position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

DVTK Jegesmedvek Miskolc

Hokej › Puchar Kontynentalny › DVTK Jegesmedvek Miskolc

Niedźwiedzie polarne (jegesmedvek z węgierskiego oznacza właśnie niedźwiedzie polarne) będą ostatnim rywalem tyszan w 1/4 Pucharu Kontynentalnego. Czy tak jak w zeszłym roku Coventry Blaze okażą się najgroźniejszym rywalem? Czas pokaże. Na tą chwilę Miskolc zajmuje pierwsze miejsce w lidze MOL z dorobkiem 11 wygranych (jedno po dogrywce) w 13 spotkaniach. W obecnym sezonie drużynę objął amerykański szkoleniowiec - Douglas Bradley, który w latach 2008/2009 był szkoleniowcem zespół z Jesenic. Miskolc to najmłodszy rywal tyszan, bowiem średnia wieku w drużynie wynosi zaledwie 23 lata. Najlepszym strzelcem jest Nikandrosz Galanisz, który zapisał jak na razie na swoim koncie 17 punktów za 10 bramek oraz 7 asyst.

Zeszłoroczną edycję Pucharu Kontynentalnego Miskolc, podobnie jak Jesenice zakończył na drugiej rundzie (oba zespoły występowały w grupie B). DVTK ulegli jedynie Rydze, która wygrała całą grupę i awansowała dalej. W ostatnich dwóch latach Miskolc wiedzie prym w rodzimej lidze sięgając po mistrzostwo. W opinii Filipa Komorskiego to właśnie węgierski Jegesmedvek może okazać się najgroźniejszym rywalem dla tyszan. Dla najlepszego strzelca Miskolca nie będzie to pierwszy występ w Pucharze Kontynentalnym - Mam ogromne doświadczenie w Pucharze Kontynentalnym. Wiele razy brałem udział w tych zawodach, dlatego wiem, że wszystko może się zdarzyć, każda drużyna może wygrać z każdym - tłumaczy Nikandrosz Galanisz.

Możliwe, że podobnie jak w poprzednim roku walka o awans do dalszej rundy toczyć się będzie do ostatnich sekund. W tym przypadku wszystko przemawia na korzyść tyszan, którzy potrafią wyrwać zwycięstwo w końcowych minutach meczu.

 

Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. GKS Tychy 97
2. Tauron KH GKS Katowice 82
3. Comarch Cracovia 76
4. TatrySki Podhale Nowy Targ 70
5. JKH GKS Jastrzębie 67
6. KS Unia Oświęcim 54
7. PGE Orlik Opole 52
8. MH Automatyka Gdańsk 47
9. TMH Polonia Bytom 35
10. Anteo Naprzód Janów 20
11. SMS PZHL U20 Katowice 0
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

Koszykarski trening hokeistów
piątek, 25 maja 2018


GKS Tychy TV

Dzień z hokeistami GKS Tychy od kulis


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies