Hokej › Aktualności › Relacje
GKS Tychy - HC GKS Katowice 2:1

Po niezwykle zaciętym meczu GKS Tychy pokonał HC GKS Katowice 2:1 (0:0, 1:1, 1:0). Bramki dla tyskiej drużyny zdobywali Adrian Parzyszek oraz Jan Steber.

Derby Śląska, czyli pojedynki pomiędzy GKS Tychy, a HC GKS Katowice od zawsze przynosiły wiele emocji, nie zależnie od tego jaka była to dyscyplina sportu. Od zeszłego sezonu tyszanie mogą znowu rywalizować z katowiczanami w rozgrywkach hokejowych. W pierwszym meczu sezonu 2013/2014 trójkolorowi przegrali w katowickiej Satelicie. Dziś role się odwróciły i tyszanie wzięli rewanż za porażkę w pierwszej rundzie.
Początek tego meczu mógł sugerować, że spotkanie będzie wyrównane jednak w miarę upływu czasu tyszanie zaczęli w pełni kontrolować sytuację na lodzie. W pierwszych minutach spotkania katowiczanie mieli parę sytuacji bramkowych, ale wraz z upływającymi minutami nie potrafili wyjechać z własnej tercji. Gospodarze za to bez problemu zamykali przyjezdnych w ich tercji obronnej i próbowali pokonać katowickiego bramkarza. Niestety pomimo wielu sytuacji bramkowych i znacznej przewagi nie potrafili pokonać dobrze spisującego się  Ondreja Raszki, który do końca tercji zachował czyste konto.

Druga odsłona w dużym stopniu była odzwierciedleniem pierwszej. Tyszanie już z początku zaczęli kontrolować sytuację na lodzie. Mimo przewagi i wielu strzałów  dalej nie potrafili znaleźć drogi do bramki rywali. Niewykorzystane sytuacje trójkolorowych niestety zemściły się na nich. Marcin Słodczyk w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza i zdobył pierwszą bramkę dla swojej drużyny. Po objęciu prowadzenia katowiczanie nabrali wiatru w żagle i zaczęli coraz częściej atakować bramkę Stefana Zigardego. Na szczęście hokeiści z Tychów nie poddawali się i po sześciu minutach Adrian Parzyszek doprowadził do remisu. Były kapitan tyskiego zespołu objechał bramkę Raszki, a potem oddał precyzyjny strzał i pokonał bramkarza drużyny ze stolicy Śląska. Do końca tercji wynik nie uległ zmianie, mimo, że tyszanie nie odpuszczali i cały czas utrzymywali przewagę jak w pierwszej tercji nie pozwalając na jakiekolwiek akcje gościom.

Trzecia tercja rozpoczęła się od ataków gości, którzy na ostatnią część meczu wyszli bardzo zmotywowani. Ich zapał nie trwał długo, ponieważ już trzy minuty po pierwszym gwizdku w tej odsłonie Jan Steber popisał się idealnie wymierzonym strzałem i tym samym dał prowadzenie drużynie GKS Tychy. Po tej bramce tyszanie dalej kontrolowali sytuację na lodzie i wciąż nie pozwalali na zbyt dużo przyjezdnym z Katowic. Tyszanie mieli kilka okazji, aby podwyższyć wynik jednak Ondrej Raszka bronił wszystkie strzały oddawane przez gospodarzy. W miarę upływu czasu katowiczanie  tworzyli coraz groźniejsze akcje, jednak nie na tyle groźne, aby pokonać Stefana Zigardego. Mecz zakończył się wynikiem 2:1.

GKS Tychy - HC GKS Katowice 2:1 (0:0; 1:1, 1:0)
0:1 Marcin Słodczyk - Tobiasz Bigos (24:25)
1:1 Adrian Parzyszek - Jakub Witecki - Milan Baranyk (31:43)
2:1 Jan Steber - Kacper Guzik (42:02)

GKS Tychy: Stefan Zigardy - Michał Kotlorz, Maciej Sulka; Michał Woźnica, Adam Bagiński, Josef Vitek - Pavel Mojzis, Jakub Wanacki; Mikołaj Łopuski, Radosław Galant, Jan Steber (2) - Ladislav Havlik, Łukasz Sokół; Milan Baranyk, Adrian Parzyszek, Jakub Witecki - Jarosław Rzeszutko, Kacper Guzik, Adam Piorun.

HC GKS Katowice: Ondrej Raszka - Tobiasz Bigos, Marek Zukal (2); Mateusz Bepierszcz, Marcin Frączek, Filip Drzewiecki - Michał Danko (4), Michał Krokosz; Maciej Szewczyk, Marcin Słodczyk, Patryk Musiał - Łukasz Podsiadło, Pavel Kostromitin; Robert Mikes, Martin Przygodzki, Adam Jaskólski.

kary: 2 min. - 8 min. (w tym 2 tech.)
strzały: 71:19 (15:8, 30:5, 26:6)