position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Majkowski: Nie możemy sobie pozwolić na żadne przestoje

Hokej › Aktualności › Wiadomości
środa, 19 sierpnia 2015 16:50
autor: Magda Wolschon
Fot. Michał Giel / fotoreporter.slask.pl

Przed GKS Tychy sezon pełen emocji i nowych wyzwań. Po zwycięstwie w 17. Memoriale Pavla Zabojnika tyszanie wkroczyli w ostatnią fazę przygotowań do startu ligi. O minionych występach oraz planach na nowy sezon opowiedział trener Krzysztof Majkowski.

Kilka dni temu tyszanie po raz pierwszy w swojej historii wygrali Memoriał Pavla Zabojnika. Występ podopiecznych duetu trenerskiego Sejba – Majkowski należy zaliczyć do bardzo udanych, bowiem Mistrzowie Polski zakończyli turniej z kompletem punktów nie dając szans rywalom - Pierwszy mecz zagraliśmy z węgierską drużyną na co dzień występującą w lidze EBEL. Na pewno na pochwałę zasługuje nasza gra w przewadze. Węgrzy w pierwszej tercji mieli bardzo dużo kar, co potrafiliśmy wykorzystać. Ten mecz, jak i cały turniej bardzo dobrze się dla nas rozpoczął. Drugie spotkanie rozgrywaliśmy z teoretycznie najsłabszą drużyną tego turnieju, ale wcale nie był to łatwy pojedynek. Piešťany po wysokiej porażce ze Zvoleniem (6:1) postawiły ciężkie warunki gry, byli bardzo waleczni. My jednak graliśmy swoje i cały czas kontrolowaliśmy przebieg gry. Mieliśmy bardzo duży sytuacji bramkowych, a z drugiej strony nie dopuszczaliśmy rywali pod naszą bramkę. Byliśmy skuteczni i wygraliśmy. Po drugim dniu turnieju wszystko ułożyło się tak, że Zvolen aby wygrać memoriał musiał zwyciężyć z nami różnicą trzech bramek. Ich trener zdecydował się na wymienienie składu. Zagrało dwóch Rosjan i Kanadyjczyków. W pierwszej tercji mocno ruszyli na nas, ale wytrzymaliśmy ten napór. Strzeliliśmy gola na 1:0 co ich zdołowało i potem to już my kontrolowaliśmy grę. Przez cały turniej bardzo dobrze w bramce spisywał się Kamil Kosowski. Cała drużyna zarówno taktycznie jak i kondycyjnie wytrzymała trudy turnieju. A jeżeli Patryk Kogut nadal będzie utrzymywał taką formę strzelecką to będziemy się bardzo cieszyć. Będzie to z pożytkiem dla niego i całej drużyny - relacjonował drugi szkoleniowiec tyszan.

W nadchodzącym sezonie przed GKS Tychy stoi mnóstwo wyzwań. Oprócz obrony tytułów dochodzą jeszcze Superpuchar oraz Puchar Kontynentalny - Grania będzie mnóstwo. Dużo ważnych spotkań o stawkę, gdzie do tej regularnej gry trzeba będzie dołożyć coś jeszcze żeby zwyciężyć. Zaczynamy Superpucharem, czyli od razu meczem o stawkę. Bardzo nas to cieszy, bo im więcej takich spotkań, tym mobilizacja w drużynie jest większa. Oprócz obrony Mistrzostwa Polski i Pucharu Polski bardzo ważny jest dla nas Puchar Kontynentalny po raz pierwszy rozegrany w Tychach. Przez to do października gramy praktycznie cały czas co 2-3 dni. Dawka hokeja będzie duża i drużyna musi być do tego dobrze przygotowana. Od razu będzie gonitwa i nie możemy sobie pozwolić na żadne przestoje. 
 
Niestety jeszcze przed startem ligi szatnię tyszan dopadła mała plaga kontuzji. Na dłuższy czas z gry zostało wykluczonych dwóch zawodników - Kontuzje zawsze są pechowe. Niestety Michał Woźnica jest wyeliminowany na kilka miesięcy. Optymistycznym faktem jest to, że kontuzja Stefana Zigardiego okazała się jednak nie tak poważna. Dzisiaj będzie trenował na lodzie i zobaczymy jak to będzie wyglądało. Liczymy, że Woźnica wróci do zdrowia i może nawet w połowie sezonu dołączy do nas i wspomoże drużynę. Natomiast powrotu Dawida Majocha możemy się spodziewać minimum za miesiąc.
 
Od zwycięstwa w Pucharze Polski tyszanie utrzymują serię zwycięstw w meczach o stawkę. Trzeba przyznać, że taka postawa robi wrażenie i wprawia w radość wszystkich kibiców - Ważne, że drużyna od grudnia utrzymuje kurs wygranych. Nie może być stagnacji, musimy się cały czas rozwijać i piąć do góry, bo tylko dzięki temu możemy odnieść sukcesy na arenie międzynarodowej. Turniej w Zvoleniu pokazał że drużynę stać naprawdę na wiele. Przeciwnicy byli klasowi, ale oczywiście nie przeceniamy tego sukcesu, bo to jedynie turniej towarzyski. Dla nas najważniejsze jest to, co będzie w lidze i pucharze kontynentalnym - zakończył Krzysztof Majkowski.

Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. Tauron KH GKS Katowice 41
2. GKS Tychy 32
3. TatrySki Podhale Nowy Targ 28
4. JKH GKS Jastrzębie 28
5. Comarch Cracovia 27
6. KH Energa Toruń 24
7. MH Automatyka Gdańsk 20
8. KS Unia Oświęcim 13
9. Zagłębie Sosnowiec 13
10. PGE Orlik Opole 12
11. Węglokoks Kraj Polonia Bytom 7
12. Kadra U23 PZHL 1
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

GKS Tychy - MH Automatyka Gdańsk 7:3
niedziela, 21 października 2018


GKS Tychy TV

6. kolejka Ligi Mistrzów: Opinia Andrei Gusowa po meczu HC Bolzano - GKS Tychy 6:4


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies