowodowanej ogromnymi nerwami i presją zawodnicy stworzyli świetne widowisko. Strzelanie w tym meczu rozpoczęli tyszanie, bo to oni od początku przeważali na tafli. W siódmej minucie miejscowi  objęli prowadzenie za sprawą Adama Bagińskiego, jednak sanoczanie szybko wyrównali i mecz zaczął się od nowa. Półtorej minuty przed końcem tyszanie stracili drugą bramkę i do szatni musieli zejść przy jednobramkowej stracie.

Po powrocie na tafle tyszanie atakowali, aby odrobić stratę i już 3 minuty po gwizdku rozpoczynającym drugą tercję Jonathan Zion doprowadził do remisu pięknym strzałem pod poprzeczkę. Parę minut później, gdy tyszanie tak jak przy bramce Ziona grali w przewadze 5 na 4 Grzegorz Pasiut wyprowadził GKS Tychy na prowadzenie. Wynik 3:2 utrzymywał się pięć minut, bo po tym czasie Maciej Mermer wyrównał. Do końca tercji utrzymywał się wynik 3:3.

Trzecia tercja była nerwówką, obie drużyny nie chciały stracić bramki, więc żadna z ekip nie forsowała tempa gry. Zawodnicy mieli swoje okazje jednak obrońcy  bardzo dobrze wykonywali swoją pracę. Na pochwałę zasługują również obaj bramkarze, którzy raz po raz ratowali swoje zespoły przed stratą bramki. Tercja nie przyniosła rozwiązania, więc wszystkich czekała dogrywka.

Dodatkowy czas gry nie najlepiej rozpoczął się dla tyszan, bowiem  Teddy Da Costa dostał karę za wymuszenie faulu (symulowanie), jednocześnie na ławkę kar powędrował również Zoltan Kubat, który zahaczał tyskiego napastnika. Na tafli trwała walka trzech na trzech, z której obronną ręką wyszli tyszanie kończąc pojedynek zdobywając złotą bramką. Bohaterem został Tomas Jakes, który jako ostatni znalazł drogę do bramki Daniela Kachniarza. Tyszanie zakończyli sezon z brązowymi medalami, które wręczył im prezes PZHL-u dr Piotr Hałasik.

GKS Tychy - Ciarko PBS Bank Sanok d.4:3 (1:2, 2:1, 0:0, d.1:0)
1:0 Adam Bagiński - Tomáš Jakeš (07:34 5/4
1:1 Peter Bartoš - Pavel Mojžíš - Josef Vítek (10:52)
1:2 Martin Belluš - Peter Bartoš (18:12)
2:2 Jonathan Zion - Łukasz Sokół - Mikołaj Łopuski (23:00) 5/4
3:2 Grzegorz Pasiut (26:52) 5/4
3:3 Maciej Mermer ( Wojciech Milan (33:56)
4:3 Tomáš Jakeš (63:08) 4/4

GKS Tychy: Sobecki Arkadiusz - Dutka Rafał, Jakes Tomas; Łopuski Mikołaj, Simicek Roman, Bagiński Adam - Csorich Marian (2), Wanacki Jakub (4); Guzik Kacper, Pasiut Grzegorz, Da Costa Teddy (4) - Sokół Łukasz, Zion Jonathan; Baranyk Milan, Parzyszek Adrian (4), Janos Branislav - Ciura Bartosz, Majkowski Krzysztof; Galant Radosław, Witecki Jakub, Bernat Tobiasz.

Ciarko PBS Bank Sanok: Kachniarz Daniel, Odrobny Przemysław; Pociecha Bartłomiej, Mojzis Pavel, Vozdecky Martin, Kolusz Marcin (2), Vitek Josef; Kotaska Ivo, Wajda Patryk, Strzyżowski Marek (2), Bartos Peter (2), Bellus Martin; Kubat Zoltan (4), Rąpała Bogusław, Mery Tomas, Dziubiński Krystian, Malasiński Tomasz (2); Bułanowski Łukasz, Biały Marcin, Gruszka Dariusz (4), Milan Wojciech, Mermer Maciej.

strzały: 35:54 (10:20, 11:17, 10:16, 4:1)
kary: 16 min. (w tym 2 tech.) - 18 min. (w tym 2 tech.)