Hokej › Aktualności › Relacje
Zabrakło minuty do zwycięstwa

Hokeiści GKS Tychy przegrali trzecie półfinałowe spotkanie. JKH GKS Jastrzębie potrzebuje już tylko jednego zwycięstwa do awansu.

Coraz mniej szans na awans do finału PLH ma GKS Tychy, który po raz trzeci przegrał z JKH GKS Jastrzębie. Spotkanie po raz kolejny było wyrównane i tak jak w meczu wtorkowy gra toczyła się pod dyktando miejscowych. Tyszanie na dystansie całego spotkania byli drużyną lepszą, niestety szczęście znowu nie stało po ich stronie. Podczas pierwszej tercji tego emocjonującego pojedynku w szeregach obu drużyn widać było zmęczenie poprzednim meczem. Zawodnicy nie poruszali się z taką samą szybkością i zwinnością jak to miało miejsce dzień wcześniej. Ta odsłona spotkania nie przyniosła żadnych bramek, ale też szans w pierwszej tercji nie było za dużo. Od początku meczu widać było nerwy w obu drużynach, jednak w tyskiej ekipie emocje były większe, co przełożyło się na niedokładną grę.

Początki drugiej tercji nie zapowiadały zmian w tempie i efektywności meczu. Zmieniło się to w 33 minucie, gdy wynik spotkania otworzył Richard Bordowski, który strącił krążek wstrzelony pod bramkę Arkadiusza Sobeckiego przez Marcina Słodczyka. Tyszanie jak ostatnio mają w zwyczaju szybko odpowiedzieli na bramkę jastrzębian. Radość kibicom i swoim kolegom z drużyny dał Milan Baranyk, który w samodzielnej akcji pokonał Kamila Kosowskiego. Mecz zaczął się od nowa i do końca tercji drużyny dobrze się broniły, co sprawiło, że po drugiej odsłonie na tablicy wyników widniał rezultat 1:1. W dużym stopniu do tego wyniku przyczynili się bramkarze obu zespołów.

Trzecia tercja była całkowitą dominacją GKS-u, jednak na posterunku stał młody bramkarz rywali z Jastrzębia. Mikołaj Łopuski już w pierwszych minutach wyprowadził na prowadzenie GKS Tychy, znajdując drogę do bramki pięknym strzałem z okolic niebieskiej. Po tym golu tyszanie dostali wiatru w żagle, jednak jastrzębianie nie dali wbić sobie jeszcze jednej bramki. Pod koniec tercji goście postawili wszystko na jedną kartę. Ciągłe ataki i ściągnięcie bramkarza pozwoliło im wyrównać i doprowadzić do dogrywki. Gola zdobył Richard Kral, który umieścił krążek w siatce i uratował swój zespół przed porażką.

W dogrywce to tyszanie robili wszystko, aby zakończyć ten mecz przed karnymi. Niestety na bramce stał Kamil Kosowski, który w tej części meczu uratował JKH GKS Jastrzębie. Karne to loteria, w której więcej szczęścia i lepszą skuteczność po raz kolejny w tym sezonie mieli jastrzębianie, którzy wykorzystali swoje trzy rzuty karne. Sytuacja tyszan po tym meczu jest bardzo zła jednak w sporcie nie ma rzeczy niemożliwych.

GKS Tychy - JKH GKS Jastrzębie k.2:3 (0:0, 1:1, 1:1, d.0:0, k.1:3)

0:1 Richard Bordowski - Marcin Słodczyk - Adrian Labryga (33:38)
1:1 Milan Baranyk - Roman Šimíček (35:46)
2:1 Mikołaj Łopuski - Jonathan Zion (42:15) 5/4
2:2 Richard Král - Miroslav Zaťko (59:04) 5/4 +GOUT
2:3 Petr Lipina (65:00) DRZK

GKS Tychy: Sobecki Arkadiusz - Dutka Rafał, Jakes Tomas; Baranyk Milan, Simicek Roman, Bagiński Adam - Csorich Marian, Zion Jonathan; Łopuski Mikołaj (2), Da Costa Teddy (2), Pasiut Grzegorz - Majkowski Krzysztof, Sokół Łukasz; Bernat Tobiasz (2), Parzyszek Adrian, Janos Branislav - Ciura Bartosz, Wanacki Jakub; Guzik Kacper (2), Galant Radosław, Witecki Jakub.

JKH GKS Jastrzębie: Kosowski Kamil (2) - Zatko Mirosław, Górny Kamil; Danieluk Mateusz, Lipina Petr, Kral Richard - Rompkowski Mateusz, Karlicek Milan; Urbanowicz Maciej, Prochazka Radek, Kapica Damian - Pastryk Tomasz, Labryga Adrian; Bordowski Richard, Słodczyk Marcin (2), Zdenek Jiri - Dąbkowski Bartosz (2), Bryk Mateusz (2); Kogut Patryk, Rompkowski Maciej, Marzec Szymon.

strzały: 35:35 (7:12, 14:9, 11:12, 2:1, 1:1)