Hokej › Aktualności › Relacje
GKS Tychy - MMKS Podhale Nowy Targ 6:3

Chociaż na początku drugiej tercji tyszanie wyraźnie się zdrzemnęli, to ostatecznie pewnie pokonali Podhale Nowy Targ 6:3 (2:0, 3:2, 1:0). Po dwie bramki dla GKS Tychy zdobyli Łopuski i Guzik, a po golu dorzucili Mojzis i Baranyk.

21. kolejka PHL nie przyniosła niespodzianki w Tychach. Miejscowi już w pierwszych minutach objęli prowadzenie za sprawą Mikołaja Łopuskiego, który najpierw odebrał krążek w tercji obronnej nowotarżan, a potem dobił strzał Radosława Galanta do pustej bramki. Zawodnicy Jiriego Sejby kontrolowali przebieg tej tercji od początku do końca i nawet podczas gry w osłabieniu potrafili stworzyć zagrożenie pod nowotarską bramką. Mimo dominacji tyszanie nie potrafili pokonać Tomasza Rajskiego, który jak zawsze był podporą podhalańskich zawodników. Podwyższyć wynik udało się dopiero w dziesiątej minucie, kiedy to Kacper Guzik objechał bramkę i wcisnął krążek pomiędzy parkany a słupek bramki szarotek. Pod koniec tercji z cienia wyszli zawodnicy Podhala, lecz nie potrafili zagrozić bramce Arkadiusza Sobeckiego na tyle, aby go pokonać.

Tragicznie rozpoczęła się tercja druga dla trójkolorowych. Goście w pierwszych 38 sekundach zdołali wyrównać wynik i mecz rozpoczął się od nowa. Szybko stracone bramki podziałały na tyskich zawodników jak kubeł zimnej wody wylany na głowę i na szczęście niecałą minutę później Pavel Mojzis znów wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Gospodarze w miarę upływu czasu odzyskiwali przewagę z pierwszej tercji jednak szło im to dość opornie, natomiast nowotarżanie nie przestawali atakować i szukać wyrównującego gola. Szybcy i zwinni zawodnicy bardzo śmiało poczynali sobie w tercji GKS-u Tychy. Tyszanie na właściwe tory wrócili dopiero w końcówce tercji. Uciekli wtedy rywalom na kolejne dwa oczka. Wynik podwyższył najpierw Kacper Guzik, który tym razem popisał się strzałem z okolic niebieskiej linii, a piątą bramkę dwie i pół minuty przed końcem zdobył Milan Baranyk, wykorzystując świetne podanie Jakuba Witeckiego.

W trzeciej tercji gospodarze kontynuowali dobrą grę z końcówki drugiej odsłony jednak nie z takim samym skutkiem. Tyszanie bramki nie zdobyli, ale od pierwszego gwizdka pewnie dominowali  na lodzie i nie dopuszczali gości do sytuacji bramkowych. Miejscowi zwiększyli swoją przewagę w 53. minucie za sprawą Mikołaja Łopuskiego, który dostał idealne podanie zza bramki od Jana Stebera i sam na sam z bramkarzem pokonał go pewnym strzałem w prawą stronę bramki. Wynik spotkania niespełna 30 sekund później ustalił Mateusz Michalski. Mecz zgodnie z przewidywaniami wygrali gospodarze jednak wynik zupełnie nie odzwierciedlał sytuacji na lodzie. Najlepszymi zawodnikami zostali wybrani Kacper Guzik i Mateusz Michalski.

GKS Tychy - MMKS Podhale Nowy Targ 6:3 (2:0, 3:2, 1:0)
1:0 Mikołaj Łopuski - Radosław Galant (01:01)
2:0 Kacper Guzik - Jarosław Rzeszutko (09:58)
2:1 Piotr Kmiecik - Tomasz Landowski - Kamil Kapica (20:25) 5/4
2:2 Mateusz Michalski - Kasper Bryniczka (20:38)
3:2 Pavel Mojžíš - Jarosław Rzeszutko (21:33)
4:2 Kacper Guzik - Mikołaj Łopuski - Jarosław Rzeszutko (35:50)
5:2 Milan Baranyk - Jakub Witecki - Pavel Mojžíš (37:21)
6:2 Mikołaj Łopuski - Jan Steber - Radosław Galant (53:07)
6:3 Mateusz Michalski - Filip Wielkiewicz - Robert Mrugała (53:33)

GKS Tychy: Sobecki - Kotlorz, Sulka; Woźnica, Bagiński, Vitek - Mojzis, Wanacki; Łopuski, Galant, Steber - Havlik, Sokół; Baranyk, Parzyszek, Witecki - Gwiżdż, Guzik, Rzeszutko, Piorun.