position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Relacje

Hokej › Aktualności › Relacje
Deklasacja rywali z Sosnowca

Ten mecz od początku układał się pod dyktando tyszan. Szybko strzelona bramka przez Michała Kotlorza wniosła spokój w szeregi tyskich zawodników, którzy coraz swobodniej radzili sobie na lodzie. Niedługo po pierwszej bramce swojej okazji na podwyższenie wyniku nie wykorzystał Adam Bagiński, którem za późno podał Roman Simicek i niestety napastnik GKS-u nie zdołał oddać celnego strzału. Przewaga gospodarzy w pierwszej tercji była ogromna. Goście podczas ataków byli bezbronni. Spokojna gra i utrzymywanie się przy krążku przyniosło kolejne gole dla drużyny z Tychów. Najpierw na listę strzelców wpisał się Adrian Parzyszek, który podczas osłabienia w dobrym stylu pokonał bramkarza Sosnowca. Niedługo potem dołączył do niego Adam Bagiński, który w przewadze po podaniu Romana Simicka umieścił krążek w bramce. Trzynaście sekund później padła kolejna bramka, już czwarta dla GKS-u, zdobył ją Mikołaj Łopuski, który dostał doskonałe podanie od Mariana Csoricha. Ostatnią bramkę w tej tercji, niewiele ponad minutę przed końcem, zdobył Łukasz Sokół, który z okolic niebieskiej przymierzył na bramkę Michała Elżbieciaka. Po 5 bramce dla GKS-u, między słupkami bramki Zagłębia Sosnowiec, stanął Bartłomiej Nowak, który zmienił Michała Elżbieciaka. Tercja zakończyła się wysokim prowadzeniem gospodarzy- 5:0.

Druga tercja nie zaczęła się tak dobrze jak pierwsza. Tyszanie wyszli na nią za bardzo rozluźnieni, przez co łatwo gubili krążek. Mimo to Sosnowiczanie nie potrafili tego wykorzystać. W bramce dobrze spisywał się Przemysław Witek, który wyłapywał bez problemów pojedyncze strzały gości. Kolejną bramkę dla tyszan strzelił zdobywca piątek bramki - Łukasz Sokół, który po podaniu Adriana Parzyszka, sam wjechał do tercji i pokonał Bartłomieja Nowaka. Zagłębie zdołało odpowiedzieć jedną bramką i jak się później okazało jedyną w tym meczu. Autorem gola był były zawodnik GKS-u Tychy Marcin Kozłowski, który po podaniu, również byłego zawodnika tyskiej drużyny i zarazem swojego brata, Tomasza Kozłowskiego wbił gumę do pustej bramki GKS-u. Tyszanie pomimo panującego chaosu i zaplątania w swoich szeregach zdobyli w tej tercji jeszcze dwa gole. Pierwszego po podaniu Radosława Galanta zdobył Mikołaj Łopuski, a drugiego dokładnie sekundę przed końcem drugiej tercji gry zdobył Jakub Wanacki. Pomimo wspaniałego wejścia w mecz i dobrej grze w pierwszej tercji  w drugiej tyszanie nie błyszczeli. Coraz częściej się gubili. Nie potrafili wjechać do tercji ataku i wymienić paru podań. Na szczęście nie umieli tego wykorzystać goście z Sosnowca. Tercja zakończyła się wynikiem 8:1.

Trzecia tercja była znacznie lepsza niżeli druga część widowiska na Stadionie Zimowym w Tychach. Tyszanie coraz rzadziej popełniali błędy, jednak dalej chaotycznie poruszali się we własnej tercji obronnej. Przewagę, którą wypracowali już w pierwszych minutach meczu widać było aż do końca spotkania. Dzięki dobrej grze w ataku tyszanom udało się zdobyć kolejną. Autorem gola został bohater tego spotkania Jakub Wanacki, który sprytnie skierował krążek między parkanami bramkarza Sosnowca. Chwilę potem, dokładnie dziesięć minut przed końcem meczu, Jakub Wanacki zdobył trzecią bramkę tego wieczoru. Po strzale Adriana Parzyszka, krążek odbił się od bramkarza. Młody obrońca GKS-u wcisną gumę pod bramkarzem, a ta szczęśliwie wtoczyła się do bramki. Na tablicy wyników widniał rezultat 10:1 dla gospodarzy jednak to nie był koniec strzelania. Na listę strzelców wpisał się po raz drugi Adrian Parzyszek, który w bardzo widowiskowy sposób dobił krążek do bramki Bartłomieja Nowaka. Wynik spotkania ustalił Kacper Guzik, który zwodem oszukał bramkarza i umieścił krążek w siatce. Był to pierwszy wynik dwucyfrowy GKS-u w tym sezonie. Spotkanie nie stało na wysokim poziomie, jednak ze względu na świetną grę tyszan w ataku mogło się podobać. W meczu dobrze zaprezentowała się czwarta piątka tyskiego zespołu, która na co dzień nie dostaje zbyt wielu szans na grę. Spotkanie zakończyło się wynikiem 12:1 dla GKS-u Tychy.

GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec S.A. 12:1 (5:0, 3:1, 4:0)
1:0 Michał Kotlorz - Milan Baranyk - Adrian Parzyszek (02:33) 5/4
2:0 Adrian Parzyszek - Milan Baranyk - Łukasz Sokół (13:08) 4/5
3:0 Adam Bagiński - Roman Šimíček (14:35) 5/4
4:0 Mikołaj Łopuski - Marian Csorich - Jakub Wanacki (14:48)
5:0 Łukasz Sokół - Adrian Parzyszek (18:41)
6:0 Łukasz Sokół - Adrian Parzyszek (27:12) 4/5
6:1 Marcin Kozłowski - Tomasz Kozłowski (29:28) 4/5
7:1 Mikołaj Łopuski - Radosław Galant - Branislav Jánoš (33:08)
8:1 Jakub Wanacki - Jakub Witecki - Mikołaj Łopuski (39:59)
9:1 Jakub Wanacki - Radosław Galant - Jakub Witecki (48:28) 4/5
10:1 Jakub Wanacki - Adrian Parzyszek - Branislav Jánoš (50:00) 5/4
11:1 Adrian Parzyszek - Milan Baranyk - Branislav Jánoš (53:27)
12:1 Kacper Guzik - Bartosz Ciura - Łukasz Sośnierz (58:09)

GKS Tychy: Witek Przemysław - Jakes Tomas (2), Dutka Rafał, Woźnica Michał, Simicek Roman, Bagiński Adam; Csorich Marian, Wanacki Jakub, Łopuski Mikołaj, Galant Radosław, Witecki Jakub; Sokół Łukasz, Kotlorz Michał (4), Baranyk Milan (2), Parzyszek Adrian, Janos Branislav (4); Majkowski Krzysztof, Ciura Bartosz, Przygodzki Martin, Sośnierz Łukasz, Guzik Kacper (2). Trenerzy: Kremen Peter, Salamon Dominik.

Zagłębie Sosnowiec: Elżbieciak Michał, (od 18:41 Nowak Bartłomiej) - Działo Michał (2), Kulik Łukasz, Szewczyk Maciej (2), Cychowski Rafał (2), Zachariasz Łukasz (2); Kuc Jarosław, Duszak Kamil, Kozłowski Marcin, Kozłowski Tomasz, Podsiadło Łukasz; Kołodziej Marcin, Jaskólski Jakub (2), Nahunko Dominik, Twardy Rafał (2), Baca Sebastian, Jaskólski Adam, Voznik Martin, Majoch Dawid (2). Trener: Podsiadło Krzysztof.
 
Sędziowie: Przemysław Kępa - Robert Długi - Wojciech Kolusz.

kary: 14 min. 24 min. (w tym 2 tech.)
strzały: 48:20 (17:5, 20:7, 11:8)
widzów: 1200Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. Tauron KH GKS Katowice 76
2. GKS Tychy 64
3. TatrySki Podhale Nowy Targ 55
4. JKH GKS Jastrzębie 53
5. Comarch Cracovia 48
6. KH Energa Toruń 47
7. KS Unia Oświęcim 44
8. MH Automatyka Gdańsk 34
9. Zagłębie Sosnowiec 31
10. PGE Orlik Opole 26
11. Węglokoks Kraj Polonia Bytom 15
12. Kadra U23 PZHL 8
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

Mikołajki w Ośrodku Kibice Razem GKS Tychy
czwartek, 6 grudnia 2018


GKS Tychy TV

Odwiedził stadion i wręczył prezenty. Mikołajki z GKS Tychy


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies