position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Relacje

Hokej › Aktualności › Relacje
GKS Tychy - MMKS Podhale Nowy Targ 6:0

W 3. kolejce sezonu 2013/2014 tyszanie odnieśli pierwsze domowe zwycięstwo, pokonując MMKS Podhale Nowy Targ 6:0. Wygrana została okupiona kontuzją Miroslava Duraka.

Wszyscy, którzy spodziewali się łatwego spotkania już od pierwszych minut z pewnością byli zaskoczeni dobrą postawą przyjezdnych. Młodzi zawodnicy z Nowego Targu braki techniczne nadrabiali wolą walki, co znacznie utrudniało tyszanom wyprowadzenie składnej akcji zakończonej celnym strzałem. Znakomitą okazję miał Milan Baranyk, ale górą z tego starcia wyszedł Bartłomiej Niesłuchowski. Swoich sił próbowali także Woźnica, Vitek i Rzeszutko jednak wynik wciąż pozostawał bez zmian. Goście odpowiedzieli akcją, którą starał się wykończyć Przemysław Michalski, ale jego strzał nie zaskoczył tyskiego bramkarza.Na niespełna cztery minuty przed końcem pierwszej odsłony Jarosław Rzeszutko w podbramkowym zamieszaniu okazał się najsprytniejszy i ulokował gumę w siatce. 
 
W drugiej tercji tyszanie prezentowali się lepiej niż w poprzedniej. W znakomitej sytuacji znalazł się Jakub Witecki, ale krążek nie znalazł drogi do bramki Niesłuchowskiego. Gorąco zrobiło się również pod bramką gospodarzy, kiedy to Piotr Kmiecik był bliski pokonania tyskiego bramkarza. Miejscowi szybko odpowiedzieli akcją zakończoną strzałem Josefa Vitka jednak krążek minimalnie minął bramkę. Przed znakomitą okazją tyszanie stanęli w 33. minucie spotkania, kiedy to ponad czterdzieści sekund grali w podwójnej przewadze. Podopieczni trenera Sejby dość nieskładnie rozgrywali przewagę, a czas nieubłaganie płynął. Kiedy do gry powrócił jeden z ukaranych nowotarżan Miroslav Durak w końcu sfinalizował akcję tyszan i mocnym strzałem z niebieskiej nie dał szans bramkarzowi gości. Gospodarze chcieli iść za ciosem i zwiększyć swoją przewagę. Bliski zdobycia gola był Ladislav Havlik, ale krążek po jego strzale odbił się od słupka i nie znalazł drogi do bramki. Na szczęście chwilę później Adam Bagiński nie pozostawił najmniejszych szans do obrony Niesłuchowskiemu i GKS schodził na przerwę prowadząc 3:0.
 
Trzecia odsłona to zdecydowana dominacja tyszan, choć Nowy Targ nie odpuszczał do ostatniego gwizdka. Już na początku gospodarze mogli zwiększyć swoją przewagę jednak zabrakło porozumienia w duecie Rzeszutko - Baranyk. Niewiele ponad trzy minuty po wznowieniu gry Michał Woźnica podał do Adama Bagińskiego, który dopełnił tylko formalności i podniósł wynik meczu na 4:0. Niestety chwilę później Miroslav Durak po niegroźnie wyglądającym zderzeniu z zawodnikiem Podhala musiał opuścić lód przy pomocy kolegów. Na szczęście gospodarze po tej kontuzji nie stracili swojego rytmu gry i nadal punktowali nowotarżan. Indywidualną akcją popisał się Kacper Guzik, który wywalczył krążek i samotnie ruszył na bramkę Bartłomieja Niesłuchowskiego. Nowotarski bramkarz musiał uznać wyższość tyskiego napastnika i po raz piaty w tym spotkaniu wyciągał gumę z siatki. W końcówce wynik meczu na 6:0 ustalił Milan Baranyk finalizując zespołową akcję GKSu. 

GKS Tychy - MMKS Podhale Nowy Targ 6:0 (1:0, 2:0, 3:0)
1:0 Jarosław Rzeszutko - Maciej Sulka (16:20)
2:0 Miroslav Durak - Jakub Witecki - Pavel Mojzis (35:28) 5/4
3:0 Adam Bagiński - Josef Vitek - Maciej Sulka (37:41)
4:0 Adam Bagiński - Michał Woźnica (43:18)
5:0 Kacper Guzik (52:51)
6:0 Milan Baranyk - Josef Vitek - Adam Bagiński (57:40)

GKS Tychy: Stefan Zigardy (2) - Michał Kotlorz, Ladislav Havlik; Michał Woźnica, Adam Bagiński, Josef Vitek - Pavel Mojzis, Artur Gwiżdż; Kacper Guzik, Radosław Galant, Jakub Witecki - Miroslav Durak, Maciej Sulka; Milan Baranyk, Adrian Parzyszek, Jarosław Rzeszutko - Jakub Wanacki; Jakub Sowa, Adam Piorun, Tomasz Chromicz.
Trenerzy: Jiri Sejba, Krzysztof Majkowski.

MMKS Podhale Nowy Targ: Bartłomiej Niesłuchowski - Tomasz Landowski, Kamil Kapica; Piotr Kmiecik (2), Patryk Wronka, Piotr Ziętara - Mateusz Wojdyła, Robert Mrugała; Damian Zarotyński, Kacper Bryniczka (2), Mateusz Michalski - Damian Tomasik, Dariusz Gaczoł (2); Łukasz Szumal, Dawid Olchawski, Filip Wielkiewicz - Maciej Kmiecik, Przemysław Michalski, Konrad Stypuła.
Trenerzy: Marek Ziętara, Rafał Sroka.

kary: 2 min. - 6 min.
strzały: 42:15 (18:5, 16:3, 8:7)
widzów: 1200Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. Tauron KH GKS Katowice 32
2. GKS Tychy 26
3. JKH GKS Jastrzębie 22
4. Comarch Cracovia 20
5. TatrySki Podhale Nowy Targ 19
6. KH Energa Toruń 18
7. MH Automatyka Gdańsk 17
8. KS Unia Oświęcim 13
9. Zagłębie Sosnowiec 13
10. PGE Orlik Opole 12
11. Węglokoks Kraj Polonia Bytom 5
12. Kadra U23 PZHL 1
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

GKS Tychy - HC Bolzano
środa, 10 października 2018


GKS Tychy TV

10. kolejka PHL: Wypowiedzi po meczu GKS Tychy - KH Energa Toruń 0:2


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies