Co się odwlecze to nie uciecze... (video x3)

środa, 22 grudnia 2010 00:00
Po dwóch miesiącach przerwy udało się nareszcie dokończyć ligowe spotkanie pomiędzy Aksam Unią Oświęcim, a GKS-em Tychy. Zwycięsko z tej potyczki wyszli goście.

Mecz rozpoczął się nietypowo, bo od rzutu karnego dla gospodarzy. Oświęcimianie nie wykorzystali jednak swojej szansy - Lukas Riha nie trafił w światło bramki. Pierwsze trafienie, za sprawą Mariusza Jakubika zaliczyli miejscowi. Tyszanie potrzebowali jednak tylko minuty na wyrównanie. Rewelacyjne zawody rozegrał golkiper gości, Piotr Jakubowski, który nie dał się więcej razy zaskoczyć. Bramka Josefa Vitka na pięć minut przed końcową syreną postawiła Tychy w korzystniejszej sytuacji. Trener Unii, Ladislav Spisiak próbował jeszcze ratować punkty, ściągając bramkarza, jednak przyniosło to odwrotny od zamierzonego skutek i GKS po trzecim golu mógł już świętować zdobycie trzech punktów.

Oznacza to, że tyszanie ligowy rok zakończą na drugiej pozycji tabeli, ze stratą tylko jednego oczka do lidera, Cracovii Kraków. Dzisiejsze zwycięstwo przyniosło jeszcze jeden istotny plus - w przypadku trafienia w play-offach na Unię i wyższego miejsca w tabeli na koniec sezonu zasadniczego, tyszanie mają z tą drużyną zapewniony bonus (jedno wygrane spotkanie mniej potrzebne do awansowania do kolejnej rundy play-off).

>Video 1<
>Video 2<

>Video 3<

Aksam Unia Oświęcim - GKS Tychy 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
1:0 Jakubik - A.Kowalówka - Wojtarowicz (26:16)
1:1 Witecki - Bagiński - Woźnica (27:38)
1:2 Vítek - Paciga - Garbocz (54:17)
1:3 Parzyszek - Pacia (59:33)

Unia:
Witek - A.Kowalówka, Zatko; Jaros, Tabacek, Klisiak - Gabryś, Flasar; Riha, Jakubik, Krajci – Dronia, Piekarski (2); Modrzejewski, Stachura, Wojtarowicz - Cinalski, Połącarz; Jurczak, Bibrzycki, Sękowski.

GKS:
Jakubowski – Kotlorz, Gonera; Vitek, Parzyszek, Paciga - Sokół, Jakes; Bagiński, Witecki, Woźnica – Majkowski, Csorich; R.Galant, Garbocz, Krzak - Gwiżdż, Banachewicz, Gurazda.

wtorek, 16 października 2018

6. kolejka Ligi Mistrzów: Opinia Andrei Gusowa po meczu HC Bolzano - GKS Tychy 6:4