Podsumowanie 2010 roku

piątek, 31 grudnia 2010 00:00
Przypominamy najważniejsze wydarzenia 2010 roku, związane z tyskim klubem.

STYCZEŃ
03.01. Pierwsze zwycięstwo w nowym roku. GKS pokonał na wyjeździe JKH Jastrzębie 2:1 i tym samym objął fotel lidera PLH.
16.01. Zawodnicy GKS-u wsparli Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Na tyskim lodowisku zmierzyły się aż cztery drużyny. GKS zagrał z zespołem Old Boys Tychy, natomiast później do rywalizacji stanęli artyści oraz rajdowcy.
22.01 Tyszanie pokonali przed własną publicznością Cracovię i tym samym zapewnili sobie z tym zespołem bonus.

LUTY
07.02. Tyszanie przegrywają kolejne spotkanie z Podhalem Nowy Targ, dzięki czemu nowotarżanie zyskują w play - offach bonus z GKS-em.
09.02. Koniec sezonu zasadniczego 2009/10. Tyszanie zakończyli go zwycięstwem 6:1 z JKH Jastrzębie oraz na drugim miejscu tabeli, ze stratą dziewięciu punktów do lidera, Cracovii Kraków.
10.02. W siedzibie PZHL-u odbyło się losowanie par ćwierćfinałowych play – off. GKS trafił na Unię Oświęcim.
15.02. W pierwszym ćwierćfinałowym spotkaniu górą byli gospodarze (4:0). W Tychach swój zespół wspierała zorganizowana grupa oświęcimskich kibiców.
19.02. Tyska drużyna pewnie wygrywa w Oświęcimiu (5:2) i w trzech spotkaniach zapewnia sobie awans do półfinału Mistrzostw Polski.
20.02. Podhale Nowy Targ ostatecznie pokonuje JKH Jastrzębie i to nowotarżanie staną na przeszkodzie GKS-owi w półfinale.
25.02. GKS przegrywa w półfinale już 2:0.

MARZEC
01.03. GKS przegrał po raz kolejny z Podhalem Nowy Targ. Podopiecznych Milana Jancuszki od wejścia do finału Mistrzostw Polski dzielił tylko jeden mecz.
02.03. Tyszanie pokonali na wyjeździe popularne „Szarotki” i odwlekli rozstrzygnięcie półfinału.
05.03. Rywalizacja przeniosła się do Tychów, gdzie miejscowi pewnie pokonali nowotarżan. 05.03. Poważnej kontuzji doznał Łukasz Sokół. W 38. minucie spotkania Dimitri Suur brutalnie faulował tyskiego obrońcę.
07.03. W decydującym spotkaniu GKS uległ „Szarotkom” aż 6:0. Tyszanie musieli zapomnieć o walce o złoty medal.
12.03. Rozpoczęła się walka o brązowy medal Mistrzostw Polski. Przeciwnikiem GKSu w tym starciu było Zagłębie Sosnowiec.
16.03. Okazało się, że kontuzja, jakiej nabawił się Tomas Jakes w sobotnim (13.03) meczu z Zagłębiem Sosnowiec jest dość poważna. GKS stracił kolejnego obrońcę w tak ważnym momencie sezonu.
18.03. Kłopoty GKS-u jeszcze bardziej się pogłębiły. Tyska obrona zaczęła się sypać. Do kontuzjowanych dołączył Krzysztof  Śmiełowski.
20.03. GKS Tychy zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski.
29.03. Na lodowisku w Tychach odbył się charytatywny mecz „Urodziny Nikodema”. Połączone siły MOSMu Tychy oraz Atomówek zmierzyły się z byłymi i obecnymi zawodnikami GKS-u Tychy.

KWIECIEŃ
12.04. PZHL zadecydował, że w sezonie 2010/11 w zespołach będzie mogło występować trzech obcokrajowców. Nowością są także hokeiści polskiego pochodzenia.
20.04. Arkadiusz Sobecki, Adrian Parzyszek, Michał Garbocz i Sebastian Gonera zdecydowali się pozostać na kolejny sezon w Tychach.
21.04. O pozostaniu na Śląsku decyzję podjęli także kryniczanie: Jakub Witecki i Radosław Galant.
24.04. Reprezentacja Polski zajęła trzecie miejsce na Mistrzostwach Świata w Lublanie.
28.04. Przemysław Witek postanowił powrócić do swojego macierzystego klubu – Unii Oświęcim.
28.04. Kontrakty podpisali Ladislav Paciga, Łukasz Sokół i Sławomir Krzak.
30.04. Kadra GKS-u rośnie – zostają Michał Woźnica, Paweł Banachewicz, Krzysztof Śmiełowski, Tomasz Maćkowiak i Bartosz Matczak.

MAJ
04.05. Szeregi tyskiego klubu zasilili dwaj nowi zawodnicy - bramkarz Zbigniew Szydłowski oraz obrońca Marian Csorich.
10.05. Z klubem rozstał się Robin Bacul. W jego miejsce zarząd zakontraktował Josefa Vitka. 10.05. Zawodnicy tyskiego klubu rozpoczęli również przygotowania do nowego sezonu pod wodzą fizjologa – Zbigniewa Andrzejewskiego.
12.05. Do drużyny dołączył Jakub Wanacki – kapitan Reprezentacji Polski U20.
25.05. Zapadła decyzja w sprawie drugiego trenera. Asystentem pierwszego szkoleniowca został Dominika Salamon.
26.05. Tyscy hokeiści otrzymali nagrodę Prezydenta Miasta Tychy w dziedzinie sportu.
31.05. Zarząd GKS Tychy podjął decyzję, że trenerem zespołu zostanie Robert Spisak.

CZERWIEC
11.06. GKS Tychy otrzymał licencję klubową.
19.06. Michał Woźnica zmienił stan cywilny.
24.06. Ku zaskoczeniu wszystkich trenerem GKS-u nie będzie Słowak Robert Spisak, a Czech Jirzi Sejba.
29.06. Członkowie klubu udzielili Zarządowi absolutorium za rok 2009.
30.06. Koszykarski KKS przyjął herb oraz nazwę GKS Tychy.

LIPIEC
03.07. Zawodnicy udali się na osiemnastodniowe urlopy.
21.07. Tyszanie wznowili treningi.
26.07. Po problemach z lodem, zespół po raz pierwszy wyszedł na lód.
31.07. Łukasz Mejka zmienił stan cywilny.

SIERPIEŃ
05.08. W pierwszym przedsezonowym sparingu tyszanie przegrali w Jastrzębiu 1:4.
06.08. W inauguracyjnym towarzyskim meczu na Stadionie Zimowym GKS pokonał Unię Oświęcim 4:0.
09.08. Do Tychów przyjechał Mistrz Świata z 1999 roku oraz były zawodnik Pittsburgh Penguins i Minessoty Wild, Roman Simicek.
10.08. Podczas sparingu z Unią Oświęcim kontuzji kolana doznaje Zbigniew Szydłowski.
12.08. Kontuzji doznaje także Radosław Galant.
13.08. GKS przed własną publicznością przegrywa z niemieckim Kassel Huskies 2:7.
13.08. Ladislav Paciga doznał ciężkiej kontuzji – złamania lewej ręki.
14.08. Z tyskim zespołem trenują także Lubomir Korhon i Jirzi Hes.
21.08. Dzięki zwycięstwu w barażach MMKS Podhale Nowy Targ zapewnia sobie prawo do gry w PLH.
24.08. Na prośbę KTH Krynicy pierwszy mecz GKS-u zostaje przeniesiony na późniejszy termin.
25.08. Roman Simicek podpisał roczny kontrakt z GKS-em.
27.08. Ruszyła Pucharowa batalia – tyski klub pokonuje Nowy Targ, aż 6:0.

WRZESIEŃ
01.09. Po latach przerwy do Tychów powróciła Reprezentacja Polski. W sparingowym spotkaniu kadra pokonała Reprezentację Francji 5:1.
09.09. W Muzeum Piwowarstwa w Tychach odbyła się prezentacja składu drużyny na zbliżający się sezon.
09.09. Wydział Gier i Dyscypliny PZHL poinformował o ściągnięciu zakazu transferowego z  GKS Tychy.
12.09. W inauguracyjnym meczu sezonu 2010/11 tyszanie ulegli dopiero w rzutach karnych Cracovii Kraków 0:1..
17.09. Pierwsze spotkanie na tyskim lodowisku - GKS pewnie pokonał Podhale Nowy Targ 6:0.
27.09. PZHL potwierdza, że Josef Vitek będzie traktowany w bieżącym sezonie jako zawodnik krajowy

PAŹDZIERNIK
08.10. Dzięki współpracy z Yellowtube, spoty promocyjne GKS-u pojawiają się na telebimie w centrum Tychów.
11.10. Epidemia grypy w szatni brązowych medalistów – chorych prawie połowa hokeistów.
12.10. Tyszanie jako pierwszy zespół pokonują (3:2) JKH Jastrzębie na Jastorze.
13.10. GKS promuje krwiodawstwo. Każdy kto oddał krew w ciągu dwóch dni otrzymał bilet na mecz z Cracovią.
15.10. Po kilkumiesięcznej przerwie do meczowego składu powraca Sławomir Krzak. GKS przegrywa jednak z Cracovią 2:3.
21.10. Tyscy hokeiści powracają do promowania sportu wśród młodzieży poprzez spotkania w szkołach.
22.10. W Sosnowcu potrzeba, aż dziesięciu serii rzutów karnych, żeby wyłonić zwycięzcę meczu. Lepsi okazali się gospodarze.
29.10. Awantura w Oświęcimiu. Z powodu rozpylenia przez ochronę gazu pieprzowego mecz zostaje przerwany w 14. minucie.
30.10. GKS zostaje ukarany walkowerem za nie rozegranie pucharowego spotkania ze Stoczniowcem Gdańsk. Mimo to tyszanie bezpośrednio awansują do ćwierćfinałów.

LISTOPAD
02.11. GKS rozpoczął współpracę z tyskim Novym Kinem.
03.11. Tomasz Proszkiewicz pożegnał się z tyską drużyną i powrócił do Torunia.
05.11. Po kontuzji do składu powraca Krzysztof Majkowski.
17.11. Tyszanie poznali kolejnego rywala w rozgrywkach o Puchar Polski – będzie nim Nestą Toruń.
25.11. Hokeiści GKS-u Tychy przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „Szlachetna paczka”.
25.11. Do składu zespołu dołączyło dwóch nowych zawodników. Po rocznej przerwie powrócił Artur Gwiżdż oraz po przygodzie w Kanadzie - Mariusz Gurazda.
28.11. Kolejnej kontuzji doznaje Zbigniew Szydłowski.
28.11. W bramce debiutuje Sebastian Zgórski (podczas ligowego meczu).
29.11. Piotr Jakubowski w awaryjnej sytuacji zostaje golkiperem GKS-u.

GRUDZIEŃ
07.12. Po wygranych 10:5 i 13:1 z Toruniem tyszanie awansują do półfinału Pucharu Polski.
07.12. Tomasz Wołkowicz, Bartosz Matczak i Łukasz Mejka dostają wolną rękę w poszukiwaniu nowych pracodawców.
13.12. Podczas losowania w siedzibie PZHL-u, GKS trafia w półfinale Pucharu Polski na KH Ciarko Sanok.
14.12. PZHL ogłasza, że Turniej Finałowy odbędzie się w Oświęcimiu.
16.12. Adam Bagiński przekazuje na charytatywną aukcję swój złoty medal, koszulkę z sezonu 2004/05 oraz zdjęcie złotej drużyny.
17.12. Po latach przerwy w Tychach odbył się charytatywny mecz Gwiazdy na Gwiazdkę pomiędzy Złotą Drużyną 2005, a All Stars GKS Tychy.
22.12. GKS oraz Unia dokańczają przerwany w październiku mecz. GKS wygrywa 3:1 i awansuje na drugie miejsce tabeli.
23.12. Pamiątki Adama Bagińskiego zostały kupione za 2550 złotych.
28.12. W półfinale Pucharu Polski tyszanie ulegają w dogrywce Sanokowi, który dzień później wygrywa Turniej.

autor: Magda & Patrycja