position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Zapowiedzi

Hokej › Aktualności › Zapowiedzi
Wielki finał czas zacząć!

Po dwóch sezonach przerwy hokeiści GKS Tychy ponownie zagrają w wielkim finale i powalczą o zdobycie drugiego złota w historii tyskiego klubu. Przeciwnikiem tyszan będzie Ciarko PBS Bank Sanok, mistrz Polski z 2012 roku. 

Hokeiści GKS Tychy tylko raz sięgnęli po tytuł mistrza kraju, stało się to aż dziewięć lat temu. Zespół z Sanoka dwa lata temu okazał się najlepszą drużyną w Polsce. Oba zespoły w poniedziałek rozpoczynają więc walkę o drugie złoto w historii swojego klubu. W poprzednim sezonie tyszanie również stoczyli bój o medale z sanoczanami. Była to walka o brązowe medale, którą to wygrali hokeiści GKS Tychy. Czy i w tym sezonie to tyszanie ponownie zwyciężą w rywalizacji z Sanokiem dowiemy się najpóźniej 5-ego kwietnia. 

W sezonie zasadniczym oba zespoły spotkały się sześć razy, tyszanie podzielili się z sanoczanami zwycięstwami, obie drużyny zanotowały po trzy zwycięstwa.

W Tychach wszyscy myślą o przerwaniu złej passy. GKS Tychy w ciągu ostatnich dziesięciu lat zdobył aż 9 medali, lecz tylko jeden najważniejszy - złoty. Tyszanie w ostatnich latach aż pięć razy przegrywali rywalizacje w finale i musieli zadowalać się srebrnymi medalami. Zatem w tym sezonie czas przerwać srebrną passę i zwyciężyć finałową rywalizację z Sanokiem, do tego jednak daleka droga.Trudno jednoznacznie wskazać faworyta finałowej rywalizacji, obie ekipy mają równe szanse na wywalczenie tytułu mistrza Polski. Tyszanie dwa pierwsze spotkania rozegrają przed własną publicznością, która  w tegorocznych play-offach doskonale dopinguje swoją drużynę. Fakt ten będzie dla GKS dodatkowym atutem. 

Rywalizacja w finale toczy się do czterech zwycięstw. Dwa pierwsze spotkania wielkiego finału zostaną rozegrane na tyskim Stadionie Zimowym. Poniedziałkowy mecz rozpocznie się o godz. 18:45, natomiast wtorkowy o 18:30. Transmisję z obu tych spotkań przeprowadzi TVP Sport. Szczegółowe informacje dotyczące sprzedaży biletów na oba mecze znajdują się tutaj.Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. GKS Tychy 0
2. KS Unia Oświęcim 0
3. Comarch Cracovia 0
4. Tauron KH GKS Katowice 0
5. JKH GKS Jastrzębie 0
6. Nesta Toruń 0
7. Zagłębie Sosnowiec 0
8. TMH Polonia Bytom 0
9. TatrySki Podhale Nowy Targ 0
10. PGE Orlik Opole 0
11. MH Automatyka Gdańsk 0
12. Kadra PZHL 0
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

Trening na Stadionie Zimowym
piątek, 20 lipca 2018


GKS Tychy TV

Jarosław Rzeszutko: Po każdej kontuzji wracam silniejszy


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies