position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Zapowiedzi

Hokej › Aktualności › Zapowiedzi
Początek walki o upragniony finał

Hokeiści GKS Tychy, którzy we wtorek (04.03) zakończyli ćwierćfinałową rywalizację z Polonią Bytom, dopiero w minioną sobotę poznali swojego rywala, z którym zmierzą się w II rundzie play-off.  Półfinałowym przeciwnikiem tyszan będzie Aksam Unia Oświęcim, pierwsze dwa mecze zostaną rozegrane na tyskim Stadionie Zimowym. 

GKS Tychy do wyeliminowania Polonii Bytom potrzebował zaledwie trzech spotkań, dzięki czemu tyszanie mieli więcej czasu na odpoczynek niż ich półfinałowy przeciwnik. Oświęcimianie potrzebowali aż pięciu meczów do awansu mimo, iż prowadzili w rywalizacji 2:0. W ostateczności w sobotę w Krakowie pokonali aktualnego mistrza Polski i cieszyli się z awansu do kolejnej rundy play-off. Aksam Unia Oświęcim eliminując z dalszej gry Comarch Cracovię przerwała medalową passę klubu z Krakowa (krakowianie od 2005 roku nieprzerwalnie zdobywali medale mistrzostw Polski).
 
Tyszanie zdają się być faworytami półfinałowej rywalizacji, z dużą przewagą nad pozostałymi zespołami zajęli pierwsze miejsce w ligowej tabeli po sezonie zasadniczymi, Unia znalazła się dopiero na piątym miejscu. Hokeiści GKS Tychy ze wszystkich drużyn stracili najmniej goli w sezonie zasadniczym, w bezpośrednich pojedynkach z Unią Oświęcim również to tyszanie okazywali się lepsi, przegrali tylko jedno z sześciu spotkań. Play-offy rządzą się jednak swoimi prawami i żadna z drużyn nie może przekreślać szans rywala. - Wiemy, o co gramy i w każdym meczu postaramy się udowodnić swoją wyższość na lodzie - mówił przed półfinałową rywalizacją napastnik GKS Tychy, Adrian Parzyszek. Aksam Unia w finale mistrzostw Polski ostatni raz grała w sezonie 2004/2005, rywalem oświęcimian był GKS Tychy, który zdobył wtedy jedyne jak dotąd złoto. Obie ekipy mają jeden cel - awans do finału, niestety tylko jedna drużyna po czterech zwycięstwach z awansu może się cieszyć. Pojedynki GKS Tychy z Unią Oświęcim od wielu lat elektryzują środowisko hokejowe, nie powinno być inaczej w rozpoczynającej się w poniedziałek rywalizacji. Emocji z pewnością nie zabraknie o czym przekonuje drugi trener GKS Tychy, Krzysztof Majkowski Pod względem widowiska i emocji na trybunach dobrze, że trafiliśmy na Unię. 
 
Drugą parę półfinału tworzą Ciarko PBS Bank Sanok oraz JKH GKS Jastrzębie. W II rundzie play-off gra toczy się do czterech zwycięstw. Dwa pierwsze spotkania rozgrywane są na lodowisku drużyny, która uplasowała się w tabeli wyżej niż przeciwnik po sezonie zasadniczym. 
 
Zarówno poniedziałkowy, jak i wtorkowy pojedynek GKS Tychy - Aksam Unia Oświęcim rozpocznie się o godz. 18:00 na tyskim Stadionie Zimowym.
 
Zarówno w poniedziałek, jak i we wtorek bilety w czterech kasach będą dostępne już od godziny 16.00. Ceny: normalny - 16 zł, ulgowy - 12 zł, rodzinny - 23 zł. UWAGA! W danym dniu będzie możliwy zakup wejściówek tylko i wyłącznie na zaplanowane tego dnia spotkanie!


Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. JKH GKS Jastrzębie 15
2. Tauron KH GKS Katowice 15
3. Nesta Toruń 8
4. Comarch Cracovia 8
5. GKS Tychy 8
6. MH Automatyka Gdańsk 7
7. Węglokoks Kraj Polonia Bytom 5
8. PGE Orlik Opole 5
9. Zagłębie Sosnowiec 3
10. TatrySki Podhale Nowy Targ 3
11. KS Unia Oświęcim 3
12. Kadra PZHL 1
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

GKS Tychy - Comarch Cracovia 3:2
niedziela, 23 września 2018


GKS Tychy TV

21. kolejka PHL: Opinia Andrei Gusowa po meczu Tauron KH GKS Katowice - GKS Tychy 5:2


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies