Hokej › Aktualności › Relacje
Rewanżowy pogrom

Jednej bramki zabrakło do dwucyfrowego wyniku na tablicy na tyskim Stadionie Zimowym. W drugim ćwierćfinałowym meczu GKS Tychy pokonał Aksam Unię Oświęcim 9:1.

Drugi mecz ćwierćfinałowego pojedynku pomiędzy GKS-em Tychy, a Aksam Unią Oświęcim, w prawdzie nie przyniósł tak wielu emocji ile mecz pierwszy, ale stał na wysokim poziomie, przynajmniej przez pierwsze dwie tercje… Wielkie strzelanie rozpoczął Tobiasz Bernat już w drugiej minucie. Parę minut później drugą bramkę zdobył Teddy Da Costa, który przymierzył z okolic bulika i mocnym strzałem umieścił krążek w siatce. W odpowiedzi przyszli goście, lecz po bramce Wojciecha Wojtarowicza, oświęcimianie nie nabrali wiatru w skrzydła i tercja zakończyła się wynikiem 2:1.

W kolejnej odsłonie meczu, przynajmniej na początku, kibice zgromadzeni na Stadionie Zimowym w Tychach mogli zobaczyć wyrównaną grę obu drużyn. Ładna gra i akcje z jednej i z drugiej strony dały wszystkim dużo emocji. Szala zwycięstwa i dominacja na tafli przechyliła się dopiero po 3 golu dla tyszan. Zdobył go Łukasz Sokół, który dostał znakomite podanie od Tobiasza Bernata. Tyszanie po bramce na 3:1 poszli za ciosem i chwilę potem Mikołaj Łopuski popisał się wspaniałym uderzeniem z lewej strony Michala Fikrta, który zasłonięty nie miał szans złapać strzału tyskiego napastnika. Do końca tercji utrzymywała się przewaga GKS-u. Drużyna Petera Kremena mogła podwyższyć wynik jeszcze w tej odsłonie jednak strzał Mikołaja Łopuskiego, uderzył w poprzeczkę bramki Aksam Unii. Tercja zakończyła się wynikiem 4:1 i wydawało się, że oświęcimianie do gry już nie powrócą.

Przewaga tyszan z drugiej partii gry utrzymała się również w tercji trzeciej. Gospodarze zdobyli w tej odsłonie pięć bramek. Najpierw na listę strzelców wpisał się kapitan tyskiej drużyny, który objechał bramkę i znalazł miejsce pomiędzy słupkiem a parkanem Michala Fikrta. Potem typowym dla siebie zagraniem popisał się Roman Simicek, który wyłożył krążek przed bramkę Milanowi Baranykowi, a ten bez problemu pokonał bramkarza Unii Oświęcim. Po tej bramce trener Tomasz Piątek zdecydował się na zmianę bramkarza i między słupkami stanął Sebastian Stańczyk. Roman Simicek, do protokołu meczowego wpisał się jeszcze raz, tym razem jako autor siódmej bramki dla GKS-u Tychy. Przyjezdni w ostatniej tercji wyglądałi, na zmęczonych i zrezygnowanych, niemających pomysłu na grę. Tyszanie tą niechęć do gry wykorzystali strzelając jeszcze dwie bramki. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Teddy Da Costa, który po podaniu Jonathana Ziona pokonał Sebastiana Stańczyka. Gwóźdź do trumny przybił Kanadyjczyk, który podobnie jak w poprzednim meczu udowodnił, że ma hokej we krwi i zdecydowanie był jedną z wyróżniających się postaci całego meczu. Spotkanie zakończyło się wynikiem 9:1. Emocje przenoszą się do Oświęcimia, gdzie zapowiada się dobre widowisko tym bardziej, że tyszanie na Hali Lodowej w Oświęcimiu przegrali tylko jedno spotkanie.

GKS Tychy - Aksam Unia Oświęcim 9:1 (2:1, 2:0, 5:0)
1:0 Tobiasz Bernat - Jonathan Zion (02:01)
2:0 Teddy Da Costa - Grzegorz Pasiut - Mikołaj Łopuski (10:09) 5/4
2:1 Wojciech Wojtarowicz ( Wojciech Stachura - Mariusz Jakubik (11:38) 5/4
3:1 Łukasz Sokół - Tobiasz Bernat - Adrian Parzyszek (29:34) 5/4
4:1 Mikołaj Łopuski - Grzegorz Pasiut (30:32)
5:1 Adrian Parzyszek - Branislav Jánoš - Tobiasz Bernat (41:43)
6:1 Milan Baranyk - Roman Šimíček (46:54)
7:1 Roman Šimíček - Adam Bagiński - Tomáš Jakeš (50:35)
8:1 Teddy Da Costa - Jonathan Zion - Łukasz Sokół (55:03)
9:1 Jonathan Zion - Łukasz Sokół - Adrian Parzyszek (58:44) 4/3

GKS Tychy: Witek Przemysław, Sobecki Arkadiusz - Jakes Tomas, Dutka Rafał; Baranyk Milan, Simicek Roman, Bagiński Adam - Csorich Marian, Majkowski Krzysztof; Da Costa Teddy, Pasiut Grzegorz, Łopuski Mikołaj - Sokół Łukasz, Zion Jonathan; Janos Branislav, Parzyszek Adrian, Bernat Tobiasz - Ciura Bartosz, Wanacki Jakub, Galant Radosław, Guzik Kacper, Witecki Jakub.

Aksam Unia Oświęcim: Fikrt Michal, Stańczyk Sebastian; Kasperczyk Michał, Nikolov Angel, Piotrowicz Damian, Różański Jarosław, Rzeszutko Jarosław; Gabryś Jerzy, Hrina Slawomir, Modrzejewski Marek, Tabacek Peter, Sarnik Piotr; Skrzypkowski Paweł, Połącarz Tomasz, Stachura Wojciech, Jakubik Mariusz, Wojtarowicz Wojciech; Żogała Adam, Piekarski Grzegorz, Fiedor Paweł, Kwadrans Tomasz, Adamus Mateusz.

Sędziowie: Grzegorz Dzięciołowski - Paweł Meszyński - Grzegorz Klich - Marek Wieruszewski