position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

DVTK Jegesmedvek Miskolc

Hokej › Puchar Kontynentalny › DVTK Jegesmedvek Miskolc

Niedźwiedzie polarne (jegesmedvek z węgierskiego oznacza właśnie niedźwiedzie polarne) będą ostatnim rywalem tyszan w 1/4 Pucharu Kontynentalnego. Czy tak jak w zeszłym roku Coventry Blaze okażą się najgroźniejszym rywalem? Czas pokaże. Na tą chwilę Miskolc zajmuje pierwsze miejsce w lidze MOL z dorobkiem 11 wygranych (jedno po dogrywce) w 13 spotkaniach. W obecnym sezonie drużynę objął amerykański szkoleniowiec - Douglas Bradley, który w latach 2008/2009 był szkoleniowcem zespół z Jesenic. Miskolc to najmłodszy rywal tyszan, bowiem średnia wieku w drużynie wynosi zaledwie 23 lata. Najlepszym strzelcem jest Nikandrosz Galanisz, który zapisał jak na razie na swoim koncie 17 punktów za 10 bramek oraz 7 asyst.

Zeszłoroczną edycję Pucharu Kontynentalnego Miskolc, podobnie jak Jesenice zakończył na drugiej rundzie (oba zespoły występowały w grupie B). DVTK ulegli jedynie Rydze, która wygrała całą grupę i awansowała dalej. W ostatnich dwóch latach Miskolc wiedzie prym w rodzimej lidze sięgając po mistrzostwo. W opinii Filipa Komorskiego to właśnie węgierski Jegesmedvek może okazać się najgroźniejszym rywalem dla tyszan. Dla najlepszego strzelca Miskolca nie będzie to pierwszy występ w Pucharze Kontynentalnym - Mam ogromne doświadczenie w Pucharze Kontynentalnym. Wiele razy brałem udział w tych zawodach, dlatego wiem, że wszystko może się zdarzyć, każda drużyna może wygrać z każdym - tłumaczy Nikandrosz Galanisz.

Możliwe, że podobnie jak w poprzednim roku walka o awans do dalszej rundy toczyć się będzie do ostatnich sekund. W tym przypadku wszystko przemawia na korzyść tyszan, którzy potrafią wyrwać zwycięstwo w końcowych minutach meczu.

 

Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. GKS Tychy 30
2. JKH GKS Jastrzębie 27
3. Comarch Cracovia 25
4. TatrySki Podhale Nowy Targ 24
5. Tauron KH GKS Katowice 22
6. MH Automatyka Gdańsk 18
7. PGE Orlik Opole 13
8. KS Unia Oświęcim 12
9. TMH Polonia Bytom 10
10. Anteo Naprzód Janów 8
11. SMS PZHL U20 Katowice 0
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

Pierwszy trening na Łotwie
czwartek, 19 października 2017


GKS Tychy TV

Andrei Gusow podsumował turniej na Łotwie


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2017 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies