position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Relacje

Hokej › Aktualności › Relacje
Trzy punkty zostają w Tychach

Tyszanie pokonali Aksam Unię Oświęcim 4:1. Bramki dla GKS Tychy zdobywali Radosław Galant, Rafał Dutka, Michał Woźnica i Branislav Jánoš.

Pierwsza tercja „świętej wojny” rozpoczęła się w bardzo nerwowej atmosferze. Tyszanie nie grali najlepiej. Podania były niedokładne, co znacznie utrudniało wyprowadzenie składnej akcji.  Mimo bezbramkowego remisu po pierwszej odsłonie, na Stadionie Zimowym w Tychach było bardzo ciekawie. Obie drużyny miały swoje okazje do otwarcia wyniku, lecz na posterunku stali obaj bramkarze zwłaszcza Arkadiusz Sobecki, który w meczu z Aksam Unią Oświęcim w dużej mierze przyczynił się do zwycięstwa w całym meczu popisywał się bardzo dobrymi interwencjami. Można było zauważyć, że tyski golkiper powoli wraca na wysoki poziom, który jeszcze niedawno prezentował. Najbliżej otwarcia wyniku w tej części gry był Michał Woźnica, lecz jego strzał sprzed bramki czujnie i z dużym refleksem wybronił Michal Fikrt. Goście też mieli swoje okazje. Jedną z lepszych miał Piotr Sarnik, lecz pilnujący go Tomas Jakes nie pozwolił mu oddać „czystego” strzału. Do szatni zawodnicy obu drużyn zjechali przy wyniku 0:0. Dynamiczna, szybka gra oraz strzały jednej i drugiej drużyny dały nadzieje kibicom zebranym na tyskim Stadionie Zimowym na większe emocje w kolejnych częściach meczu. 

Druga odsłona widowiska rozpoczęła się dwiema dogodnymi sytuacjami gości. Najpierw Damian Piotrowicz nie dał rady Sobeckiemu, a potem Mariusz Jakubik, po podaniu Piotra Sarnika przed bramkę, nie pokonał tyskiego bramkarza. Swoje sytuacje wykorzystali za to tyszanie, którzy najpierw zdobyli pierwszą bramkę w meczu, a 35 sekund później podwyższyli rezultat. Pierwszego gola dla GKS-u Tychy zdobył Radosław Galant, który po podaniu Kacpra Guzika i zostawieniu obrońców za sobą, na raty pokonał bramkarza gości. Meczowy spiker nie zdążył podać nazwisk asystentów przy bramce Radosława Galanta, a Rafał Dutka zdobył drugą bramkę dla tyskiego zespołu. Przy tej bramce asystowali mu Adam Bagiński i Michał Woźnica. Po strzeleniu dwóch bramek przez GKS gra zdecydowanie układała się po ich myśli. Do końca tercji gospodarze utrzymywali wyraźną przewagę jednak nie udało się im podwyższyć przewagi. W końcówce Unia miała jeszcze swoje szanse jednak czujnie na posterunku stał Arkadiusz Sobecki. Tercja zakończyła się wynikiem 2:0.

W ostatniej tercji drużyna Tomasza Piątka postawiła wszystko na jedną kartę. Przez większość tercji utrzymywali się przy krążku i oddawali coraz groźniejsze strzały na bramkę. Przez pewien czas nawet nie dali wyjechać tyszanom z własnej tercji. Wysoki pressing i ciągłe atakowanie bramki przyniosło efekty. Peter Tabacek po strzale Piotra Sarnika, szczęśliwie zmienił tor lotu krążka, a ten wpadł do bramki. Po tej bramce tyszanie się obudzili i nie pozwalali na zbyt dużo gościom z Oświęcimia. Drużyna Unii po bramce dostała wiatru w żagle i wyprowadzała coraz groźniejsze akcje. Na szczęście dla tyszan bramkę zdobył Michał Woźnica i uspokoił sytuację na lodzie. Pod koniec spotkania, dokładnie sześć sekund przed końcem gola na do widzenia zdobył Branislav Janos, który w sytuacji sam na sam skutecznie pokonał Michala Fikrta. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:1, lecz gra tyszan nie była taka o jakiej marzą kibice oraz sami zawodnicy oraz sztab szkoleniowy. Najlepszymi zawodnikami zostali wybrani Michal Fikrt oraz Michał Woźnica.

GKS Tychy - Aksam Unia Oświęcim 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)
1:0 Radosław Galant - Jakub Witecki - Kacper Guzik (22:36)
2:0 Rafał Dutka - Adam Bagiński - Michał Woźnica (23:01)
2:1 Peter Tabaček - Piotr Sarnik - Mariusz Jakubik (51:14)
3:1 Michał Woźnica - Michał Kotlorz - Adrian Parzyszek (56:41) 4/5
4:1 Branislav Jánoš - Tomáš Jakeš (59:53)

GKS Tychy: Sobecki Arkadiusz - Jakes Tomas, Dutka Rafał; Woźnica Michał, Simicek Roman, Bagiński Adam - Csorich Marian, Wanacki Jakub; Łopuski Mikołaj, Da Costa Teddy, Pasiut Grzegorz - Sokół Łukasz, Kotlorz Michał (2); Baranyk Milan, Parzyszek Adrian, Janos Branislav - Majkowski Krzysztof (2), Ciura Bartosz; Witecki Jakub, Galant Radosław, Guzik Kacper.

Aksam Unia Oświęcim:
Fikrt Michal- Kasperczyk Michał, Nikolov Angel, Piotrowicz Damian, Różański Jarosław, Rzeszutko Jarosław; Gabryś Jerzy, Piekarski Grzegorz, Jakubik Mariusz, Tabacek Peter, Sarnik Piotr; Skrzypkowski Paweł (2), Połącarz Tomasz, Modrzejewski Marek, Adamus Mateusz, Wojtarowicz Wojciech.

Sędziowie: Sebastian Kryś - Marcin Polak - Mariusz Smura.

kary: 10 min. (w tym 6 tech.) - 2 min.
strzały: 35:25 (9:6, 19:8, 7:11)Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. Tauron KH GKS Katowice 12
2. JKH GKS Jastrzębie 9
3. Nesta Toruń 5
4. Comarch Cracovia 4
5. TatrySki Podhale Nowy Targ 3
6. KS Unia Oświęcim 3
7. MH Automatyka Gdańsk 3
8. GKS Tychy 3
9. Zagłębie Sosnowiec 3
10. Węglokoks Kraj Polonia Bytom 2
11. PGE Orlik Opole 1
12. Kadra PZHL 0
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

GKS Tychy - Tauron KH GKS Katowice 3:2
niedziela, 16 września 2018


GKS Tychy TV

4. kolejka CHL: Bartłomiej Pociecha po meczu IFK Helsinki - GKS Tychy 2:1


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies