Hokej › Aktualności › Relacje
GKS Tychy - JKH GKS Jastrzębie 5:3

Po pełnym emocji spotkaniu, w którym tyszanie bezlitośnie wykorzystywali błędy rywali, GKS Tychy pokonał na własnym lodowisku JKH GKS Jastrzębie 5:3. Bohaterami meczu byli zdobywca dwóch bramek Galant oraz wyróżniony przez trenerów Sulka.

Po przerwie spowodowanej lokautem w PHL, na Stadion Zimowy w Tychach powróciły ligowe rozgrywki, a wraz z nimi hokejowe emocje, których już w pierwszym meczu na własnym lodowisku w nowym roku nie brakowało. Hit 35. kolejki Polskiej Hokej Ligi od pierwszych minut był bardzo wyrównany. Zespoły miały swoje okazje, jednak ani zawodnicy JKH, ani hokeiści gospodarzy nie potrafili znaleźć drogi do bramki przeciwników. Jako pierwszy drogę znalazł Leszek Laszkiewicz, który w 9. minucie meczu otworzył wynik spotkania. Jastrzębianie nie cieszyli się długo z prowadzenia. Dokładnie 21 sekund później tyszanie grający w przewadze wyrównali, a do protokołu meczowego wpisał się Radosław Galant. Po bramce tyskiego napastnika gra bardzo się zaostrzyła, w związku z czym sędziowie zaczęli posyłać zawodników na ławkę kar. Sędziowie podyktowali aż 6 kar w przeciągu 5 minut, w tym karę meczu dla Kacpra Guzika i karę 10 minut za niesportowe zachowanie dla Adriana Parzyszka. Jastrzębianie starali się ze wszystkich sił wykorzystać okres kar jednak nieskutecznie. Na prowadzenie udało się im wyjść dopiero po zakończeniu pierwszej kary tyszan. Szymon Marzec bez problemu pokonał Stefana Zigardiego z bliskiej odległości, wykorzystując niefrasobliwość tyskiej obrony. Przed końcem tercji trójkolorowi zdołali wyrównać. Strzał Macieja Sulki szczęśliwie odbił się od jednego z zawodników Jastrzębia stojącego w okolicach bramki i wpadł do siatki. Tercja zakończyła się wynikiem 2:2.

Drugą tercje zespoły zaczęły w osłabieniu, więc pierwszą minutę grali 4 na 4. Potem w osłabieniu grali tylko przyjezdni i przez cały ten czas nie potrafili wyjechać z własnej tercji. Druga odsłona zdecydowanie należała do GKS Tychy. Od pierwszej do ostatniej minuty kontrolowali sytuację na lodzie i nie pozwalali na zbyt wiele gościom. Ciągłe ataki w tercji obronnej gości, bramką zakończyły się niestety tylko raz. Na prowadzenie trójkolorowych wyprowadził Pavel Mojzis, który został obsłużony wspaniałym podaniem od Jarosława Rzeszutki i z najbliższej odległości wpakował krążek do bramki Przemysława Odrobnego. Bramek mogło paść wiele więcej, lecz w wielu przypadkach brakowało szczęścia. Oprócz braku szczęścia, raziło też niewykorzystanie przewagi 5 na 3, która trwała ponad dwie minuty.  Tercja zakończyła się wynikiem 3:2 dla gospodarzy spotkania.

Ostatnia tercja spotkania na szczycie 35. kolejki PHL rozpoczęła się od ponad minuty przewagi hokeistów Jastrzębia. Na szczęście dla tyszan goście nie potrafili pokonać Stefana Zigardiego. Trzecia tercja przyniosła tyskiemu bramkarzowi wiele pracy, lecz trójkolorowy golkiper bez problemu radził sobie ze strzałami zawodników JKH i dzięki swojemu spokojowi i pewności w dużej mierze przyczynił się do zwycięstwa tyszan. Ostatnia odsłona przyniosła licznie zgromadzonym kibicom GKSuTychy trzy bramki. Dwie z nich zostały zdobyte przez ich pupilów. Najpierw sytuację sam na sam z bramkarzem w pięknym stylu wykorzystał Josef Vitek, a niecałe dwie minuty później na listę strzelców po raz drugi w meczu wpisał się Radosław Galant. Jastrzębian stać było tylko na jedną bramkę. Jej autorem został były zawodnik GKS Grzegorz Pasiut. Nagrodą dla najlepszych zawodników meczu zostali uhonorowani: Szymon Marzec (Jastrzębie) i Radosław Galant (Tychy).

GKS Tychy - JKH GKS Jastrzębie 5:3 (2:2, 1:0, 2:1)
0:1 Leszek Laszkiewicz - Grzegorz Pasiut - Damian Kapica (09:39)
1:1 Radosław Galant - Pavel Mojzis - Mikołaj Łopuski (10:00) 5/4
1:2 Szymon Marzec - Kamil Górny (15:46)
2:2 Maciej Sulka - Tomasz Malasiński (19:02) 4/4
3:2 Pavel Mojzis - Jarosław Rzeszutko - Jakub Wanacki (28:40) 5/4
4:2 Josef Vitek - Maciej Sulka (50:18) 4/5
5:2 Radosław Galant - Josef Vitek (52:00)
5:3 Grzegorz Pasiut - Maciej Urbanowicz - Leszek Laszkiewicz (59:03) 5/4

GKS Tychy: Stefan Zigardy - Michał Kotlorz, Miroslav Durak; Michał Woźnica, Jarosław Rzeszutko, Kacper Guzik (25) - Ladislav Havlik, Jan Steber; Milan Baranyk, Adrian Parzyszek (12), Jakub Witecki - Pavel Mojzis (4), Jakub Wanacki (2); Tomasz Malasiński, Marcin Kolusz, Adam Bagiński (2) - Adam Piorun, Maciej Sulka; Mikołaj Łopuski, Radosław Galant, Josef Vitek (2).

JKH GKS Jastrzębie: Przemysław Odrobny - Mateusz Rompkowski, Miroslav Zatko; Mateusz Danieluk (2), Richard Kral, Richard Bordowski (2) - Mateusz Bryk, Kamil Górny (2); Damian Kapica, Grzegorz Pasiut, Leszek Laszkiewicz - Patrik Flasar (2), Adrian Labryga (4); Maciej Urbanowicz (4), Radek Prochazka, Jiri Zdenek - Tomasz Pastryk; Patryk Kogut, Szymon Marzec, Tomasz Kulas.