Hokej › Aktualności › Relacje
GKS Tychy - Pirati Chomutov 4:4

Drugie spotkanie GKS Tychy na 15. Memoriale Pavla Zabojnika zakończyło się remisem 4:4. Przeciwnikiem tyskiego zespołu było czeskie Pirati Chomutov. Tyszanie przegrali rzuty karne 0:3.

W składzie Pirati Chomutov obok kilku hokeistów ekstraligowej drużyny znaleźli się zawodnicy farmerskiego SK Kadań.

Tempo gry narzucili czescy gracze, co nie było trudne, bo już na początku tyszanie złapali dwie kary i przez ponad minutę grali w podwójnym osłabieniu. Stefan Zigardy dwoił się i troił między słupkami, nie raz ratując swój zespół z opresji. Mimo dość kiepskiego początku to GKS jako pierwszy strzelił gola, a drogę do siatki znalazł Milan Baranyk. Tyscy hokeiści kontrolowali przebieg spotkania i już chwilę później zwiększyli swoją przewagę. Tym razem krążek pod poprzeczką wpakował Josef Vitek. Końcówka tej części meczu to kolejne niepotrzebne faule polskiej drużyny, która ponownie przez niespełna dwie minuty musiała bronić się w trzech przeciwko pięciu „Piratom”. Tyszanie dostali bramkę do szatni siedemnaście sekund przed zakończeniem tercji. Tyski golkiper blokowany przez Jakub Trefnego poradził sobie z pierwszym strzałem, ale przy dobitce Filipa Hantaka był już bezradny.

Druga odsłona to naprzemienne ataki obu zespołów. Polacy mieli podobną sytuację do tych z pierwszej tercji – GKS prawie dwie minuty mógł cieszyć się podwójną przewagą, jednak mimo założenia zamka i oddaniu kilku strzałów na bramkę rywala, czeski golkiper pozostał bezbłędny. Druga tercja zakończyła się bezbramkowym remisem 0:0.

Po przerwie tyszanie wyjechali na taflę jeszcze chyba myślami w szatni, bo już po dwudziestu sekundach Chomutov doprowadził do wyrównania. Czesi nie długo cieszyli się z remisu, bo już kilkanaście sekund później w sytuacji sam na sam z Janem Kaššákiem, faulowany był Jan Steber, za co sędzia podyktował rzut karny. Testowany napastnik nie miał najmniejszych problemów  z zamienieniem tego prezentu na trafienie. Cztery minuty później Polacy ponownie objęli dwubramkowe prowadzenie, a pięknym golem zza niebieskiej linii, prosto w okienko bramki popisał się Josef Vitek. Mimo dominacji GKS-u, który zaciekle atakował bramkę „Piratów” to rywale zdobyli kolejne trafienie. Krążek najpierw odbił się od poprzeczki, ale dobitka była już w pełni wymierzona. Pięćdziesiąt osiem sekund przed końcową syreną Czesi wzięli czas. Nie mając nic do stracenia trener Karel Soudek wycofał bramkarza, co już po chwili się opłaciło, bowiem Czesi w zamieszaniu podbramkowym zdołali wyrównać, a swojego drugiego gola zdobył Petr Jira.

W rzutach karnych Stefan Zigardy skapitulował trzykrotnie, natomiast tyszanie nie zdołali ani razu pokonać Kaššáka.

GKS Tychy - Pirati Chomutov 4:4 (2:1, 0:0, 2:3)
1:0 Milan Baranyk - Radosław Galant (15:56)
2:0 Josef Vitek - Michał Woźnica (17:34)
2:1 Filip Hantak - Roman Chlouba - Martin Mazanec (19:43) 5/3
2:2 Petr Jira - Nikola Gajovsky - Martin Szakal (40:20)
3:2 Jan Steber (40:50) RK
4:2 Josef Vitek - Adam Bagiński - Michał Woźnica
4:3 Jan Hammerbauer - Roman Chlouba - Filip Hantak (54:53)