Hokej › Aktualności › Relacje
GKS Tychy - 1928 KTH Krynica 5:4

W spotkaniu rozpoczynającym III rundę PHL, GKS Tychy po raz pierwszy w tym sezonie pokonał 1928 KTH Krynica. Tyszanie zwyciężyli 5:4 (0:1, 2:1, 3:2). Bramki zdobywali Parzyszek, Mojzis, Łopuski, Vitek oraz Witecki.

We wtorkowe popołudnie tyszanie stanęli przed kolejną szansą na pokonanie lidera tabeli z Krynicy. Mocno osłabiona ekipa prowadzona przez Jacka Płachtę mimo wielu problemów nie odpuszcza i walczy w każdym spotkaniu. Tak było też tym razem. Zaledwie dwudziestu ośmiu sekund potrzebowali goście, aby objąć prowadzenie. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Dawid Majoch. Tyszanie nie taki scenariusz zaplanowali sobie na ten pojedynek i starali się jak najszybciej odrobić straty. Przed świetną okazją stanął Łukasz Sokół, ale krążek po jego strzale odbił się jedynie od słupka i minął bramkę. Tempo spotkania pozostawiało wiele do życzenia, a zawodnicy nie dostarczali kibicom zbyt wielu powodów do emocji.

Na drugą odsłonę gospodarze wyszli wyjątkowo zmotywowani jednak to Krynica znowu lepiej zaczęła. Kiedy sędzia odesłał na ławkę kar Pavla Mojzisa kryniczanie potrzebowali zaledwie pięćdziesięciu sekund na wykorzystanie przewagi. Grzegorz Pasiut wyłożył krążek do Tuomasa Muhonena, który dopełnił jedynie formalności i podniósł wynik spotkania na 2:0. Tyszanie wyraźnie zdenerwowani stratą kolejnego gola ruszyli do odrabiania strat. W 26. minucie Milan Baranyk podał na pustą bramkę do Adriana Parzyszka. Po kontaktowym trafieniu gra miejscowych uległa znacznej poprawie. Kryniczanie mieli problemy z wyjechaniem z własnej tercji obronnej. Niespełna cztery minuty później na tablicy wyników widniał remis, a wszystko za sprawą Pavla Mojzisa, który oddał mocny strzał na bramkę Antona Yanina, który był zasłonięty i nie miał większych szans na obronę.

Trzecia tercja przyniosła najwięcej emocji. Trzy minuty po wznowieniu gry tyszanie po raz pierwszy w tym spotkaniu objęli prowadzenie. Mikołaj Łopuski oddał strzał z okolic bulika i Yanin po raz kolejny musiał wyciągać gumę z siatki. GKS poszedł za ciosem i kilkanaście sekund później po szybkiej akcji na listę strzelców wpisał się Josef Vitek. Gospodarze wyraźnie przejęli kontrolę nad tym co działo się na tafli. Wynik na 5:2 podniósł Jakub Witecki, który po dwójkowej akcji z Milanem Baranykiem pewnie wpakował krążek do krynickiej bramki. W końcówce spotkania gospodarze na własne życzenie skomplikowali sobie swoją sytuację, bowiem najpierw Grzegorz Pasiut miał dużo szczęścia, bo krążek po jego strzale odbił się od słupka i wpadł do bramki, a dwie minuty później Jakob Milanovic pewnie wykorzystał rzut karny. Z trzybramkowej przewagi nie zostało prawie nic. Na szczęście podopieczni trenera Sejby dobrze się bronili i trzy punkty zostały w Tychach.

GKS Tychy - 1928 KTH Krynica 5:4 (0:1, 2:1, 3:2)
0:1 Dawid Majoch - Marcin Kolusz - Tomasz Malasiński (00:28)
0:2 Tuomas Muhonen - Grzegorz Pasiut - Konstantin Jemelin (22:04) 5/4
1:2 Adrian Parzyszek - Milan Baranyk - Pavel Mojžíš (25:47)
2:2 Pavel Mojžíš - Mikołaj Łopuski (30:52)
3:2 Mikołaj Łopuski - Radosław Galant - Pavel Mojžíš (43:41)
4:2 Josef Vítek - Michał Kotlorz (44:20)
5:2 Jakub Witecki - Milan Baranyk - Michał Kotlorz (49:09)
5:3 Grzegorz Pasiut - Leszek Laszkiewicz (50:37)
5:4 Jakob Milovanovič (52:31) RK

GKS Tychy: Zigardy - Kotlorz, Sulka; Woźnica, Rzeszutko, Vitek - Mojzis, Wanacki; Łopuski, Galant, Steber - Havlik, Sokół; Baranyk, Parzyszek, Witecki - Gwiżdż, Guzik, Piorun