position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Arkadiusz Sobecki: Jesteśmy w stanie pokonać każdego

Hokej › Aktualności › Wiadomości
środa, 29 grudnia 2010 00:00
Rozmowa z Arkadiuszem Sobeckim - od kilku lat pierwszym bramkarzem GKS-u Tychy. Tyski golkiper opowiada o mijającym 2010 roku i o planach na nadchodzący rok.

 

Na początku grudnia przeszedłeś zabieg artroskopii kolana, jak się teraz czujesz?
Teraz jest już lepiej, czuję się w miarę dobrze, myślałem jednak, że szybciej będę mógł powrócić do treningów. Ból z dnia na dzień jest mniejszy, ale już w styczniu będę do dyspozycji trenera.   

 

W Oświęcimiu zakończył się Turniej Finałowy Pucharu Polski, w finale, po raz pierwszy od wielu lat, zabraknie GKS-u Tychy. Czujesz żal, że nie mogłeś pomóc kolegom obronić tego trofeum? Chyba nie tak wyobrażaliście sobie zakończenie 2010 roku ..

Szkoda, że po raz kolejny nie uda nam się zdobyć Pucharu. Jednak przysłowie mówi, że kto wygra Puchar nie zdobędzie Mistrza, mamy więc nadzieję, że w tym roku zdobędziemy złoto. Nie mogłem pomóc kolegom w meczu z Sanokiem, lecz oglądając mecz w telewizji denerwowałem się bardziej niż gdybym bronił. 
 

Od wielu lat jesteś pierwszym bramkarzem w tyskiej drużyny. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad zmianą barw klubowych?

Raczej nie, w Tychach jest mi dobrze i myślę, że nie będę musiał zmieniać klubu.

 

W połowie grudnia na Ukrainie został rozegrany kolejny turniej z cyklu EIHC, w którym Polacy zajęli dopiero trzecie miejsce. Jak oceniasz występ kadry na tej imprezie?

Myślę, że drużyna zagrała wyrównane mecze z każdą z ekip. To są spotkania kontrolne, więc dopiero kwietniowe mistrzostwa na Ukrainie pokażą jak naprawdę wygląda sytuacja reprezentacji.

 

Czy w razie ewentualnego powołania na kwietniowe Mistrzostwa Świata Dywizji I zgodziłbyś się wystąpić w reprezentacji Polski?

Tak, raczej zgodziłbym się na występ w reprezentacji.

 

Z hokeja w Polsce ciężko utrzymać rodzinę. Zawodnicy często podejmują się dodatkowej pracy - Ty jesteś tego najlepszym przykładem. Jak udaje Ci się łączyć pracę w straży miejskiej z funkcją pierwszego bramkarza w GKSie Tychy?
Na połączenie tych czynności - pracy i uprawiania sportu - składa się wiele czynników. Myślę jednak, że dla chcącego nic trudnego. Póki co udaje mi się łączyć i pracę i sport.
 
Od początku sezonu trenujecie z trenerem mało znanym wcześniej w Polsce. Jak Tobie układa się współpraca z Jirim Sejbą? Co sądzisz o jego systemie szkolenia?

Każdy trener ma swój system szkolenia i trzeba mu się podporządkować. Wydaje mi się jednak, że współpraca z trenerem Sejbą układa mi się dobrze. 
 
Czy GKS stać w tym sezonie na złoto?

Myślę, że tak. Drużynę mamy doświadczoną. Ligę mamy jednak wyrównaną, ale gdy wszyscy zawodnicy będą w pełni sił jesteśmy  stanie pokonać każdego.

 

Która drużyna, Twoim zdaniem, stanowi największe zagrożenie dla tyszan w drodze po mistrzostwo Polski?

Trudo wskazać jedną drużynę. Wydaje mi się jednak, że wszystkie zespoły, które są w czołowej szóstce będą potencjalnym zagrożeniem w drodze po złoto.
 
Co sądzisz o wynikach GKSu w 2010 roku, czy tyszanie mijający rok mogą zaliczyć do udanych?

Niestety, nie możemy zaliczyć 2010 roku do udanych. Nie zagraliśmy w tym roku w finale Mistrzostw Polski, zdobyliśmy tylko brąz. Nie zdobyliśmy również na koniec roku Pucharu Polski. Takiego roku nie można zaliczyć do udanych.

 

Wraz z nowym rokiem zbliża się Mecz Gwiazd PLH. Impreza ta jest nowością w Polsce, co sądzisz o organizacji takiego meczu?

Będzie to na pewno fajna zabawa. Zobaczymy jednak jak to będzie wyglądało, wszak jest to debiut takiej imprezy.  
 
Sportowe cele na nadchodzący rok...?

Na pewno pierwszym celem będzie wejście do finału Mistrzostw Polski, zrobimy wszystko aby to zrobić. To na początek, a co dalej to zobaczymy.

 

Czego życzyć Arkadiuszowi Sobeckiemu w nowym roku?

Na pewno zdrowia, bo to przecież jest najważniejsze. Przede wszystkim żeby omijały mnie kontuzje, ale również, żeby krążki omijały tyską bramkę.

 

rozmawiała: Marta

Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. Tauron KH GKS Katowice 35
2. GKS Tychy 29
3. JKH GKS Jastrzębie 25
4. TatrySki Podhale Nowy Targ 22
5. KH Energa Toruń 21
6. Comarch Cracovia 21
7. MH Automatyka Gdańsk 20
8. KS Unia Oświęcim 13
9. Zagłębie Sosnowiec 13
10. PGE Orlik Opole 12
11. Węglokoks Kraj Polonia Bytom 7
12. Kadra U23 PZHL 1
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

GKS Tychy - KH Energa Toruń 3:1
piątek, 19 października 2018


GKS Tychy TV

6. kolejka Ligi Mistrzów: Opinia Andrei Gusowa po meczu HC Bolzano - GKS Tychy 6:4


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies