Hokej › Aktualności › Relacje
GKS Tychy - 1928 KTH Krynica 2:4

Tyszanie przegrali inauguracyjny mecz sezonu 2013/2014 z 1928 KTH Krynica 2:4. Pierwszą tegoroczną bramkę dla tyskiego zespołu zdobył Michał Kotlorz.

Na pierwsze spotkanie miejscowego GKSu czekali nie tylko sami zawodnicy, ale również wszyscy mieszkańcy Tychów. Od ogłoszenia oficjalnego terminarza wiadomo było, że to spotkanie będzie bardzo emocjonujące, bo do Tychów miał przyjechać stary klub z całkiem nowym składem. Mowa tu o KTH Krynicy, w którym występuje większość zawodników grających również w reprezentacji Polski, a szkoleniowcem jest asystent trenera Zacharkina- Jacek Płachta.
Jak się zapowiadało tak też było. Od pierwszych minut spotkania zawodnicy obu drużyn nie oszczędzali nóg. Szybka gra i wiele okazji do zdobycia bramki na pewno podobała się każdemu, kto w piątkowy wieczór zagościł na Stadionie Zimowym w Tychach. Mimo wielu sytuacji ani tyszanie ani goście z Krynicy nie potrafili znaleźć drogi do bramki. Tyscy zawodnicy bardzo dobrze bronili się w osłabieniach. Równie dobrze grali także w przewagach, ale szczęście było po stronie Przemysława Odrobnnego i tercja zakończyła się wynikiem 0:0.

Już na początku drugiej odsłony spełnił się najgorszy ze scenariuszy. Tyszanie stracili pierwszą bramkę w nowym sezonie, a wszystko za sprawą Krzysztofa Zapały, który po dobrym podaniu Tomasza Malasińskiego pewnie ulokował gumę w tyskiej bramce. Nie wiele ponad trzy minuty później Krzysztof Zapała ponownie wpisał się na listę strzelców podwyższając tym samym wynik spotkania. Miejscowi szybko odpowiedzieli na to trafienie za sprawą Michała Kotlorza, który przymierzył z okolic niebieskiej linii i zdobył pierwszą bramkę dla GKSu Tychy w sezonie 2013/2014. Do końca tercji pomimo wielu okazji tyszanie nie zdołali odrobić straty jednej bramki i do szatni zjeżdżali przy wyniku 2:1 dla gości.

Po wznowieniu gry tyszanie przez chwilę grali w osłabieniu jednak bez problemu wybronili się i ruszyli do odrabiania strat, co nie było proste, bo powrócił problem skuteczności. Przysłowie „niewykorzystane sytuacje lubią się mścić” znalazło swoje odzwierciedlenie w trzeciej tercji. Na listę strzelców po precyzyjnym strzale wpisał się Leszek Laszkiewicz i jednocześnie powiększył przewagę do dwóch bramek. Tyszanie ponownie szybko odpowiedzieli, bo po niespełna trzech minutach kontaktową bramkę zdobył Josef Vitek, który po wymianie podań z Milanem Baranykiem nie dał szans na obronę strzału swojemu dawnemu koledze z drużyny- Przemysławowi Odrobnemu. Do końca zawodnicy obu drużyn walczyli o każdy centymetr lodu. Pięć minut przed końcem czwartą bramkę dla KTH zdobył Thomas Muhonen i jak się potem okazało ustalił on wynik spotkania. Tyszanie do końca „gryźli lód” aby odrobić straty, jednak górą był Odrobny. Mecz od początku do końca był bardzo widowiskowy. Drużyny prowadziły równą walkę i nie można było wskazać zespołu, który przeważał na lodzie.

GKS Tychy - 1928 KTH Krynica 2:4 (0:0, 1:2, 1:2)
0:1 Krzysztof Zapała - Tomasz Malasiński (20:46)
0:2 Krzysztof .Zapała - Nicolas Besch (24:19) 4/4
1:2 Michał Kotlorz - Adam Bagiński (26:52) 5/4
1:3 Leszek Laszkiewicz - Thomas Muhonen - Krystian Dziubiński (43:33)
2:3 Josef Vitek - Milan Baranyk (46:27)
2:4 Thomas Muhonen - Leszek Laszkiewicz (54:18) 5/4

GKS Tychy: Stefan Zigardy - Michał Kotlorz (2), Ladislav Havlik (4); Michał Woźnica (4), Adam Bagiński, Josef Vitek - Pavel Mojzis, Artur Gwiżdż (2); Kacper Guzik (6), Radosław Galant, Jakub Witecki - Miroslav Durak, Jakub Wanacki (2); Milan Baranyk, Adrian Parzyszek, Jarosław Rzeszutko - Jakub Sowa, Maciej Sulka; Adam Piorun, Tomasz Chromicz.

1928 KTH Krynica: Przemysław Odrobny – Nicolas Besh (2), Marcin Kolusz, Krzysztof Zapała, Tomasz Malasiński (2), Patryk Wajda, Jakob Milovanovic (2), Leszek Laszkiewicz, Krystian Dziubiński, Thomas Muhonen, Paweł Skrzypkowski, Grzegorz Myjak (6); Dariusz Gruszka (2), Tomasz Zieliński, Dawid Kruczek (2), Marek Bryła, Dawid Majoch, Karol Kisielewski.