Hokej › Aktualności › Relacje
GKS Tychy - Ciarko PBS Bank Sanok 0:5

Dzisiaj tyscy hokeiści doznali drugiej porażki z rzędu. Tym razem GKS musiał uznać wyższość Ciarko PBS Bank Sanok, z którym przegrał na własnej tafli 0:5 (0:2, 0:1, 0:2).

Chyba nikt nie spodziewał się, że ekipa z Sanoka aż tak boleśnie rozprawi się z miejscowym GKS-em. Początek spotkania nie zapowiadał tego, co stało się później. W świetnej sytuacji na otwarcie wyniku meczu znalazł się Kacper Guzik, który dobijał strzał Jakuba Witeckiego jednak krążek nie znalazł drogi do sanockiej siatki. Kolejna dogodna sytuacja nadarzyła się, kiedy sędzia odesłał na ławkę kar jednego z zawodników Sanoka i tyszanie przez dwie minuty grali w liczebnej przewadze. Niestety miejscowi nie potrafili zagrozić bramce rywali, co więcej byli bliscy straty gola. Po błędzie tyskiej obrony Maciej Mermer znalazł się w świetnej sytuacji, ale zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału. Na niewiele ponad pięć minut przed końcem pierwszej tercji w podbramkowym zamieszaniu najsprytniejszy okazał się Bartłomiej Pociecha i Sanok wyszedł na prowadzenie. Tyszanie mocno zdenerwowani stratą bramki starali się doprowadzić do wyrównania, ale trzy minuty później rywale ponownie zapunktowali. Justin Chwedoruk miał mnóstwo szczęścia, bowiem po jego strzale krążek odbił się od słupka i wpadł do bramki, a tyszanie musieli schodzić na pierwszą przerwę przegrywając 0:2.

Drugą odsłonę tyszanie zaczęli bardzo walecznie. Podobnie jak w poprzedniej tercji oddawali mnóstwo strzałów na bramkę Johna Murray'a. Najpierw Milan Baranyk nie trafił w w światło bramki, później Jarosław Rzeszutko  nie miał szczęścia, bo jego strzał odbił się od słupka. Niewykorzystane sytuacje ponownie zemściły się na gospodarzach. Sanok wyprowadził szybki kontratak, który wykończył Marek Strzyżowski i na tablicy wyników widniał rezultat 3:0 dla Sanoka. Tyszanie nie poddawali się, próbowali zdobyć gola, ale cały czas brakowało dokładnych podań oraz ostatecznego wykończenia akcji.

Trzecia tercja rozpoczęła się od mocnego uderzenia przyjezdnych. Bogusław Rąpała przejął krążek i bez dłuższego namysłu oddał strzał, który Stefan Zigardy miał w łapaczce, ale popełnił błąd i wypuścił gumę. Zawodnikom GKS-u zaczęły puszczać nerwy. Adam Bagiński i Martin Richter mieli sobie coś do wyjaśnienia, między zawodnikami mocno iskrzyło. Ostatecznie obaj zostali odesłani na ławkę kar. Pokonać sanockiego golkipera w podbramkowym zamieszaniu próbował Adrian Parzyszek, ale wynik wciąż pozostawał bez zmian. Ta sytuacja ponownie wywołała wiele emocji wśród zawodników. Tyszanie odbijali się od sanockiej bramki jak od muru. Ostatecznie w 54. minucie wynik spotkania na 5:0 ustalił Jeff Terminesi , który zmienił tor lotu krążka po strzale Martina Vozdeckiego.

GKS Tychy - Ciarko PBS Bank Sanok 0:5 (0:2, 0:1, 0:2)
0:1 Bartłomiej Pociecha - Samson Mahbod - Marek Strzyżowski (14:29)
0:2 Justin Chwedoruk - Vojtěch Kloz - Marek Strzyżowski (18:30) 5/4
0:3 Marek Strzyżowski - Justin Chwedoruk - Bartłomiej Pociecha (27:05)
0:4 Bogusław Rąpała (42:13)
0:5 Jeff Terminesi - Martin Vozdecký - Martin Richter (53:41) 5/4

GKS Tychy: Stefan Zigardy - Michał Kotlorz, Maciej Sulka (2); Josef Vitek, Adam Bagiński (14), Michał  Woźnica - Pavel Mojzis, Artur Gwiżdż; Kacper Guzik, Radosław Galant, Jakub Witecki - Ladislav Havlik, Łukasz Sokół; Milan Baranyk, Adrian Parzyszek, Jarosław Rzeszutko (2) - Jakub Wanacki; Jakub Sowa, Adam Piorun.
Trener: Jiri Sejba.

Ciarko PBS Bank Sanok: John Murray – Vladimir Urban, Martin Richter (4); Martin Vozdecky, Petr Sinagl, Petr Haluza – Vojtech Kloz (4), Bogusław Rąpała (2); Marek Strzyżowski, Samson Mahbod (2), Justin Chwedoruk - Bartłomiej Pociecha, Jeff Terminesi; Robert Kostecki, Wojciech Milan, Maciej Mermer - Kamil Dolny, Tomasz Demkowicz; Mateusz Wilusz, Marcin Biały.