Hokej › Aktualności › Relacje
Mamy lidera! GKS Tychy - Comarch Cracovia 3:1

Trzeci mecz i trzecie zwycięstwo z mistrzem Polski! Tym razem GKS Tychy pokonał Comarch Cracovię 3:1. Najpiękniejsza bramkę dla GKS zdobył Witecki, a na listę strzelców wpisali się również Havlik i Vitek. GKS awansował na pozycję lidera PHL!

Już początek meczu zapowiadał przewagę tyszan. Przez pierwsze minuty to oni dłużej utrzymywali się przy krążku i przebywali z nim w tercji obronnej przeciwnika. Mimo szybko zdobytej przewagi, to goście z Krakowa mogli pierwsi zdobyć bramkę. Na szczęście Stefan Zigardy bez problemu wyłapywał każdy strzał na bramkę. W piątej minucie meczu Ladislav Havlik popisał się wspaniałym strzałem z okolic niebieskiej linii i pokonał jako pierwszy bramkarza „Pasów”. Tyszanie po tym trafieniu zyskali sporą przewagę na tafli. Dobrą postawę w meczu pokazywali obaj bramkarze. Zawodnicy na przerwę schodzili przy rezultacie 2:0. Nie wiele ponad minutę przed końcem bramkę zdobył Josef Vitek posyłając krążek w pole bramkowe Cracovii, a guma szczęśliwie odbiła się od płozy jednego z zawodników gości i wpadła do bramki.

Druga tercja była bardzo podobna do poprzedniej.  Na dużą pochwałę, jak w większości meczów zasługuje Stefan Zigardy, który dzięki dobrej postawie w bramce w wielkim stopniu przyczynił się do kolejnego z rzędu zwycięstwa. Tyszanie w miarę upływu czasu coraz bardziej kontrolowali sytuację na lodzie. W połowie tercji gospodarze podwyższyli wynik na 3:0, a na listę strzelców wpisał się Jakub Witecki, popisując się przy tym piękną indywidualną akcją. Po golu Witeckiego trójkolorowi mieli okazję zdobyć czwartą bramkę grając w przewadze, lecz popularny Radzik bez problemów zatrzymywał strzały tyskich hokeistów.

W trzeciej odsłonie obudzili się goście, którzy rzucili się do odrabiania strat. Robili to dosyć nieudolnie, ponieważ przez pierwsze minuty to tyszanie mogli zdobyć bramkę. Niestety dobrze broniący Zigardy w 46 minucie musiał skapitulować. Do wyciągania gumy z siatki zmusił go nowy nabytek „Pasów” Adam Rehak. Krakowianie do końca meczu szukali swoich okazji na bramkę kontaktową, lecz na wysokości zadania stanęła tyska obrona i bez problemu zatrzymywała rozpędzonych gości. Trener Comarch Cracovii  parę minut przed końcem wziął czas, aby przekazać swoim graczom wskazówki, jednak nawet to nie przyniosło pożądanych efektów i mecz zakończył się wynikiem 3:1. Najlepszymi zawodnikami tego spotkania zostali wybrani Jakub Witecki oraz Rafał Radziszewski.

GKS Tychy - Comarch Cracovia 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)
1:0 Ladislav Havlik - Jakub Witecki - Adrian Parzyszek (04:15)
2:0 Josef Vitek - Adam Bagiński - Pavel Mojzis (18:33)
3:0 Jakub Witecki - Łukasz Sokół - Ladislav Havlik (28:42)
3:1 Adam Rehak - Milan Kostourek - Petr Dvorak (46:16)

GKS Tychy: Stefan Zigardy - Michał Kotlorz, Maciej Sulka; Michał Woźnica, Adam Bagiński, Josef Vitek - Paweł Mojzis (2), Wanacki; Mikołaj Łopuski, Radosław Galant, Jan Steber - Ladislav Havlik, Łukasz Sokół; Milan Baranyk, Adrian Parzyszek, Jakub Witecki - Artur Gwiżdż, Kacper Guzik, Jarosław Rzeszutko (2), Jakub Sowa.

Comarch Cracovia: Rafał Radziszewski – Adrian Kowalówka (2), Patryk Noworyta; Aron Chmielewski, Damian Słaboń, Sebastian Kowalówka – Michal Zvatora, Jarosław Kłys (2); Marcin Wiśniewski, Milan Kostourek (2), Tomasz Kozłowski – Bartosz Dąbkowski, Daniel Galant; Tomasz Cieślicki, Łukasz Rutkowski, Daniel  Laszkiewicz – Łukasz Sznotala, Artur Zieliński; Sebastian Witowski, Petr Dworak, Adam Rehak.

strzały: 39:26 (13:13, 15:7, 11:6)