position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Relacje

Hokej › Aktualności › Relacje
Emocje do końca i zwycięstwo tyszan

Tyszanie mocno podbudowani swoją dobrą dyspozycją w poprzednich spotkaniach podeszli do meczu bardzo zmotywowani. Choć obecny Mistrz Polski ostatnio zanotował spadek formy to podpieczni Petera Kremena nie lekceważyli przeciwników. Już w pierwszej minucie spotkania tyszanie stanęli przed świetną okazją na otwarcie wyniku, ponieważ sędzia odesłał na ławkę kar jednego z zawodników Sanoka. Niestety gospodarze bardzo chaotycznie rozgrywali tą przewagę skutkiem, czego to goście byli bliscy zdobycia gola, a dokładnie Krystian Dziubiński. W czwartej minucie miejscowi wyszli na prowadzenie za sprawą Milana Baranyka, który wykończył akcję po podaniu Adriana Parzyszka. Kibice zgromadzeni na Stadionie Zimowym w Tychach bardzo krótko mogli cieszyć się z prowadzenia swoich ulubieńców, bowiem zaledwie trzy minuty później do remisu doprowadził Marcin Kolusz. Krążek po strzale kapitana sanoczan odbił się od kasku Rafała Dutki i trafił w światło tyskiej bramki. Goście wyraźnie nabrali wiatru w żagle i coraz częściej zatrudniali Arkadiusza Sobeckiego. Kolejno pokonać tyskiego golkipera próbowali: Tomasz Malasiński, Martin Vozdecky oraz Peter Bartos. Gospodarze jednak nie zostawali dłużni i odpowiedzieli akcjami Da Costy oraz Witeckiego, ale wynik wciąż pozostawał bez zmian. Zaledwie 28 sekund przed końcem pierwszej odsłony Sanok wyszedł na prowadzenie. Marcin Kolusz oddał strzał w lewy górny róg bramki Sobeckiego, który musiał ponownie uznać wyższość Kolusza.

Od początku tercji drugiej drużyną, która przeważała na tafli byli tyszanie. GKS podenerwowany stratą gola w ostatnich sekundach poprzedniej odsłony chciał szybko odrobić straty. Gospodarze mieli wiele świetnych okazji, aby doprowadzić do remisu. Najpierw w dogodnej sytuacji znalazł się Adam Bagiński, który otrzymał podanie przed bramkę od Romana Simicka. Później Michała Woźnicę od wepchnięcia krążka do pustej bramki Sanoka dzieliły tylko centymetry, ale w ostatniej chwili obrońca mistrzów kraju uratował sytuację. W najlepszej sytuacji znalazł się jednak Tobiasz Bertnat, który otrzymał doskonałe podanie od Mikołaja Łopuskiego jednak jego strzał minął bramkę. Gospodarzom cały czas brakowało odrobiny strzeleckiego szczęścia. Kolejna świetna okazja do wyrównania pojawiła się w 37 minucie, kiedy to na ławce kar znalazł się Pavel Mojzis ukarany za celowe poruszenie bramki. Na nieszczęście dla tyszan goście bardzo dobrze spisywali się podczas gry w osłabieniu, co uniemożliwiło miejscowym zdobycie gola. 

W ostatniej tercji podobnie, jak w poprzednich gospodarze cały czas nie potrafili zagrozić bramce Przemysława Odrobnego pomimo, że grali z przewagą jednego zawodnika. Niewykorzystane okazje w końcu zemściły się na tyszanach. Już na początku decydującej odsłony sanoczanie zwiększyli swoją przewagę. Josef Vitek zmienił tor lotu krążka po strzale Pavla Mijzisa i guma wpadła do siatki między nogami Arkadiusza Sobeckiego. Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było długo czekać. Zaledwie 31 sekund później Tomas Jakes popisał się pięknym strzałem i posłał krążek nad Przemysławem Odrobnym. Emocje były coraz większe, a czasu coraz mniej. Szansa do wyrównania pojawiła się w 48 minucie, kiedy to Przemysław Odrobny rzucił kijem, a sędzia podyktował rzut karny. Niestety Teddy Da Costa nie zdołał go wykorzystać. Wszystko wskazywało na to, że GKS po raz kolejny w tym sezonie będzie musiał uznać wyższość przyjezdnych z Sanoka. Sytuacja uległa zmianie na minutę przed końcową syreną. Martin Vozdecky kolejny raz został odesłany na ławkę kar, trener tyszan poprosił o czas, a do boksu zjechał Arkadiusz Sobecki. Gospodarze mądrze rozegrali krążek i na 53 sekundy przed końcem doprowadzili do remisu za sprawą Romana Simicka. Pięciominutowa dogrywka nie przyniosła rozwiązania i o wszystkim musiały zadecydować rzuty karne, które rozpoczęli goście. Bohaterem tyszan stał się Milan Baranyk, który zdobył decydującego gola. 

GKS Tychy - Ciarko PBS Bank Sanok k.4:3 (1:2, 0:0, 2:1, d.0:0, k.1:0)
1:0 Milan Baranyk - Adrian Parzyszek - Łukasz Sokół (03:46)
1:1 Marcin Kolusz - Marek Strzyżowski - Krzysztof Zapała (06:14)
1:2 Marcin Kolusz - Paweł Dronia - Marek Strzyżowski (19:32)
1:3 Josef Vítek - Pavel Mojžíš - Krzysztof Zapała (46:12)
2:3 Tomáš Jakeš - Adam Bagiński - Roman Šimíček (46:43)
3:3 Roman Šimíček - Mikołaj Łopuski - Tomáš Jakeš (59:40) 5 na 4 +GOUT
4:3 Milan Baranyk (65:00) DRZK

GKS Tychy:
Sobecki Arkadiusz - Jakes Tomas, Dutka Rafał; Woźnica Michał, Simicek Roman, Bagiński Adam - Sokół Łukasz, Kotlorz Michał; Baranyk Milan, Parzyszek Adrian (2), Janos Branislav - Csorich Marian, Wanacki Jakub; Łopuski Mikołaj, Da Costa Teddy, Bernat Tobiasz - Majkowski Krzysztof, Ciura Bartosz; Witecki Jakub, Galant Radosław, Guzik Kacper.

Ciarko PBS Bank Sanok: Odrobny Przemysław - Mojzis Pavel (2), Dronia Paweł, Strzyżowski Marek, Zapała Krzysztof, Kolusz Marcin; Kotaska Ivo (2), Wajda Patryk, Vozdecky Martin (4), Bartos Peter, Vitek Josef; Kubat Zoltan, Rąpała Bogusław, Gruszka Dariusz, Dziubiński Krystian (2), Malasiński Tomasz; Pociecha Bartłomiej, Bułanowski Łukasz, Biały Marcin (2), Radwański Michał, Mermer Maciej.
 
Sędziowie: Paweł Meszyński - Grzegorz Klich - Marek Wieruszewski

kary: 2:12 min.
strzały: 41:31 (20:5, 12:16, 7:8, d.1:1, k.1:1)Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. Tauron KH GKS Katowice 35
2. GKS Tychy 26
3. JKH GKS Jastrzębie 25
4. TatrySki Podhale Nowy Targ 22
5. KH Energa Toruń 21
6. Comarch Cracovia 21
7. MH Automatyka Gdańsk 20
8. KS Unia Oświęcim 13
9. Zagłębie Sosnowiec 13
10. PGE Orlik Opole 12
11. Węglokoks Kraj Polonia Bytom 7
12. Kadra U23 PZHL 1
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

Rozjazd przed meczem w Bolzano
wtorek, 16 października 2018


GKS Tychy TV

6. kolejka Ligi Mistrzów: Opinia Andrei Gusowa po meczu HC Bolzano - GKS Tychy 6:4


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies