Hokej › Aktualności › Relacje
Finał nie dla tyszan

Po niezwykle dramatycznym meczu GKS Tychy przegrał w półfinale Pucharu Polski z Comarch Cracovią 3:4. O porażce tyszan zadecydowała bramka zdobyta w przedostatniej minucie dogrywki. Cracovia zagra jutro w finale z Ciarko PBS Bank Sanok.

Początek meczu należał do GKS Tychy. Dogodne okazje do zdobycia pierwszej bramki mieli Michał Woźnica i Jarosław Rzeszutko. Prowadzenie GKS dał jednak w 12. minucie Marcin Kolusz. Kapitalną akcją popisał się Mikołaj Łopuski, który zza bramki obsłużył idealnym podaniem Kolusza. Tyski napastnik po prostu nie mógł zmarnować takiej sytuacji.

Prowadzenie nieco uśpiło tyszan, co skrzętnie wykorzystał zespół Comarch Cracovii. W 18. minucie spory błąd popełnił Miroslav Durak, a do wyrównania doprowadził Damian Słaboń.

W drugiej tercji zabrakło płynnej gry z obu stron. Pomimo to udało się stworzyć kilka niezłych okazji. Kapitalną szansę miał Adrian Parzyszek, ale cudowną interwencją popisał się Rafał Radziszewski. Chwilę później gola powinien zdobyć Woźnica, ale bramkarz Cracovii znów był na posterunku. Tymczasem w ostatniej minucie drugiej tercji fantastycznym rajdem popisał się Marek Kalus, który pomimo napierającego Macieja Sulki nie dał żadnych szans Stefanowi Zigardiemu.

Od początku trzeciej tercji zawodnicy GKS za wszelką cenę dążyli do wyrównania i dopięli swego w 46. minucie gry. Podobnie jak przy pierwszym golu, ale tym razem Woźnica zagrał zza bramki do Jarosława Rzeszutki, który zmieścił krążek między parkanami Radziszewskiego.

Po bramce na 2:2 spotkanie wyraźnie nabrało rumieńców, a przewaga GKS rosła z minuty na minutę. W 57. minucie tyszanie po raz drugi wyszli na prowadzenie! Milan Baranyk zwiódł dwóch obrońców i podał do Kacpra Guzika, który mierzonym uderzeniem tuż obok słupka wpakował krążek do siatki.

Cracovia pokazała jednak charakter i na niespełna dwie minuty przed końcem trzeciej tercji znów doprowadziła do wyrównania. Damian Słaboń podał do Arona Chmielewskiego, który jakimś cudem zmieścił krążek pod pachą bramkarza GKS.

O awansie do finału zadecydowała więc dogrywka. W niej lepsi okazali się hokeiści z Krakowa, a decydująca o losach spotkania okazała się akcja braci Kowalówka. W 69. minucie gry Sebastian podał do Adriana, który pokonał bezradnego Zigardiego.

GKS Tychy - Comarch Cracovia 3:4 po dogrywce (1:1, 0:1, 1:2, d. 0:1)
1:0 Marcin Kolusz - Mikołaj Łopuski (11:48)
1:1 Damian Słaboń (17:08)
1:2 Marek Kalus (39:35)
2:2 Jarosław Rzeszutko - Michał Woźnica (45:33)
3:2 Kacper Guzik - Milan Baranyk (56:36)
3:3 Aron Chmielewski - Damian Słaboń - Patryk Noworyta (58:04)
3:4 Adrian Kowalówka - Sebastian Kowalówka - Damian Słaboń (68:14)

GKS Tychy: Stefan Zigardy - Michał Kotlorz, Maciej Sulka; Michał Woźnica, Radosław Galant, Josef Vitek - Pavel Mojzis, Jakub Wanacki; Tomasz Malasiński, Marcin Kolusz, Mikołaj Łopuski - Ladislav Havlik, Łukasz Sokół; Milan Baranyk, Adrian Parzyszek, Jakub Witecki - Adam Piorun, Miroslav Durak; Kacper Guzik, Jarosław Rzeszutko, Jan Steber.

Comarch Cracovia: Rafał Radziszewski - Adrian Kowalówka, Patryk Noworyta; Aron Chmielewski, Damian Słaboń, Sebastian Kowalówka - Michal Zvatora Jarosław Kłys; Michał Piotrowski, Milan Kostourek, Adam Rehak - Patryk Wajda, Bartosz Dąbkowski; Daniel Laszkiewicz, Petr Dvorak, Marek Kalus - Artur Zieliński, Daniel Galant; Marcin Wiśniewski, Tomasz Kozłowski, Tomasz Cieślicki.