position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Pucharowy patent

Hokej › Aktualności › Wiadomości
wtorek, 28 grudnia 2010 00:00
Tradycyjnie już hokejowy koniec roku należy do rozgrywek Pucharu Polski. W tym roku Turniej Finałowy odbywa się w Oświęcimiu.


Tyszanie niewątpliwie mają patent na Puchar Polski. Ostatnie cztery lata to okres dominacji tyskiego klubu w tych rozgrywkach. W 2008 roku GKS, jako pierwszy klub, zdobył przechodnie trofeum na własność. Tegoroczny finał jest w całej historii tych rozgrywek chyba najmocniej obsadzony – na tafli zmierzą się aktualnie najlepsze zespoły w kraju: Comach Cracovia Kraków, GKS Tychy, Aksam Unia Oświęcim oraz KH Ciarko Sanok - W finale spotkają się zespoły z czołówki ligi, które przewodzą stawce. Choćby z tego powodu mecze zapowiadają się niezwykle atrakcyjnie. - mówi Dominik Salamon.

W swoim półfinałowym spotkaniu tyszanie zagrają z Sanokiem. W tym sezonie zespoły spotkały się dwukrotnie. W Sanoku, podobnie jak i w Tychach górą byli miejscowi. W dzisiejszym spotkaniu tyszanie wystąpią jako gospodarze.... czy to dobry znak? - Tak naprawdę może zdarzyć się wszystko. Moim zdaniem przedmeczowe szanse to 50:50 – ocenia drugi trener GKS-u.
Tyski duet szkoleniowy ma do swojej dyspozycji niemal wszystkich zawodników - Wyłączając Arka Sobeckiego, wystąpimy w najmocniejszym składzie. - informuje Salamon. - Motywacja w zespole jest ogromna, myślę, że nie tylko w naszym klubie każdy podchodzi do tych rozgrywek bardzo poważnie. - zapewnia. Pierwsze półfinałowe spotkanie rozpocznie się o 16:15. Sędziować będą Paweł Meszyński i Przemysław Kępa oraz na liniach Tomasz Przyborowski i Mariusz Smura.

W drugim spotkaniu półfinałowym o godzinie 19:30 gospodarz Turniej, Aksam Unia Oświęcim podejmie Comarch Cracovię Kraków. Finał, jutro o godzinie 18:00. Wszystkie mecze będą na żywo transmitowane przez TVP Sport. Zespół, który okaże się być w tym roku najlepszy, oprócz Pucharu dostanie nagrodę w wysokości 6o tysięcy złotych. Drugi finalista kwotę 20 tysięcy, a drużyny, które odpadną już dzisiaj – po 5 tysięcy złotych.

autor: Patrycja

Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. Tauron KH GKS Katowice 59
2. GKS Tychy 45
3. JKH GKS Jastrzębie 35
4. TatrySki Podhale Nowy Targ 34
5. KH Energa Toruń 33
6. Comarch Cracovia 29
7. Zagłębie Sosnowiec 23
8. MH Automatyka Gdańsk 22
9. KS Unia Oświęcim 20
10. PGE Orlik Opole 17
11. Węglokoks Kraj Polonia Bytom 15
12. Kadra U23 PZHL 1
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec 6:1
środa, 14 listopada 2018


GKS Tychy TV

Błażej Salamon: Każdy zawodnik chce zdobyć Mistrzostwo Polski


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies