Hokej › Aktualności › Relacje
GKS Tychy - Comarch Cracovia 3:2

Po trzymającym w napięciu do ostatnich sekund spotkaniu GKS Tychy wygrał dzisiaj z mistrzem Polski - Comarch Cracovią 3:2 (2:0, 0:1, 1:1). Bramki dla GKS zdobywali Pavel Mojzis, Adam Bagiński oraz Radosław Galant.

Ligowe spotkania pomiędzy GKS Tychy, a Cracovią od wielu lat przynoszą wiele emocji. Było tak też i w pierwszym meczu tego sezonu pomiędzy tymi drużynami. Od pierwszego gwizdka zespoły toczyły równorzędną walkę. Obraz gry zmienił się w szóstej minucie, gdy Pavel Mojzis otworzył wynik spotkania, popisując się strzałem z okolic bulika. Po pierwszej zdobytej bramce tyszanie zaczęli kontrolować mecz. Mimo wielu okazji  nie potrafili jednak znaleźć sposobu na Radziszewskiego. Drogę do bramki znalazł dopiero niewiele ponad dwie minuty przed końcem tercji Adam Bagiński i tym samym ustalił wynik przed pierwszą przerwą na 2:0.

Druga tercja nie należała już do tyszan. Krakowianie od samego początku prezentowali się lepiej. Ustawiali się blisko tyskich zawodników i nie pozwalali na wyprowadzenie akcji. Tyszanie pomimo takiej gry mieli swoje okazje, lecz znowu na drodze stawał im Rafał Radziszewski, który znakomicie spisywał się w bramce Mistrzów Polski. Należy zaznaczyć również, że po drugiej stronie tafli równie dobrze spisywał się Stefan Zigardy. Tyskiemu bramkarzowi w dużym stopniu pomogli obrońcy, którzy przerywali akcje gości nie pozwalając na wiele strzałów. Pomimo dobrej gry w drugiej odsłonie, golkiper trójkolorowych po wyśmienitym strzale w okienko Michala Žvátora , musiał wyjmować gumę z siatki. Tercja zakończyła się wynikiem 2:1.

Trzecia tercja od pierwszego gwizdka sędziego była bardzo wyrównana i emocjonująca. Pomimo straty jednej bramki, popularne "Pasy" nie rzuciły się od razu do ataku, wręcz przeciwnie. Więcej okazji w tej tercji mieli tyszanie. Ciągłe ataki na bramkę Radziszewskiego w końcu przyniosły skutek. Dziewięć minut przed końcem spotkania Kacper Guzik wspaniałym podaniem obsłużył Radosława Galanta, a ten bez problemów pokonał bezradnego bramkarza gości. Bramka Galanta zadziałała jak kubeł zimnej wody na zawodników Mistrza Polski, którzy od razu zaczęli konstruować coraz groźniejsze akcje. W końcu dwie minuty przed końcem meczu zdobyli bramkę kontaktową. Wszystko za sprawą Arona Chmielewskiego, który zmienił tor lotu krążka po strzale Adriana Kowalówki. Hokeiści Cracovii walczyli do końca, lecz pomimo wprowadzenia dodatkowego napastnika i ściągnięcia bramkarza nie dali rady zremisować przed końcową syreną. W ostatnich sekundach swoją szanse miał jeszcze Witecki, lecz jego strzał minimalnie minął słupek pustej bramki gości. Mecz zakończył się wynikiem 3:2.

GKS Tychy - Comarch Cracovia 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
1:0 Pavel Mojžíš - Josef Vítek (06:02)
2:0 Adam Bagiński - Maciej Sulka (17:41)
2:1 Michal Žvátora - Milan Kostourek - Petr Dvořak (23:59)
3:1 Radosław Galant - Kacper Guzik - Pavel Mojzis (51:18) 5/4
3:2 Aron Chmielewski - Adrian Kowalówka - Damian Słaboń (58:26) 5/4

GKS Tychy: Stefan Zigardy - Michał Kotlorz, Maciej Sulka; Josef Vitek, Adam Bagiński, Michał  Woźnica - Pavel Mojzis (2), Artur Gwiżdż; Kacper Guzik, Radosław Galant, Jakub Witecki - Ladislav Havlik, Jakub Wanacki; Milan Baranyk, Adrian Parzyszek (2), Jarosław Rzeszutko (2).
Trenerzy: Jiri Sejba, Krzysztof Majkowski.

Comarch Cracovia: Rafał Radziszewski - Adrian Kowalówka, Patryk Noworyta; Aron Chmielewski, Damian Słaboń, Sebastian Kowalówka - Michal Zvatora, Jarosław Kłys (2); Josef Fojtik,Milan Kostourek (2), Petr Dvorak - Daniel Galant, Bartosz Dąbkowski; Michał Piotrowski, Łukasz Rutkowski (2), Daniel Laszkiewicz (2) - Artur Zieliński, Łukasz Sznotala; Tomasz Cieślicki, Tomasz Kozłowski, Sebastian Witowski.

Trenerzy: Rudolf Rohacek, Andrzej Pasiut.