position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Relacje

Hokej › Aktualności › Relacje
Ważne zwycięstwo

Kolejny mecz z rzędu pomiędzy GKS Tychy, a JKH GKS Jastrzębie zakończył się w rzutach karnych. Tym razem lepsi byli tyszanie, którzy ostatecznie zwyciężyli 4:3.

Już pierwsze minuty pierwszej tercji pokazały, że to będzie ostry i ciężki mecz dla obydwu drużyn. Zawodnicy sprawiali wrażenie, że nie interesuje ich odzyskanie krążka, a raczej znokautowanie przeciwnika. Zacięty i  wyrównany początek przyniósł bramkę dla gości, którą zdobył Mateusz Danieluk. Tyszanie odpowiedzieli jeszcze w pierwszej odsłonie, a do wyrównania doprowadził Adam Bagiński, który najpierw odzyskał krążek, a potem z obrońcami na plecach pokonał Kamila Kosowskiego. Po golu na 1:1 mecz zaczął się od nowa. Zawodnicy walczyli o każdy kawałek lodu. Cztery minuty po wyrównującej bramce Teddy Da Costa dał prowadzenie swojej drużynie popisując się pięknym, celnym strzałem po wcześniejszym podaniu Mikołaja Łopuskiego. Do końca tercji utrzymywał się wynik 2:1.

Druga tercja rozpoczęła się od ataków gości. Tyszanie przez pierwsze minuty nie umieli wyjechać z własnej tercji. Na szczęście trzecia bramka, którą zdobył Mikołaj Łopuski uspokoiła sytuację na lodzie. Uspokoiła tylko w sensie hokejowym, bo na lodzie emocje brały górę nad zawodnikami Jastrzębia, którzy coraz ostrzej atakowali tyskich graczy. Ataki zawodników JKH mogły doprowadzić do poważnej kontuzji Kacpra Guzika. Na szczęście Guzikowi nic się nie stało, a na atakującego go Adriana Labryge sędzia nałożył karę meczu za atak od tyłu. Mimo wielu kar nałożonych na graczy obu drużyn zawodnicy nie uspokoili się. Hokeiści JKH GKS Jastrzębie w drugiej części meczu zdobyli bramkę kontaktową. Zapisał ją na swoim koncie kapitan – Maciej Urbanowicz. Do końca tercji utrzymał się wynik 3:2 dla gospodarzy. W ostatnich sekundach szanse miał jeszcze Radosław Galant, który prawie  na leżąco uderzył krążek w stronę bramki. Nie miał szczęścia w tej sytuacji, bo guma uderzyła o konstrukcję bramki. Zacięta i ostra gra oraz wynik na styku zapowiadały ciekawą trzecią tercje na Stadionie Zimowym w Tychach.

W ostatniej odsłonie spotkania jastrzębianie postawili wszystko na jedną kartę i nie pozwalali tyszanom na grę. Grali wysokim pressingiem, co uniemożliwiło tyszanom choćby wjechanie do tercji obronnej gości. Po raz kolejny w dużej mierze do zwycięstwa przyczynił się Arkadiusz Sobecki, który parę razy uratował tyskie zespół od straty gola. Niestety dziesięć minut przed końcem Radek Prohazka, podczas zamieszania pod bramką znalazł drogę do bramki Arkadiusza Sobeckiego. Po tej bramce tyszanie się obudzili i byli drużyną lepszą. Mimo to nie zdobyli bramki, która dałaby im zwycięstwo w meczu. Wszyscy na Stadionie Zimowym, czekali więc na dogrywkę. 

Pięć minut dogrywki nie przyniosło żadnej bramki, ale okazję mieli do tego hokeiści obu drużyn. Najpierw pokonać Sobeckiego mógł Maciej Słodczyk jednak tyski bramkarz popisał się doświadczeniem i spokojem. Potem swoją okazję miał Marian Csorich, ale strzelił prosto w bramkarza. Bezbramkowa dogrywka doprowadziła do rzutów karnych, w których lepsi okazali się tyszanie. Bohaterem został Milan Baranyk, który wykorzystał dwa rzuty karne. Tyszanie dzięki dzisiejszemu zwycięstwu umocnili się na drugiej pozycji w tabeli i zwiększyli swoją przewagę nad Jastrzębiem do czterech oczek.

GKS Tychy - JKH GKS Jastrzębie k.4:3 (2:1, 1:1, 0:1, d.0:0, k.2:1)
0:1 Mateusz Danieluk - Richard Bordowski - Tomasz Pastryk (07:18)
1:1 Adam Bagiński (14:08)
2:1 Teddy Da Costa - Marian Csorich - Mikołaj Łopuski (17:16) 5/4
3:1 Mikołaj Łopuski (21:39)
3:2 Maciej Urbanowicz - Marcin Słodczyk (28:17)
3:3 Radek Procházka (50:20)
4:3 Milan Baranyk (65:00) DRZK

GKS Tychy: Sobecki Arkadiusz - Jakes Tomas (2), Dutka Rafał; Woźnica Michał (2), Simicek Roman (2), Bagiński Adam - Csorich Marian, Wanacki Jakub (2); Łopuski Mikołaj, Da Costa Teddy, Pasiut Grzegorz - Sokół Łukasz, Kotlorz Michał; Baranyk Milan, Parzyszek Adrian, Janos Branislav - Majkowski Krzysztof, Ciura Bartosz (2); Witecki Jakub, Galant Radosław, Guzik Kacper (2).

JKH GKS Jastrzębie: Kosowski Kamil - Zatko Mirosław, Górny Kamil; Danieluk Mateusz (2), Kral Richard (2), Kapica Damian - Labryga Adrian (25), Bryk Mateusz (2); Sulka Maciej, Słodczyk Marcin, Bordowski Richard (4) - Pastryk Tomasz, Rompkowski Mateusz (2); Salamon Błażej, Prochazka Radek, Urbanowicz Maciej - Dąbkowski Bartosz; Kogut Patryk, Rompkowski Maciej, Marzec Szymon.

Sędziowie: Przemysław Kępa - Robert Długi - Wojciech Kolusz

kary: 12 min. - 37 min. (w tym kara meczu dla Adriana Labrygi)
strzały: 38:31 (8:13, 14:7, 13:8, d.2:2, k.1:1)Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. Tauron KH GKS Katowice 32
2. GKS Tychy 26
3. JKH GKS Jastrzębie 22
4. Comarch Cracovia 20
5. TatrySki Podhale Nowy Targ 19
6. KH Energa Toruń 18
7. MH Automatyka Gdańsk 17
8. KS Unia Oświęcim 13
9. Zagłębie Sosnowiec 13
10. PGE Orlik Opole 12
11. Węglokoks Kraj Polonia Bytom 5
12. Kadra U23 PZHL 1
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

GKS Tychy - HC Bolzano
środa, 10 października 2018


GKS Tychy TV

10. kolejka PHL: Wypowiedzi po meczu GKS Tychy - KH Energa Toruń 0:2


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies