position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

DVTK Jegesmedvek Miskolc

Hokej › Puchar Kontynentalny › DVTK Jegesmedvek Miskolc

Niedźwiedzie polarne (jegesmedvek z węgierskiego oznacza właśnie niedźwiedzie polarne) będą ostatnim rywalem tyszan w 1/4 Pucharu Kontynentalnego. Czy tak jak w zeszłym roku Coventry Blaze okażą się najgroźniejszym rywalem? Czas pokaże. Na tą chwilę Miskolc zajmuje pierwsze miejsce w lidze MOL z dorobkiem 11 wygranych (jedno po dogrywce) w 13 spotkaniach. W obecnym sezonie drużynę objął amerykański szkoleniowiec - Douglas Bradley, który w latach 2008/2009 był szkoleniowcem zespół z Jesenic. Miskolc to najmłodszy rywal tyszan, bowiem średnia wieku w drużynie wynosi zaledwie 23 lata. Najlepszym strzelcem jest Nikandrosz Galanisz, który zapisał jak na razie na swoim koncie 17 punktów za 10 bramek oraz 7 asyst.

Zeszłoroczną edycję Pucharu Kontynentalnego Miskolc, podobnie jak Jesenice zakończył na drugiej rundzie (oba zespoły występowały w grupie B). DVTK ulegli jedynie Rydze, która wygrała całą grupę i awansowała dalej. W ostatnich dwóch latach Miskolc wiedzie prym w rodzimej lidze sięgając po mistrzostwo. W opinii Filipa Komorskiego to właśnie węgierski Jegesmedvek może okazać się najgroźniejszym rywalem dla tyszan. Dla najlepszego strzelca Miskolca nie będzie to pierwszy występ w Pucharze Kontynentalnym - Mam ogromne doświadczenie w Pucharze Kontynentalnym. Wiele razy brałem udział w tych zawodach, dlatego wiem, że wszystko może się zdarzyć, każda drużyna może wygrać z każdym - tłumaczy Nikandrosz Galanisz.

Możliwe, że podobnie jak w poprzednim roku walka o awans do dalszej rundy toczyć się będzie do ostatnich sekund. W tym przypadku wszystko przemawia na korzyść tyszan, którzy potrafią wyrwać zwycięstwo w końcowych minutach meczu.

 

Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. GKS Tychy 93
2. Comarch Cracovia 89
3. TatrySki Podhale Nowy Targ 70
4. TMH Tempish Polonia Bytom 64
5. PGE Orlik Opole 59
6. JKH GKS Jastrzębie 49
7. KS Unia Oświęcim 32
8. Tauron GKS Katowice 28
9. Nesta Mires Toruń 15
10. MH Automatyka 2014 Gdańsk 11
11. SMS PZHL U20 Sosnowiec 0
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

Ostatni trening pierwszego etapu przygotowań
piątek, 2 czerwca 2017


GKS Tychy TV

Dzień Dziecka z GKS Tychy


Sponsor Główny

Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2017 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies