Hokej › Aktualności › Relacje
GKS Tychy - Ciarko PBS Bank Sanok 6:2

Warto było poczekać na pierwsze ligowe zwycięstwo GKS Tychy z Ciarko PBS Bank Sanok, bo to dzisiejsze zostało odniesione w świetnym stylu! Tyszanie pokonali swojego rywala 6:2, a gola w debiucie zdobył Marcin Kolusz.

Początek spotkania zupełnie nie wskazywał na to, że tyszanie zdeklasują rywala. To sanoczanie mieli więcej okazji, oddawali więcej strzałów i lepiej radzili sobie w obronie. Mimo przewagi nie potrafili otworzyć wyniku, ponieważ na posterunku stał Stefan Zigardy. Z minuty na minutę sytuacja na lodzie zaczęła się zmieniać. Tyszanie powoli wchodzili we właściwy rytm gry i w miarę upływu czasu wrzucali wyższe biegi. W połowie pierwszej tercji debiutujący w barwach GKS Marcin Kolusz umiejętnie stojąc przed bramką zmienił tor lotu krążka po strzale Michała Kotlorza i jako pierwszy pokonał Mateusza Skrabalaka. Tyszanie poszli za ciosem i po niecałych trzech minutach prowadzili już dwoma bramkami. Przewagę powiększył Kacper Guzik, który objechał bramkę i znalazł lukę pomiędzy parkanami a słupkiem młodego bramkarza z Sanoka. Chwilę później wspaniałą, indywidualną akcją popisał się Milan Baranyk. Najpierw zwiódł obrońców, a potem pewnym mierzonym strzałem zmusił Mateusza Skrabalaka do kapitulacji.

W drugiej tercji goście ruszyli do odrabiania strat. Pierwszą bramkę dla sanoczan zdobył najbardziej aktywny w ekipie Tomasza Demkowicza- Samson Mahbod. Niepilnowany zawodnik drużyny z Sanoka pewnie pokonał Zigardego, który próbował ratować sytuację rzucając się pod nogi Mahboda, jednak nic z tego nie wyszło i tym samym goście zdobyli pierwszą bramkę w tym spotkaniu. Druga odsłona zdecydowanie należała do przyjezdnych. To oni konstruowali akcje, które pozwalały im na groźne sytuacje pod bramką gospodarzy. Jednak dobra postawa „trójkolorowych” nie dała szans na zdobycie drugiego gola ekipie z Sanoka. Niestety pięć minut przed końcem tercji Robert Kostecki znalazł sposób na tyszan i pokonał po raz drugi Stefana Zigardego. Na szczęście gospodarze szybko odpowiedzieli na bramkę Kosteckiego i ponownie prowadzili dwoma bramkami. Wszystko za sprawą Mikołaja Łopuskiego, który podczas gry w przewadze wykorzystał zamieszanie pod bramką Skrabalaka, zdobył krążek i z najbliższej odległości wpakował gumę do siatki. Do końca tercji wynik nie uległ zmianie.

Trzecia tercja należała do zawodników trenera Sejby. Tyszanie bardzo dobrze spisywali się w grze obronnej, a napastnicy tworzyli sobie groźne sytuację bramkowe i często gościli w tercji obronnej gości. Im bliżej było końca, tym sanoczanie popełniali więcej błędów. Jednym z nich było nie upilnowanie Josefa Vitka. Czeski napastnik dostał świetne podanie od Michała Kotlorza i nie zastanawiając się zbyt długo uderzył na bramkę Skrabalaka. Ten najwidoczniej zdziwił się tak szybką reakcją, ponieważ nie zdążył nawet ruszyć rękoma, aby obronić ten strzał. Wynik na trzy minuty przed końcem ustalił Mikołaj Łopuski, który w sytuacji sam na sam nie dał cienia szans młodemu bramkarzowi drużyny  Sanoka. Najlepszymi zawodnikami spotkania wybrani zostali Jakob Milanovic oraz Mikołaj Łopuski.

GKS Tychy - Ciarko PBS Bank Sanok 6:2 (3:0, 1:2, 2:0)
1:0 Marcin Kolusz - Michał Kotlorz - Milan Baranyk (11:18)
2:0 Kacper Guzik – Jarosław Rzeszutko (15:09) 6/5
3:0 Milan Baranyk - Maciej Sulka (17:56)
3:1 Samson Mahbod – Robert Kostecki – Martin Richter (23:44)
3:2 Robert Kostecki – Anthony Aquino – Samson Mahbod (35:47)
4:2 Mikołaj Łopuski – Jan Steber - Michał Kotlorz (37:24) 5/4
5:2 Josef Vitek – Michał Kotlorz (46:00)
6:2 Mikołaj Łopuski – Maciej Sulka (57:12)

GKS Tychy: Stefan Zigardy – Michał Kotlorz, Maciej  Sulka; Michał Woźnica, Adam Bagiński, Josef Vitek – Pavel Mojżisz, Jakub Wanacki; Mikołaj Łopuski, Radosław Galant, Jan Steber – Ladislav Havlik, Artur Gwiżdż; Milan Baranyk, Adrian Parzyszek, Jakub Witecki – Marcin Kolusz, Kacper Guzik, Jarosław Rzeszutko, Jakub Sowa.

Ciarko PBS Bank Sanok: Mateusz Skrabalak - \martin Richter, Jakob Milanovic; Petr Sinagl, Krzysztof Zapała, Martin Vozdecky - Rafał Dutka, Bogusław Rąpała; Robert Kostecki, Samson Mahbod. Anthony Aquino - Bartłomiej Pociecha, Vojtech Kloz; Marcin Biały, Rafał Ćwikła, Marek Strzyżowski - Kamil Dolny, Vladimir Urban; Wojciech Milan, Mateusz Wilusz, Hubert Demkowicz.