position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Zapowiedzi

Hokej › Aktualności › Zapowiedzi
Bepierszcz: Liczę, że jutro kibice poniosą nas do zwycięstwa

 Już jutro tyszanie staną przed szansą wywalczenia trzeciego Mistrzostwa Polski w historii klubu. Początek finału nie był zbyt udany, bowiem GKS przegrał dwa pierwsze mecze z Comarch Cracovią jednak trzy kolejne padły już łupem podopiecznych trenera Sejby. Z pewnością bardzo ważne było wtorkowe spotkanie w Krakowie, gdzie tyszanie wygrali na lodzie rywala.

Gra w tegorocznym finale Polskiej Hokej Ligi toczy się o podwójną stawkę. Zwycięzca oprócz tytułu Mistrza Polski uzyska prawo do gry w Champions Hockey League – Na pewno możliwość wywalczenia dzikiej karty w CHL jest dla nas dodatkową motywacją w tym starciu jednak na razie nie myślimy o niczym innym, jak o Mistrzostwie Polski. To jest nasz główny cel na obecną chwilę i do niego dążymy. Do finału z Cracovią byliśmy przygotowani już przed pierwszym spotkaniem. Każdy kolejny pojedynek sprawia, że jesteśmy mądrzejsi i możemy pracować nad ulepszeniem taktyki zarówno w grze obronnej, jak i w ataku – tłumaczy Mateusz Bepierszcz.

Sezon 2015/2016 był dla GKS Tychy przełomowy. Tyszanie pięli się w górę w kolejnych etapach Pucharu Kontynentalnego, aż dotarli do wielkiego finału rozgrywanego we francuskim Rouen. Tam podopieczni trenera Sejby dokonali historycznego osiągnięcia zajmując trzecie miejsce jako pierwsza polska drużyna. Czy doświadczenie tam zdobyte będzie pomocne w starciu z Cracovią? – Myślę, że mecze w Pucharze kontynentalnym każdemu z nas dały dobrą lekcję hokeja. Mamy młody zespół i takie doświadczenie na pewno się przyda każdemu z nas. To już jednak za nami. Na tym etapie rozgrywek oprócz taktyki i konsekwencji w grze jest jeszcze kilka elementów, które mogą okazać się kluczowe – kontynuuje młody napastnik.

Przed startem finału wiele mówiło się o zmęczeniu, które może szybko dopaść Cracovię bowiem podopieczni trenera Rohacka półfinałową rywalizację rozstrzygnęli na swoją korzyść dopiero w siódmym meczu. Natomiast tyszanie szybko uporali się z Podhalem Nowy Targ w czterech spotkaniach. Krakowianie jednak szybko udowodnili, że pod względem kondycyjnym są perfekcyjnie przygotowani do sezonu. Co pomoże tyszanom odnieść jutro zwycięstwo? – Tak jak już wspominałem tych elementów jest kilka. Hokej to sport, w którym ogromne znaczenie ma wola walki, zaangażowanie i ofiarność. Nam na pewno tych cech nie brakuje. Mamy też po swojej stronie atut własnej hali i niesamowitych kibiców, którzy są dla nas ogromnym wsparciem i w finale nie raz udowodnili, że są dla nas jak dodatkowy zawodnik na lodzie. Liczę, że jutro ponownie poniosą nas do zwycięstwa - zakończył Bepierszcz.

Początek czwartkowego spotkania (24.03) na Stadionie Zimowym w Tychach o godz. 18:30. Kasy będą czynne  od godz. 17:00. Koszt pojedynczych wejściówek - bilet normalny 20 zł, ulgowy 15 zł, a rodzinny 32 zł. Jedna osoba będzie mogła zakupić maksymalnie trzy bilety. Nie ma możliwości rezerwacji wejściówek.  

Przypomnijmy, iż bilety i karnety ulgowe przysługują: uczniom, studentom, emerytom i rencistom, po okazaniu przy zakupie odpowiednich dokumentów potwierdzających uprawnienia do zniżki oraz posiadaczom kart 3+ Liczna Rodzina. Dzieci do 13-tego roku życia - wstęp bezpłatny w towarzystwie opiekuna prawnego, po okazaniu legitymacji szkolnej lub innego dokumentu tożsamości potwierdzającego wiek. Na jedną wejściówkę rodzinną mogę wejść rodzice z dowolną liczbą dzieci do 15-tego roku życia.Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. Tauron KH GKS Katowice 35
2. GKS Tychy 29
3. JKH GKS Jastrzębie 25
4. TatrySki Podhale Nowy Targ 22
5. KH Energa Toruń 21
6. Comarch Cracovia 21
7. MH Automatyka Gdańsk 20
8. KS Unia Oświęcim 13
9. Zagłębie Sosnowiec 13
10. PGE Orlik Opole 12
11. Węglokoks Kraj Polonia Bytom 7
12. Kadra U23 PZHL 1
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

GKS Tychy - KH Energa Toruń 3:1
piątek, 19 października 2018


GKS Tychy TV

6. kolejka Ligi Mistrzów: Opinia Andrei Gusowa po meczu HC Bolzano - GKS Tychy 6:4


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies