position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Relacje

Hokej › Aktualności › Relacje
Mamy lidera! GKS Tychy - Comarch Cracovia 3:1

Trzeci mecz i trzecie zwycięstwo z mistrzem Polski! Tym razem GKS Tychy pokonał Comarch Cracovię 3:1. Najpiękniejsza bramkę dla GKS zdobył Witecki, a na listę strzelców wpisali się również Havlik i Vitek. GKS awansował na pozycję lidera PHL!

Już początek meczu zapowiadał przewagę tyszan. Przez pierwsze minuty to oni dłużej utrzymywali się przy krążku i przebywali z nim w tercji obronnej przeciwnika. Mimo szybko zdobytej przewagi, to goście z Krakowa mogli pierwsi zdobyć bramkę. Na szczęście Stefan Zigardy bez problemu wyłapywał każdy strzał na bramkę. W piątej minucie meczu Ladislav Havlik popisał się wspaniałym strzałem z okolic niebieskiej linii i pokonał jako pierwszy bramkarza „Pasów”. Tyszanie po tym trafieniu zyskali sporą przewagę na tafli. Dobrą postawę w meczu pokazywali obaj bramkarze. Zawodnicy na przerwę schodzili przy rezultacie 2:0. Nie wiele ponad minutę przed końcem bramkę zdobył Josef Vitek posyłając krążek w pole bramkowe Cracovii, a guma szczęśliwie odbiła się od płozy jednego z zawodników gości i wpadła do bramki.

Druga tercja była bardzo podobna do poprzedniej.  Na dużą pochwałę, jak w większości meczów zasługuje Stefan Zigardy, który dzięki dobrej postawie w bramce w wielkim stopniu przyczynił się do kolejnego z rzędu zwycięstwa. Tyszanie w miarę upływu czasu coraz bardziej kontrolowali sytuację na lodzie. W połowie tercji gospodarze podwyższyli wynik na 3:0, a na listę strzelców wpisał się Jakub Witecki, popisując się przy tym piękną indywidualną akcją. Po golu Witeckiego trójkolorowi mieli okazję zdobyć czwartą bramkę grając w przewadze, lecz popularny Radzik bez problemów zatrzymywał strzały tyskich hokeistów.

 W trzeciej odsłonie obudzili się goście, którzy rzucili się do odrabiania strat. Robili to dosyć nieudolnie, ponieważ przez pierwsze minuty to tyszanie mogli zdobyć bramkę. Niestety dobrze broniący Zigardy w 46 minucie musiał skapitulować. Do wyciągania gumy z siatki zmusił go nowy nabytek „Pasów” Adam Rehak. Krakowianie do końca meczu szukali swoich okazji na bramkę kontaktową, lecz na wysokości zadania stanęła tyska obrona i bez problemu zatrzymywała rozpędzonych gości. Trener Comarch Cracovii  parę minut przed końcem wziął czas, aby przekazać swoim graczom wskazówki, jednak nawet to nie przyniosło pożądanych efektów i mecz zakończył się wynikiem 3:1. Najlepszymi zawodnikami tego spotkania zostali wybrani Jakub Witecki oraz Rafał Radziszewski.

GKS Tychy - Comarch Cracovia 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)
1:0 Ladislav Havlik - Jakub Witecki - Adrian Parzyszek (04:15)
2:0 Josef Vitek - Adam Bagiński - Pavel Mojzis (18:33)
3:0 Jakub Witecki - Łukasz Sokół - Ladislav Havlik (28:42)
3:1 Adam Rehak - Milan Kostourek - Petr Dvorak (46:16)

GKS Tychy: Stefan Zigardy - Michał Kotlorz, Maciej Sulka; Michał Woźnica, Adam Bagiński, Josef Vitek - Paweł Mojzis (2), Wanacki; Mikołaj Łopuski, Radosław Galant, Jan Steber - Ladislav Havlik, Łukasz Sokół; Milan Baranyk, Adrian Parzyszek, Jakub Witecki - Artur Gwiżdż, Kacper Guzik, Jarosław Rzeszutko (2), Jakub Sowa.

Comarch Cracovia: Rafał Radziszewski – Adrian Kowalówka (2), Patryk Noworyta; Aron Chmielewski, Damian Słaboń, Sebastian Kowalówka – Michal Zvatora, Jarosław Kłys (2); Marcin Wiśniewski, Milan Kostourek (2), Tomasz Kozłowski – Bartosz Dąbkowski, Daniel Galant; Tomasz Cieślicki, Łukasz Rutkowski, Daniel  Laszkiewicz – Łukasz Sznotala, Artur Zieliński; Sebastian Witowski, Petr Dworak, Adam Rehak. 

strzały: 39:26 (13:13, 15:7, 11:6)
kary: 4 min. - 6 min.
widzów: 1500Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. Tauron KH GKS Katowice 32
2. GKS Tychy 26
3. JKH GKS Jastrzębie 22
4. Comarch Cracovia 20
5. TatrySki Podhale Nowy Targ 19
6. KH Energa Toruń 18
7. MH Automatyka Gdańsk 17
8. KS Unia Oświęcim 13
9. Zagłębie Sosnowiec 13
10. PGE Orlik Opole 12
11. Węglokoks Kraj Polonia Bytom 5
12. Kadra U23 PZHL 1
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

Rozjazd przed meczem w Bolzano
wtorek, 16 października 2018


GKS Tychy TV

10. kolejka PHL: Wypowiedzi po meczu GKS Tychy - KH Energa Toruń 0:2


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies