position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Gwiazdy na gwiazdkę

Hokej › Aktualności › Wiadomości
piątek, 17 grudnia 2010 00:00
W piątkowe popołudnie na Stadionie Zimowym w Tychach spotkały się drużyny GKS Tychy 2005 oraz All Stars. Hokeiści zagrali dla małego tyszanina – Adriana Buch, który zmaga się z ciężką chorobą. Cały dochód ze spotkania zostanie przekazany na rzecz chłopca.

 

Po meczu wszyscy zawodnicy podkreślali, że nie wynik w tym spotkaniu był najważniejszy.
- Chodziło przede wszystkim o to, aby pomóc Adrianowi i zebrać pieniądze w meczu charytatywnym. Z drugiej strony był to mecz dla kibiców, którzy w okresie przedświątecznym mogli przyjść i popatrzeć na zawodników, których nie widzieli już kilka lat. Mam nadzieję, że ludzie, którzy przyszli na mecz dobrze się bawili. Bardzo fajnie, że w Tychach zorganizowano taki mecz, oby takich więcej. Na pewno będzie to z pożytkiem dla wszystkich. Świetnie, że wygrał Mistrz Polski z 2005 bo zawodnicy zasłużyli na to.– komentował Mariusz Czerkawski, który stanął na czele drużyny All Stars. Również Łukasz Sokół, który wspierał zespół All Stars był tego samego zdania. - Był to dobry mecz, fajna zabawa i przede wszystkim cel był szczytny.


Spotkanie było świetną okazją do zobaczenia zawodników, którzy pięć lat temu wywalczyli historyczne zwycięstwo w finałach Mistrzostw Polski dla GKSu Tychy. Część z zawodników zakończyła już karierę, ale specjalnie na tą okazję odkurzyli swój sprzęt i jeszcze raz wyszli na lodową taflę. - Na pewno była to fajna chwila wspomnień dla kolegów, którzy zdobyli to złoto. Mogli wrócić do starych czasów i spotkać się z graczami, z którymi już nie grają. – komentował Łukasz Sokół. Swojej radości z gry w tym wyjątkowym składzie nie krył także Sławomir Krzak – Dziś powróciły fantastyczne uczucia i wspomnienia związane z klubem i miastem. Szczerze mówiąc aż łezka się w oku kręci. To coś niesamowitego zagrać z chłopakami, z którymi  pięć lat temu zdobywaliśmy złoty medal. Być może już nigdy nie zagramy w takim zestawieniu, jednak mam nadzieję, że klub będzie kontynuował tą tradycję i to nie ostatnia impreza tego typu. Przypomnieliśmy sobie wszystkie uczucia z okresu, kiedy graliśmy dla Wojtka Matczaka, bo tak naprawdę to on był duchem tej drużyny. Grać dla takiego trenera to była wielka przyjemność i myślę, że nigdy tego nie zapomnę. Tamta drużyna była jedną wielką rodziną, którą właśnie on stworzył.


Jak zgodnie podkreślali wszyscy zawodnicy wynik nie był najważniejszy. Głównym celem imprezy była zbiórka pieniędzy i dobra zabawa, której dostarczyli hokeiści. Zawodnicy podeszli do spotkania z humorem i przeszkadzali sobie wzajemnia, a nawet odmawiali odbycia kary. W trzeciej odsłonie sędzia nałożył obustronną karę na Adriana Parzyszka oraz Romana Simicka jednak gracze zbuntowali się i zostali na placu gry.
Po spotkaniu wszystkim nasuwało się tylko jedno pytanie – czy w tym sezonie GKS powtórzy sukces sprzed pięciu sezonów?
- Mam nadzieję, że GKS powtórzy sukces sprzed pięciu lat. Klub, co roku liczy się w rozgrywkach i co roku ma szanse bo przecież gra w finałach. Zobaczymy jak będzie tym razem. Mam nadzieję, że szczęście dopisze. – mówił Czerkawski.
- Bardzo byśmy chcieli powtórzyć ten sukces. Być może wtedy za parę lat klub również zorganizuje taki mecz jak dziś i wtedy będę mógł zagrać w ekipie mistrzów. Na pewno, co roku walczymy o ten cel, ale nie możemy nic obiecać. Zawsze są stawiane przed nami wysokie cele, ale w poprzednich latach to nie wychodziło. Miejmy nadzieję, że w tym roku się to zmieni. – przekonywał Łukasz Sokół.
- Mam nadzieję, że w tym sezonie powtórzymy ten wynik. Nie chciałbym jednak niczego mówić na wyrost, ale na pewno zrobimy wszystko żeby wygrywać. – zakończył Sławomir Krzak.

 

 

GKS Tychy 2005 – All Stars 9:5 (1:2, 4:1 4:2)
0:1 Josef Vitek – Ladislav Paciga – Marek Tabaka 2’
1:1 Sławomir Krzak – Robert Brocławik – Krzysztof Śmiełowski 2’
1:2 Dominik Salamon – Tomasz Więckowski 4’
2:2 Krzysztof Śmiełowski – Sławomir Krzak – Michał Belica 19’
3:2 Bartłomiej Gawlina – Marcin Frączek 22’
4:2 Robert Brocławik – Andrzej Gretka – Michał Belica 22’
4:3 Marek Tabaka – Łukasz Sokół – Tomas Jakes 23’
5:3 Marcin Frączek – Tomasz Maćkowiak – Krzysztof Majkowski 23’
5:4 Tomas Jakes – Mariusz Czerkawski 31’
5:5 Ladislav Paciga – Roman Simicek 33’
6:5 Artur Gwiżdż – Adrian Parzyszek – Sebastian Gonera 40’
7:5 Marcin Frączek – Krzysztof Majkowski 41’
8:5 Robert Brocławik – Krzysztof Śmiełowski – Michał Belica 43’
9:5 Adrian Parzyszek 44’

 

Złota Drużyna 2010

Bramkarze: Piotr Jakubowski, Michał Elżbieciak, Marek Goj
Obrońcy: Łukasz Mejka, Wojciech Sosiński, Krzysztof Śmiełowski, Andrzej Gretka, Artur Gwiżdż, Krzysztof Majkowski, Sebastian Gonera.
Napastnicy: Michal Belica, Adam Bagiński, Sławomir Krzak, Marcin Frączek, Bartłomiej Gawlina, Tomasz Maćkowiak, Robert Brocławik, Adrian Parzyszek.
Trener: Wojciech Matczak.

 

All Stars GKS Tychy


Bramkarze: Krzysztof Biela, Krzysztof Śliwiński, Sebastian Zgórski
Obrońcy: Tomas Jakes, Marian Csorich, Łukasz Sokół, Sebastian Kuczera
Napastnicy: Ladislav Paciga, Mariusz Czerkawski, Roman Simicek, Josef Vitek, Michał Garbocz, Marek Tabaka, Andrzej Wawrzonkowski, Tomasz Więckowski, Tomasz Cichoń, Bartłomiej Sobas, Dominik Salamon, Kazimierz Łuka, Adam Katarzyński.

 

autor: Magda

Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. GKS Tychy 0
2. KS Unia Oświęcim 0
3. Comarch Cracovia 0
4. Tauron KH GKS Katowice 0
5. JKH GKS Jastrzębie 0
6. Nesta Toruń 0
7. Zagłębie Sosnowiec 0
8. TMH Polonia Bytom 0
9. TatrySki Podhale Nowy Targ 0
10. PGE Orlik Opole 0
11. MH Automatyka Gdańsk 0
12. Kadra PZHL 0
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

Trening na Stadionie Zimowym
piątek, 20 lipca 2018


GKS Tychy TV

Jarosław Rzeszutko: Po każdej kontuzji wracam silniejszy


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies