position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Zapowiedzi

Hokej › Aktualności › Zapowiedzi
Walkę o mistrzostwo Polski czas zacząć!

Na ten dzień czekali wszyscy sympatycy hokeja w Polsce, już w najbliższy wtorek (19.02) rozpocznie się pierwsza runda play-off. W ćwierćfinale hokeiści GKS Tychy zmierzą się z Aksam Unią Oświęcim.

Dwa pierwsze spotkania rozegrane zostaną na tyskim Stadionie Zimowym, ponieważ to GKS uplasował się w tabeli wyżej od Unii.

- Tak naprawdę dopiero teraz rozpoczyna się dla nas sezon. Czekaliśmy na tę chwilę od pierwszej kolejki PLH, od wtorku zacznie się prawdziwa gra  - powiedział po niedzielnym meczu w Oświęcimiu napastnik GKS Tychy, Milan Baranyk. W poprzednim sezonie GKS-u Tychy zabrakło w play-off. Po rocznej przerwie tyszanie powracają do walki o mistrzostwo Polski. Spragnieni sukcesów tyszanie zrobią wszystko, żeby udowodnić swoim sympatykom, że ostatnie porażki były wypadkiem przy pracy i rywalizację w play-off rozpoczną z nową siłą i zrobią wszystko, aby awansować do kolejnej rundy.  

Kto jest faworytem tysko-oświęcimskiej rywalizacji? Biorąc pod uwagę cały sezon z pewnością jest nim GKS Tychy, który w sezonie zasadniczym przegrał tylko jedno z sześciu spotkań z Aksam Unią Oświęcim. Tyszanie zdobyli we wszystkich tych meczach 30 goli, tracąc 17. Drużyna z Tychów zajęła po sezonie zasadniczym wyższą lokatę w tabeli ligowej od zespołu z Oświęcimia (GKS uplasował się na trzecim miejscu, natomiast Unia na szóstym - przyp.red.). Play-off rządzi się jednak swoimi prawami, zawodnicy obu ekip rozpoczynają wtorkową rywalizację z czystą kartą. - Wiemy, że nie jesteśmy faworytami tej potyczki, GKS ma w tym sezonie lepszy skład od naszego. Jednak po niedzielnym spotkaniu wierzymy, że jesteśmy w stanie powalczyć z Tychami. Bardzo chcielibyśmy wygrać rywalizację z GKS-em i awansować do kolejnej rundy, nie będzie to jednak łatwe zadanie - skomentował napastnik Aksam Unii Oświęcim, Jarosław Różański.        

Zawodnicy GKS-u Tychy liczą, że z pomocą swoich kibiców w obu spotkaniach, wtorkowym i środowym, uda im się pokonać drużynę Aksam Unii Oświęcim - Mam nadzieję, że w tych spotkaniach będzie nas dopingowała duża grupa kibiców. My ze swojej strony postaramy się zrobić wszystko, żeby wygrać oba mecze przed własną publicznością - zaznaczył napastnik GKS Tychy, Teddy Da Costa. Sympatycy tyskiego GKS-u, którzy zdecydują się spędzić wtorkowe i środowe popołudnie na Stadionie Zimowym z pewnością nie będą mieli czego żałować. Pojedynki tysko-oświęcimskie od wielu lat elektryzują środowisko hokejowe, są wyrównane i bardzo emocjonujące. Z pewnością rozpoczynająca się we wtorek ćwierćfinałowa rywalizacja również przyciągnie na trybuny wielu sympatyków GKS-u Tychy, spragnionych sukcesów tyskiego hokeja. 

Pierwszy gwizdek już w najbliższy wtorek (19.02) o godz. 18:00. Kasy biletowe otwarte zostaną o godz. 16:30, na obiekt będzie można wejść o godz. 17:00. Bilet normalny w cenie 12 złotych, ulgowy 8 złotych (kobiety, uczniowie, studenci, emeryci i renciści, 3+ Liczna Rodzina) oraz rodzinny 18 zł. Dzieci do 12-ego roku życia wstęp bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy!

Pozostałe pary pierwszej rundy play-off:
JKH GKS Jastrzębie - Zagłębie Sosnowiec
Comarch Cracovia - HC GKS KatowiceWyszukiwarka

Tabela ligowa

1. GKS Tychy 0
2. KS Unia Oświęcim 0
3. Comarch Cracovia 0
4. Tauron KH GKS Katowice 0
5. JKH GKS Jastrzębie 0
6. Nesta Toruń 0
7. Zagłębie Sosnowiec 0
8. TMH Polonia Bytom 0
9. TatrySki Podhale Nowy Targ 0
10. PGE Orlik Opole 0
11. MH Automatyka Gdańsk 0
12. Kadra PZHL 0
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

Sparing: GKS Tychy - KS Unia Oświęcim 6:0
wtorek, 7 sierpnia 2018


GKS Tychy TV

#PotrójnieSilni - trzy sekcje, jeden GKS Tychy


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies