Hokej › Aktualności › Relacje
Finał coraz dalej

Tyszanie przegrali drugi półfinałowy mecz i są coraz dalej od upragnionego finału. Niestety w drugiej tercji gospodarze stracili Michała Woźnicę, który wylądował w szpitalu z wstrząśnieniem mózgu.

Dwa przepełnione ambicją, wolą walki i ogromną chęcią zwycięstwa zespoły, spotkały się w drugim półfinałowym meczu fazy play-off. Mowa tutaj o GKS Tychy i JKH GKS Jastrzębie. Od pierwszego gwizdka na tafli Stadionu Zimowego było gorąco. Na pierwszą bramkę kibice zgromadzeni na lodowisku w Tychach, czekali do 15 minuty, kiedy to Petr Lipina otworzył wynik meczu, dobijając krążek odbity od parkanów Przemysława Witka. Tyszanie wyrównali wynik jeszcze w pierwszej tercji za sprawą Branislava Janosa, który chwilę przymierzał się do strzału i w efekcie bardzo efektownym uderzeniem pokonał Ramona Sopko. Tercja pierwsza, tak jak cały meczy, była bardzo wyrównana i skończyła się wynikiem 1:1.

Druga tercja tego emocjonującego od pierwszych minut pojedynku rozpoczęła się wspaniale dla gospodarzy tego spotkania. W niespełna minutę odskoczyli rywalom na dwie bramki. Na prowadzenie tyszan wyprowadził Mikołaj Łopuski, a potem wynik na 3: 1 podwyższył Adrian Parzyszek, który znalazł drogę do bramki. Mimo znacznej przewagi tyszan w tej odsłonie meczu, jastrzębianie zdołali wyrównać. Bramki były konsekwencją kar nałożonych na zawodników GKS-u Tychy. Druga tercja zakończyła się remisowym wynikiem 3:3. Tyszanie w tej tercji prócz dwóch bramek i prowadzenia w meczu stracili również Michała Woźnicę, który po faulu Miroslava Zatko, z wstrząsem mózgu został odwieziony do szpitala i na pewno nie zagra w najbliższych meczach.

Tyszanie z pomieszanymi piątkami wyszli na trzecią tercje z dystansem i nie nacierali na bramkę zmienionego wcześniej Kamila Kosowskiego, z taką samą siłą i częstotliwością. Obie drużyny bały się popełnić jakikolwiek błąd, który mógłby spowodować utratę bramki dlatego też gra w ostatniej odsłonie nie była zbyt porywająca. Mimo ostrożnej gry tyszanie mieli szansę, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, lecz szczęście nie było po ich stronie. Po trzeciej tercji wynik nie uległ zmianie, więc wszyscy czekali na dogrywkę. Mecz mógł się zakończyć w dogrywce, jednak tyszanom po raz kolejny brakowało szczęścia. W dodatkowym czasie gry bardzo ładną i ważną interwencją popisał się Rafał Dutka, który rzucając się na lód wybił krążek zawodnikowi JKH GKS Jastrzębie, który był w sytuacji sam na sam z Przemysławem Witkiem. Dogrywka również nie przyniosła rozstrzygnięcia, więc na Stadionie Zimowym wszyscy mieli okazję zobaczyć rzuty karne, w których lepsi okazali się goście pokonując bramkarza gospodarzy dwa razy przy czystym koncie Kamila Kosowskiego. Najlepszymi zawodnikami spotkania zostali wybrani Adrian Parzyszek (Tychy) orazF Mateusz Danieluk (Jastrzębie).

Już jutro trzeci mecz półfinałowy fazy play- off na który serdecznie zapraszamy !

GKS Tychy - JKH GKS Jastrzębie k.3:4 (1:1, 2:2, 0:0, d.0:0, k. 0:2)

0:1 Petr Lipina - Mateusz Danieluk - Richard Král (15:35) 5/4
1:1 Branislav Jánoš - Milan Baranyk (16:23)
2:1 Mikołaj Łopuski - Teddy Da Costa (22:58)
3:1 Adrian Parzyszek - Milan Baranyk - Branislav Jánoš (23:34)
3:2 Miroslav Zaťko - Richard Král (28:08) 5/4
3:3 Mateusz Danieluk - Richard Král - Petr Lipina (36:26) 5/3
3:4 Petr Lipina (65:00) DRZK

GKS Tychy: Witek Przemysław - Majkowski Krzysztof, Sokół Łukasz; Galant Radosław, Pasiut Grzegorz (2), Witecki Jakub - Jakes Tomas (2), Dutka Rafał (2); Woźnica Michał, Simicek Roman, Bagiński Adam (12) - Csorich Marian, Zion Jonathan; Bernat Tobiasz, Da Costa Teddy (2), Łopuski Mikołaj - Wanacki Jakub, Guzik Kacper (12), Janos Branislav (2), Parzyszek Adrian (4), Baranyk Milan.

JKH GKS Jastrzębie: Sopko Ramon, od 23:34 Kosowski Kamil - Zatko Mirosław (2), Górny Kamil; Danieluk Mateusz, Lipina Petr (2), Kral Richard - Rompkowski Mateusz, Karlicek Milan; Urbanowicz Maciej (2), Prochazka Radek, Salamon Błażej - Bryk Mateusz (2), Labryga Adrian (6); Bordowski Richard, Słodczyk Marcin (2), Zdenek Jiri - Dąbkowski Bartosz, Kapica Damian (2); Kogut Patryk, Rompkowski Maciej, Kulas Tomasz.

strzały: 35:24 (10:7, 10:10, 12:5, 3:2)
kary: 38 min. (w tym po 10 min. za niesportowe zachowanie się dla A.Bagińskiego i K.Guzika) - 18 min.