position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Gwiazdy na gwiazdkę

Hokej › Aktualności › Wiadomości
piątek, 17 grudnia 2010 00:00
W piątkowe popołudnie na Stadionie Zimowym w Tychach spotkały się drużyny GKS Tychy 2005 oraz All Stars. Hokeiści zagrali dla małego tyszanina – Adriana Buch, który zmaga się z ciężką chorobą. Cały dochód ze spotkania zostanie przekazany na rzecz chłopca.

 

Po meczu wszyscy zawodnicy podkreślali, że nie wynik w tym spotkaniu był najważniejszy.
- Chodziło przede wszystkim o to, aby pomóc Adrianowi i zebrać pieniądze w meczu charytatywnym. Z drugiej strony był to mecz dla kibiców, którzy w okresie przedświątecznym mogli przyjść i popatrzeć na zawodników, których nie widzieli już kilka lat. Mam nadzieję, że ludzie, którzy przyszli na mecz dobrze się bawili. Bardzo fajnie, że w Tychach zorganizowano taki mecz, oby takich więcej. Na pewno będzie to z pożytkiem dla wszystkich. Świetnie, że wygrał Mistrz Polski z 2005 bo zawodnicy zasłużyli na to.– komentował Mariusz Czerkawski, który stanął na czele drużyny All Stars. Również Łukasz Sokół, który wspierał zespół All Stars był tego samego zdania. - Był to dobry mecz, fajna zabawa i przede wszystkim cel był szczytny.


Spotkanie było świetną okazją do zobaczenia zawodników, którzy pięć lat temu wywalczyli historyczne zwycięstwo w finałach Mistrzostw Polski dla GKSu Tychy. Część z zawodników zakończyła już karierę, ale specjalnie na tą okazję odkurzyli swój sprzęt i jeszcze raz wyszli na lodową taflę. - Na pewno była to fajna chwila wspomnień dla kolegów, którzy zdobyli to złoto. Mogli wrócić do starych czasów i spotkać się z graczami, z którymi już nie grają. – komentował Łukasz Sokół. Swojej radości z gry w tym wyjątkowym składzie nie krył także Sławomir Krzak – Dziś powróciły fantastyczne uczucia i wspomnienia związane z klubem i miastem. Szczerze mówiąc aż łezka się w oku kręci. To coś niesamowitego zagrać z chłopakami, z którymi  pięć lat temu zdobywaliśmy złoty medal. Być może już nigdy nie zagramy w takim zestawieniu, jednak mam nadzieję, że klub będzie kontynuował tą tradycję i to nie ostatnia impreza tego typu. Przypomnieliśmy sobie wszystkie uczucia z okresu, kiedy graliśmy dla Wojtka Matczaka, bo tak naprawdę to on był duchem tej drużyny. Grać dla takiego trenera to była wielka przyjemność i myślę, że nigdy tego nie zapomnę. Tamta drużyna była jedną wielką rodziną, którą właśnie on stworzył.


Jak zgodnie podkreślali wszyscy zawodnicy wynik nie był najważniejszy. Głównym celem imprezy była zbiórka pieniędzy i dobra zabawa, której dostarczyli hokeiści. Zawodnicy podeszli do spotkania z humorem i przeszkadzali sobie wzajemnia, a nawet odmawiali odbycia kary. W trzeciej odsłonie sędzia nałożył obustronną karę na Adriana Parzyszka oraz Romana Simicka jednak gracze zbuntowali się i zostali na placu gry.
Po spotkaniu wszystkim nasuwało się tylko jedno pytanie – czy w tym sezonie GKS powtórzy sukces sprzed pięciu sezonów?
- Mam nadzieję, że GKS powtórzy sukces sprzed pięciu lat. Klub, co roku liczy się w rozgrywkach i co roku ma szanse bo przecież gra w finałach. Zobaczymy jak będzie tym razem. Mam nadzieję, że szczęście dopisze. – mówił Czerkawski.
- Bardzo byśmy chcieli powtórzyć ten sukces. Być może wtedy za parę lat klub również zorganizuje taki mecz jak dziś i wtedy będę mógł zagrać w ekipie mistrzów. Na pewno, co roku walczymy o ten cel, ale nie możemy nic obiecać. Zawsze są stawiane przed nami wysokie cele, ale w poprzednich latach to nie wychodziło. Miejmy nadzieję, że w tym roku się to zmieni. – przekonywał Łukasz Sokół.
- Mam nadzieję, że w tym sezonie powtórzymy ten wynik. Nie chciałbym jednak niczego mówić na wyrost, ale na pewno zrobimy wszystko żeby wygrywać. – zakończył Sławomir Krzak.

 

 

GKS Tychy 2005 – All Stars 9:5 (1:2, 4:1 4:2)
0:1 Josef Vitek – Ladislav Paciga – Marek Tabaka 2’
1:1 Sławomir Krzak – Robert Brocławik – Krzysztof Śmiełowski 2’
1:2 Dominik Salamon – Tomasz Więckowski 4’
2:2 Krzysztof Śmiełowski – Sławomir Krzak – Michał Belica 19’
3:2 Bartłomiej Gawlina – Marcin Frączek 22’
4:2 Robert Brocławik – Andrzej Gretka – Michał Belica 22’
4:3 Marek Tabaka – Łukasz Sokół – Tomas Jakes 23’
5:3 Marcin Frączek – Tomasz Maćkowiak – Krzysztof Majkowski 23’
5:4 Tomas Jakes – Mariusz Czerkawski 31’
5:5 Ladislav Paciga – Roman Simicek 33’
6:5 Artur Gwiżdż – Adrian Parzyszek – Sebastian Gonera 40’
7:5 Marcin Frączek – Krzysztof Majkowski 41’
8:5 Robert Brocławik – Krzysztof Śmiełowski – Michał Belica 43’
9:5 Adrian Parzyszek 44’

 

Złota Drużyna 2010

Bramkarze: Piotr Jakubowski, Michał Elżbieciak, Marek Goj
Obrońcy: Łukasz Mejka, Wojciech Sosiński, Krzysztof Śmiełowski, Andrzej Gretka, Artur Gwiżdż, Krzysztof Majkowski, Sebastian Gonera.
Napastnicy: Michal Belica, Adam Bagiński, Sławomir Krzak, Marcin Frączek, Bartłomiej Gawlina, Tomasz Maćkowiak, Robert Brocławik, Adrian Parzyszek.
Trener: Wojciech Matczak.

 

All Stars GKS Tychy


Bramkarze: Krzysztof Biela, Krzysztof Śliwiński, Sebastian Zgórski
Obrońcy: Tomas Jakes, Marian Csorich, Łukasz Sokół, Sebastian Kuczera
Napastnicy: Ladislav Paciga, Mariusz Czerkawski, Roman Simicek, Josef Vitek, Michał Garbocz, Marek Tabaka, Andrzej Wawrzonkowski, Tomasz Więckowski, Tomasz Cichoń, Bartłomiej Sobas, Dominik Salamon, Kazimierz Łuka, Adam Katarzyński.

 

autor: Magda

Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. GKS Tychy 97
2. Tauron KH GKS Katowice 82
3. Comarch Cracovia 76
4. TatrySki Podhale Nowy Targ 70
5. JKH GKS Jastrzębie 67
6. KS Unia Oświęcim 54
7. PGE Orlik Opole 52
8. MH Automatyka Gdańsk 47
9. TMH Polonia Bytom 35
10. Anteo Naprzód Janów 20
11. SMS PZHL U20 Katowice 0
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

GKS Tychy - TatrySki Podhale Nowy Targ 3:1
niedziela, 11 marca 2018


GKS Tychy TV

1/2 play-off: GKS Tychy o krok od awansu do finału


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies