position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Relacje

Hokej › Aktualności › Relacje
Trzy punkty zostają w Tychach

Tyszanie pokonali Aksam Unię Oświęcim 4:1. Bramki dla GKS Tychy zdobywali Radosław Galant, Rafał Dutka, Michał Woźnica i Branislav Jánoš.

Pierwsza tercja „świętej wojny” rozpoczęła się w bardzo nerwowej atmosferze. Tyszanie nie grali najlepiej. Podania były niedokładne, co znacznie utrudniało wyprowadzenie składnej akcji.  Mimo bezbramkowego remisu po pierwszej odsłonie, na Stadionie Zimowym w Tychach było bardzo ciekawie. Obie drużyny miały swoje okazje do otwarcia wyniku, lecz na posterunku stali obaj bramkarze zwłaszcza Arkadiusz Sobecki, który w meczu z Aksam Unią Oświęcim w dużej mierze przyczynił się do zwycięstwa w całym meczu popisywał się bardzo dobrymi interwencjami. Można było zauważyć, że tyski golkiper powoli wraca na wysoki poziom, który jeszcze niedawno prezentował. Najbliżej otwarcia wyniku w tej części gry był Michał Woźnica, lecz jego strzał sprzed bramki czujnie i z dużym refleksem wybronił Michal Fikrt. Goście też mieli swoje okazje. Jedną z lepszych miał Piotr Sarnik, lecz pilnujący go Tomas Jakes nie pozwolił mu oddać „czystego” strzału. Do szatni zawodnicy obu drużyn zjechali przy wyniku 0:0. Dynamiczna, szybka gra oraz strzały jednej i drugiej drużyny dały nadzieje kibicom zebranym na tyskim Stadionie Zimowym na większe emocje w kolejnych częściach meczu. 

Druga odsłona widowiska rozpoczęła się dwiema dogodnymi sytuacjami gości. Najpierw Damian Piotrowicz nie dał rady Sobeckiemu, a potem Mariusz Jakubik, po podaniu Piotra Sarnika przed bramkę, nie pokonał tyskiego bramkarza. Swoje sytuacje wykorzystali za to tyszanie, którzy najpierw zdobyli pierwszą bramkę w meczu, a 35 sekund później podwyższyli rezultat. Pierwszego gola dla GKS-u Tychy zdobył Radosław Galant, który po podaniu Kacpra Guzika i zostawieniu obrońców za sobą, na raty pokonał bramkarza gości. Meczowy spiker nie zdążył podać nazwisk asystentów przy bramce Radosława Galanta, a Rafał Dutka zdobył drugą bramkę dla tyskiego zespołu. Przy tej bramce asystowali mu Adam Bagiński i Michał Woźnica. Po strzeleniu dwóch bramek przez GKS gra zdecydowanie układała się po ich myśli. Do końca tercji gospodarze utrzymywali wyraźną przewagę jednak nie udało się im podwyższyć przewagi. W końcówce Unia miała jeszcze swoje szanse jednak czujnie na posterunku stał Arkadiusz Sobecki. Tercja zakończyła się wynikiem 2:0.

W ostatniej tercji drużyna Tomasza Piątka postawiła wszystko na jedną kartę. Przez większość tercji utrzymywali się przy krążku i oddawali coraz groźniejsze strzały na bramkę. Przez pewien czas nawet nie dali wyjechać tyszanom z własnej tercji. Wysoki pressing i ciągłe atakowanie bramki przyniosło efekty. Peter Tabacek po strzale Piotra Sarnika, szczęśliwie zmienił tor lotu krążka, a ten wpadł do bramki. Po tej bramce tyszanie się obudzili i nie pozwalali na zbyt dużo gościom z Oświęcimia. Drużyna Unii po bramce dostała wiatru w żagle i wyprowadzała coraz groźniejsze akcje. Na szczęście dla tyszan bramkę zdobył Michał Woźnica i uspokoił sytuację na lodzie. Pod koniec spotkania, dokładnie sześć sekund przed końcem gola na do widzenia zdobył Branislav Janos, który w sytuacji sam na sam skutecznie pokonał Michala Fikrta. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:1, lecz gra tyszan nie była taka o jakiej marzą kibice oraz sami zawodnicy oraz sztab szkoleniowy. Najlepszymi zawodnikami zostali wybrani Michal Fikrt oraz Michał Woźnica.

GKS Tychy - Aksam Unia Oświęcim 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)
1:0 Radosław Galant - Jakub Witecki - Kacper Guzik (22:36)
2:0 Rafał Dutka - Adam Bagiński - Michał Woźnica (23:01)
2:1 Peter Tabaček - Piotr Sarnik - Mariusz Jakubik (51:14)
3:1 Michał Woźnica - Michał Kotlorz - Adrian Parzyszek (56:41) 4/5
4:1 Branislav Jánoš - Tomáš Jakeš (59:53)

GKS Tychy: Sobecki Arkadiusz - Jakes Tomas, Dutka Rafał; Woźnica Michał, Simicek Roman, Bagiński Adam - Csorich Marian, Wanacki Jakub; Łopuski Mikołaj, Da Costa Teddy, Pasiut Grzegorz - Sokół Łukasz, Kotlorz Michał (2); Baranyk Milan, Parzyszek Adrian, Janos Branislav - Majkowski Krzysztof (2), Ciura Bartosz; Witecki Jakub, Galant Radosław, Guzik Kacper.

Aksam Unia Oświęcim:
Fikrt Michal- Kasperczyk Michał, Nikolov Angel, Piotrowicz Damian, Różański Jarosław, Rzeszutko Jarosław; Gabryś Jerzy, Piekarski Grzegorz, Jakubik Mariusz, Tabacek Peter, Sarnik Piotr; Skrzypkowski Paweł (2), Połącarz Tomasz, Modrzejewski Marek, Adamus Mateusz, Wojtarowicz Wojciech.

Sędziowie: Sebastian Kryś - Marcin Polak - Mariusz Smura.

kary: 10 min. (w tym 6 tech.) - 2 min.
strzały: 35:25 (9:6, 19:8, 7:11)Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. Tauron KH GKS Katowice 76
2. GKS Tychy 67
3. TatrySki Podhale Nowy Targ 55
4. JKH GKS Jastrzębie 53
5. Comarch Cracovia 48
6. KH Energa Toruń 47
7. KS Unia Oświęcim 44
8. MH Automatyka Gdańsk 34
9. Zagłębie Sosnowiec 31
10. PGE Orlik Opole 26
11. Węglokoks Kraj Polonia Bytom 15
12. Kadra U23 PZHL 8
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

Mikołajki w Ośrodku Kibice Razem GKS Tychy
czwartek, 6 grudnia 2018


GKS Tychy TV

Odwiedził stadion i wręczył prezenty. Mikołajki z GKS Tychy


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies