position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Zapowiedzi

Hokej › Aktualności › Zapowiedzi
Wielki finał czas zacząć!

Po dwóch sezonach przerwy hokeiści GKS Tychy ponownie zagrają w wielkim finale i powalczą o zdobycie drugiego złota w historii tyskiego klubu. Przeciwnikiem tyszan będzie Ciarko PBS Bank Sanok, mistrz Polski z 2012 roku. 

Hokeiści GKS Tychy tylko raz sięgnęli po tytuł mistrza kraju, stało się to aż dziewięć lat temu. Zespół z Sanoka dwa lata temu okazał się najlepszą drużyną w Polsce. Oba zespoły w poniedziałek rozpoczynają więc walkę o drugie złoto w historii swojego klubu. W poprzednim sezonie tyszanie również stoczyli bój o medale z sanoczanami. Była to walka o brązowe medale, którą to wygrali hokeiści GKS Tychy. Czy i w tym sezonie to tyszanie ponownie zwyciężą w rywalizacji z Sanokiem dowiemy się najpóźniej 5-ego kwietnia. 

W sezonie zasadniczym oba zespoły spotkały się sześć razy, tyszanie podzielili się z sanoczanami zwycięstwami, obie drużyny zanotowały po trzy zwycięstwa.

W Tychach wszyscy myślą o przerwaniu złej passy. GKS Tychy w ciągu ostatnich dziesięciu lat zdobył aż 9 medali, lecz tylko jeden najważniejszy - złoty. Tyszanie w ostatnich latach aż pięć razy przegrywali rywalizacje w finale i musieli zadowalać się srebrnymi medalami. Zatem w tym sezonie czas przerwać srebrną passę i zwyciężyć finałową rywalizację z Sanokiem, do tego jednak daleka droga.Trudno jednoznacznie wskazać faworyta finałowej rywalizacji, obie ekipy mają równe szanse na wywalczenie tytułu mistrza Polski. Tyszanie dwa pierwsze spotkania rozegrają przed własną publicznością, która  w tegorocznych play-offach doskonale dopinguje swoją drużynę. Fakt ten będzie dla GKS dodatkowym atutem. 

Rywalizacja w finale toczy się do czterech zwycięstw. Dwa pierwsze spotkania wielkiego finału zostaną rozegrane na tyskim Stadionie Zimowym. Poniedziałkowy mecz rozpocznie się o godz. 18:45, natomiast wtorkowy o 18:30. Transmisję z obu tych spotkań przeprowadzi TVP Sport. Szczegółowe informacje dotyczące sprzedaży biletów na oba mecze znajdują się tutaj.Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. Tauron KH GKS Katowice 35
2. GKS Tychy 26
3. JKH GKS Jastrzębie 25
4. TatrySki Podhale Nowy Targ 22
5. KH Energa Toruń 21
6. Comarch Cracovia 21
7. MH Automatyka Gdańsk 20
8. KS Unia Oświęcim 13
9. Zagłębie Sosnowiec 13
10. PGE Orlik Opole 12
11. Węglokoks Kraj Polonia Bytom 7
12. Kadra U23 PZHL 1
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

Rozjazd przed meczem w Bolzano
wtorek, 16 października 2018


GKS Tychy TV

6. kolejka Ligi Mistrzów: Opinia Andrei Gusowa po meczu HC Bolzano - GKS Tychy 6:4


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies