HDD Acroni Jesenice

Hokej › Puchar Kontynentalny › HDD Acroni Jesenice

Drugiego dnia turnieju GKS zmierzy się ze słoweńskim Acroni Jesenice. To zespół na codzień występujący w Alps Hockey League, czyli lidze austriacko-słoweńsko-włoskiej. Liga alpejska powstała w 2016 roku w miejsce Inter - National - League, w której również występowały Jesenice. Obecnie Słoweńcy zajmują drugie miejsce w ligowej tabeli z kompletem zwycięstw (jedno po dogrywce). Ubiegły sezon był wyjątkowo udany dla Acroni bowiem wywalczyli mistrzostwo Słowenii, w lidze INL zajęli 3 miejsce, a także zdobyli Puchar oraz Superpuchar Słowenii. W rozgrywkach Pucharu Kontynentalnego tak dobrze już nie było. Jesenice swoją przygodę rozpoczęły i zarazem skończyły na udziale w drugiej rundzie. Słoweńcy grali w grupie B, gdzie ich rywalami byli: Jegesmedvek Miskolc, Mogo Riga oraz CH Jaca. Ostatecznie Jesenice pokonały jedynie hiszpański zespół HC Jaca zajmując 3 miejsce w grupie. Lepiej poradził sobie kolejny rywal tyszan - DVTK Miskolc, ale o tym później.

Drużuna prowadzona przez Nika Zupančiča w większości składa się z zawodników krajowych (21). W składzie znajdziemy jednego Włocha, Austriaka oraz Kanadyjczyka. Średnia wieku to 26 lat, natomiast średnia wzrostu wynosi 182 centymetry. Martin Oraze pytany przed turniejem kto jego zdaniem będzie faworytem w Tychach nie był w stanie udzielić odpowiedzi - Na tą chwilę naprawdę ciężko określić kto może awansować do kolejnego etapu. Myślę, że trzy zespoły prezentują naprawdę wyrównany poziom (GKS Tychy, DVTK Miskolc oraz Acroni Jesenice) i to między nimi rozstrzygnie się kto zwycięży w turnieju. Szybko jeździmy na łyżwach, mamy świetnego trenera i znakomitą atmosferę w zespole, co będzie stanowić o naszej sile w turnieju. Tychy oraz Miskolc to dobre i doświadczone drużyny. Zapowiada się naprawdę ciekawa rywalizacja na lodzie - przekonuje Oraze.