Hokej › Aktualności › Relacje
Unia na kolanach, hat-trick Bagińskiego!

Pierwsza tercja nie wskazywała na to, że tyszanie będą drużyną zdecydowanie lepszą. Już w 3 minucie spotkania stracili bramkę, a wszystko za sprawą Wojciecha Wojtarowicza, który otrzyma podanie od  Tomasza Połącarza. Od tego momentu gospodarze zaczęli grać w sposób, który mógł się podobać kibicom. Przez długi czas miejscowi nie potrafili znaleźć drogi do bramki przyjezdnych. W końcu pokonać Michala Fikrta udało się w 8 minucie meczu Teddy’emu  Da Costa, który pokazał tyskiej publiczności swoje umiejętności techniczne i po minięciu zwodem jednego z obrońców zdobył wyrównującą bramkę dla swojej drużyny. Pierwsza tercja nie przyniosła już więcej bramek. Drużyny walczyły jak równy z równym jednak to drużyna Jana Vodili wyprowadzała więcej strzałów i groźnych akcji. Tercja zakończyła się wynikiem 1:1.

Początek drugiej tercji, w tyskich szeregach, był lekko nerwowy. Tyszanie mieli problem z wyprowadzeniem krążka z własnej tercji obronnej i byli niedokładni przy podaniach. Sytuacja na lodzie uspokoiła się, gdy Adam Bagiński dał prowadzenie swojej drużynie. Rafał Dutka uderzył z okolic linii niebieskiej, a Adam Bagiński jak na rasowego napastnika przystało, znalazł się w odpowiednim miejscu i dobił strzał Dutki. Zaraz po bramce na 2.1  Michał Woźnica miał szansę podwyższyć wynik jednak w sytuacji sam na sam z bramkarzem, nie dał rady świetnie interweniującemu w tej sytuacji Michalowi Fikrtowi. Aksam Unia przez następne minuty starała się nadrobić straty, ale ich akcje skutecznie przerywali tyscy hokeiści. Adam Bagiński  w sytuacji 3 na 1 podał do Michała Woźnicy, który wziął na siebie obrońcę i odegrał popularnemu „Bagisiowi”, a ten z najbliższej odległości pokonał golkipera gości. Tercja była zdecydowaną dominacją gospodarzy, którzy bez problemu tworzyli coraz groźniejsze akcje. Przed ostatnią odsłoną na tablicy wyników na Stadionie Zimowym w Tychach widniał rezultat 3:1 dla GKS-u Tychy.

W meczy ostatniej kolejki III rundy pomiędzy GKS-em Tychy, a Aksam Unią Oświęcim, w ekipie gospodarzy błyszczała pierwsza piątka, która zdobyła aż 5 bramek w tym trzy Adam Bagiński. Atak Simicek, Woźnica, Bagiński przy bramkach na 4:1 i 5:1, mówiąc żargonem hokejowym „rozklepał” obronę Unii wymieniając między sobą podania, tym samym dezorientując bramkarza, który nie miał szans na wybronienie strzałów Bagińskiego. Nie długo po bramce na 5:1 i zmianie bramkarza (między słupkami stanął Sebastian Stańczyk) padła szósta bramka dla GKS-u, a zdobył ją Rafał Dutka. Po podaniu Romana Simicka uderzył mocno na bramkę Sebastiana Stańczyka i pokonał dopiero co wprowadzonego bramkarza. Do końca meczu przewaga GKS-u nie uległa zmianie. Ulubieńcy tyskiej publiczności byli zdecydowanie lepszą drużyną. W końcówce meczu nie dali oświęcimianom utrzymywać się przy krążku oraz oddawać strzałów na bramkę. Sami za to raz po raz kąsali groźnymi strzałami rezerwowego bramkarza Askam Unii. Mecz zakończył się wynikiem 6:1, a najlepszymi zawodnikami zostali wybrani Adam Bagiński i Jerzy Gabryś.

GKS Tychy - Aksam Unia Oświęcim 6:1 (1:1, 2:0, 3:0)
0:1 Wojciech Wojtarowicz - Tomasz Połącarz - Marcin Jaros (1:30)
1:1 Teddy Da Costa - Grzegorz Pasiut - Radosłąw Galant (8:22)
2:1 Adam Bagiński - Rafał Dutka - Michał Woźnica (23:36)
3:1 Adam Bagiński - Michał Woźnica - Tomáš Jakeš (34:30)
4:1 Michał Woźnica - Roman Simicek - Adam Bagiński (44:46)
5:1 Adam Bagiński - Michał Woźnica - Roman Simicek (47:29)
6:1 Rafał Dutka - Roman Simicek - Michał Woźnica (50:30)

GKS Tychy: Sobecki ArkadiuszWitek Przemysław - Jakes Tomas, Dutka Rafał; Woźnica Michał, Simicek Roman, Bagiński Adam - Csorich Marian, Wanacki Jakub (2); Galant Radosław, Da Costa Teddy, Pasiut Grzegorz (4) - Sokół Łukasz, Kotlorz Michał; Baranyk Milan, Parzyszek Adrian, Witecki Jakub - Ciura Bartosz, Banachewicz Paweł. Gurazda Mariusz, Sośnierz Łukasz, Przygodzki Martin,

Trenerzy: Jan Vodila, Peter Kremen, Dominik Salamon.

Aksam Unia Oświęcim: Fikrt Michal, (Stańczyk Sebastian); Gabryś Jerzy, Nikolov Angel, Piotrowicz Damian, Różański Jarosław, Rzeszutko Jarosław; Prokopczik Andrej, Piekarski Grzegorz (2), Jakubik Mariusz (4), Tabacek Peter, Chomko Siarhei; Połącarz Tomasz, Kasperczyk Michał, Jaros Marcin, Adamus Mateusz (2), Wojtarowicz Wojciech (2); Żogała Adam, Skrzypkowski Paweł, Stachura Wojciech, Jurczak Tomasz, Kwadrans Tomasz. Trenerzy: Piątek Tomasz, Klisiak Waldemar.