position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

DVTK Jegesmedvek Miskolc

Hokej › Puchar Kontynentalny › DVTK Jegesmedvek Miskolc

Niedźwiedzie polarne (jegesmedvek z węgierskiego oznacza właśnie niedźwiedzie polarne) będą ostatnim rywalem tyszan w 1/4 Pucharu Kontynentalnego. Czy tak jak w zeszłym roku Coventry Blaze okażą się najgroźniejszym rywalem? Czas pokaże. Na tą chwilę Miskolc zajmuje pierwsze miejsce w lidze MOL z dorobkiem 11 wygranych (jedno po dogrywce) w 13 spotkaniach. W obecnym sezonie drużynę objął amerykański szkoleniowiec - Douglas Bradley, który w latach 2008/2009 był szkoleniowcem zespół z Jesenic. Miskolc to najmłodszy rywal tyszan, bowiem średnia wieku w drużynie wynosi zaledwie 23 lata. Najlepszym strzelcem jest Nikandrosz Galanisz, który zapisał jak na razie na swoim koncie 17 punktów za 10 bramek oraz 7 asyst.

Zeszłoroczną edycję Pucharu Kontynentalnego Miskolc, podobnie jak Jesenice zakończył na drugiej rundzie (oba zespoły występowały w grupie B). DVTK ulegli jedynie Rydze, która wygrała całą grupę i awansowała dalej. W ostatnich dwóch latach Miskolc wiedzie prym w rodzimej lidze sięgając po mistrzostwo. W opinii Filipa Komorskiego to właśnie węgierski Jegesmedvek może okazać się najgroźniejszym rywalem dla tyszan. Dla najlepszego strzelca Miskolca nie będzie to pierwszy występ w Pucharze Kontynentalnym - Mam ogromne doświadczenie w Pucharze Kontynentalnym. Wiele razy brałem udział w tych zawodach, dlatego wiem, że wszystko może się zdarzyć, każda drużyna może wygrać z każdym - tłumaczy Nikandrosz Galanisz.

Możliwe, że podobnie jak w poprzednim roku walka o awans do dalszej rundy toczyć się będzie do ostatnich sekund. W tym przypadku wszystko przemawia na korzyść tyszan, którzy potrafią wyrwać zwycięstwo w końcowych minutach meczu.

 

Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. GKS Tychy 0
2. KS Unia Oświęcim 0
3. Comarch Cracovia 0
4. Tauron GKS Katowice 0
5. JKH GKS Jastrzębie 0
6. TMH Tempish Polonia Bytom 0
7. TatrySki Podhale Nowy Targ 0
8. Naprzód Janów Katowice 0
9. PGE Orlik Opole 0
10. MH Automatyka 2014 Gdańsk 0
11. SMS PZHL U20 Katowice 0
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

Sparing: GKS Tychy - TMH Polonia Bytom 4:1
wtorek, 8 sierpnia 2017


GKS Tychy TV

Sparing: Skrót meczu TMH Polonia Bytom - GKS Tychy 1:9


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2017 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies