position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Relacje

Hokej › Aktualności › Relacje
GKS Tychy - Aksam Unia Oświęcim 4:0

Niedzielny pojedynek GKS Tychy z Aksam Unią Oświęcim rozstrzygnął się w trzeciej tercji, w której to padły wszystkie cztery bramki. Strzelanie rozpoczął Jakub Wanacki, a następne gole zdobyli Mikołaj Łopuski, Milan Baranyk oraz Jarosław Rzeszutko.

Druga odsłona „Świętej Wojny” w sezonie 2013/2014 od początku nie zapowiadała się emocjonująco. Obydwie drużyny po pierwszym gwizdku Pawła Meszyńskiego prezentowały wyrównany poziom gry. Zespoły na mecz wyszły bardzo asekuracyjnie, nie rzucając się do ataku i uważając na każdy swój ruch. Skutkowało to niewieloma sytuacjami bramkowymi, co nie znaczy, że ich nie było. Głównie okazje tworzyli sobie tyszanie, którzy pomimo zachowawczej gry przeważali na tafli. Pomimo doskonałych okazji do otworzenia wyniku spotkania były bramkarz trójkolorowych- Przemysław Witek - wyłapywał każdy strzał gospodarzy. Pomimo, że tercja nie dostarczyła zbyt wielu emocji kibice na Stadionie Zimowym w Tychach byli pewni, że to dopiero rozgrzewka i prawdziwe hokejowe emocje zaczną się w drugiej odsłonie. 
 
Na drugą tercję zespół z Tychów wyszedł nieco poddenerwowany jednak w miarę upływu czasu trójkolorowi coraz bardziej kontrolowali sytuację na lodzie, a oświęcimianie mieli ogromne problemy z wyjechaniem z własnej tercji obronnej. Na szczęście dla gości  Przemysław Witek był bezbłędny i gospodarze mieli problemy, aby go pokonać. Nawet Milan Baranyk w sytuacji sam na sam nie potrafił pokonać bramkarza rywali. Na pochwałę zasługuje gra w obronie miejscowych, którzy nie dość, że nie pozwolili gościom na oddanie strzału na własną bramkę sami stwarzali sobie okazje, jak choćby ta Pavla Mojzisa jednak blokowany Radosław Galant nie zdołał dobić jego strzału i wynik wciąż pozostawał bez zmian. Pod koniec tercji oświęcimianie wyglądali jakby się obudzili i zaczęli atakować, lecz Stefan Zigardy pomimo niewielu interwencji od początku meczu bez problemu bronił każdy strzał chemików. 
 
Trzecią odsłonę tyszanie rozpoczęli od przewagi jednak wypoczęci po przerwie goście z Oświęcimia nie pozwolili wjechać gospodarzom do własnej tercji obronnej. Co nie udało się w przewadze udało się chwilę później, kiedy to Jakub Wanacki pięknym strzałem w okienko pokonał Przemysława Witka. Niedługo potem Mikołaj Łopuski wykorzystał pech bramkarza gości, bowiem krążek przeturlał się pod parkanami Witka i wpadł prosto do bramki. Na Witka sposób znalazł też Milan Baranyk, wykorzystując strzał odbity od parkanów bramkarza oświęcimian. Wynik na osiem minut przed końcem meczu ustalił Jarosław Rzeszutko wykorzystując zamieszanie pod bramką gości.

GKS Tychy - Aksam Unia Oświęcim 4:0 (0:0, 0:0, 4:0)
1:0 Jakub Wanacki - Kacper Guzik - Josef Vitek (43:10)
2:0 Mikołaj Łopuski - Jan Steber - Pavel Mojzis (44:39)
3:0 Milan Baranyk - Ladislav Havlik - Jakub Witecki (51:36)
4:0 Jarosław Rzeszutko - Josef Vitek - Kacper Guzik (52:29)

GKS Tychy: Stefan Zigardy – Michał Kotlorz (2), Maciej Sulka; Michał Woźnica, Adam Bagiński, Josef Vitek (4) – Pavel Mojzis, Jakub Wanacki; Mikołaj Łopuski, Radosław Galant, Jan Steber – Ladislav Havlik, Łukasz Sokół; Milan Baranyk, Adrian Parzyszek, Jakub Witecki (2) - Jarosław Rzeszutko (2), Kacper Guzik (2), Jakub Sowa.
Trener: Jiri Sejba.
 
Aksam Unia Oświęcim: Przemysław Witek – Grzegorz Piekarski, Michał Kasperczyk (2); Damian Piotrowicz, Kamil Kalinowski, Jarosław Różański – Tomas Jakes (4), Tomasz Połącarz; Marcin Jaros, Petr Tabaczek (6),  Peter Barinka – Bartosz Ciura, Ladislav Gabris; Marek Modrzejewski (2), Wojciech Stachura, Wojciech Wojtarowicz – Jakub Nowotarski; Patryk Malicki, Mateusz Adamus, Paweł Fiedor.
Trener: Peter Mikula.
 
kary: 12 min. (w tym 2 tech.) - 16 min.
strzały: 47:17 (20:6, 16:7, 11:4)
widzów: 1700


Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. GKS Tychy 73
2. Comarch Cracovia 60
3. Tauron KH GKS Katowice 59
4. JKH GKS Jastrzębie 54
5. TatrySki Podhale Nowy Targ 49
6. KS Unia Oświęcim 46
7. MH Automatyka Gdańsk 39
8. PGE Orlik Opole 36
9. TMH Polonia Bytom 30
10. Anteo Naprzód Janów 19
11. SMS PZHL U20 Katowice 0
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

GKS Tychy - KS Unia Oświęcim 2:3
piątek, 12 stycznia 2018


GKS Tychy TV

30. kolejka PHL: Konferencja prasowa po meczu z KS Unia Oświęcim


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies