position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Ikona klubu w nowej roli

Hokej › Aktualności › Wiadomości
sobota, 23 maja 2015 10:32
autor: Michał Rus
Fot. Michał Giel / fotoreporter.slask.pl

Wychowanek klubu, dwukrotny mistrz Polski i długoletni numer "1" GKS Tychy kończy zawodniczą karierę, ale nie żegna się z hokejem. Arkadiusz Sobecki od sezonu 2015/16 będzie trenerem tyskich bramkarzy.

Arkadiusz Sobecki bez wątpienia pozostanie jednym z najważniejszych symboli ostatniego dziesięciolecia tyskiego klubu. Barwy GKS Tychy reprezentował nieprzerwanie przez 20 lat, bo od 1995 roku. W latach 2002-2013 był podstawowym bramkarzem drużyny. Na swoim koncie zapisał dwa złote medale (w 2005 roku był najjaśniejszą postacią finałowych bojów z Unią Oświęcim), a także sześć srebrnych i cztery brązowe krążki. Sześciokrotnie sięgał również po Puchar Polski, a w sezonie 2007/08 wygrał klasyfikację "Złotego Kija".

- Nie potrafię jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy czuję się spełniony. Z jednej strony grałem w GKS przez tyle lat, a tytułów wicemistrzowskich jest więcej od mistrzowskich. Dwa razy reprezentowałem barwy narodowe na mistrzostwach świata - tych meczów w kadrze również mogło być więcej. W jakimś stopniu mogę czuć się spełniony, ale na pewno nie w stu procentach - podkreśla Arkadiusz Sobecki.35-latek nie ukrywa jednak, że powoli przygotowywał się do decyzji o zakończeniu kariery. - Przez ponad 10 lat byłem numerem "1" w GKS. Nie jestem pewien, czy jakikolwiek bramkarz w polskiej lidze tak długo był "jedynką" w jednym klubie. Dwa lata temu do zespołu dołączył Stefan Zigardy. To świetny zawodnik, co potwierdził w poprzednim sezonie. Miał duży wkład w zdobycie Pucharu Polski i mistrzostwa kraju, a ja zawodowo mogłem przejść na drugą stronę.

Od sezonu 2015/16 Arkadiusz Sobecki wejdzie w skład sztabu szkoleniowego GKS Tychy, a więc będzie najbliższym współpracownikiem Jiriego Sejby oraz Krzysztofa Majkowskiego. - Będę odpowiedzialny za prowadzenie zajęć z bramkarzami. Mam też nadzieję, że będę mógł pracować z młodymi golkiperami z MOSM Tychy. Chciałbym przekazać im swoją wiedzę - dodaje Sobecki.

Wczoraj były już golkiper GKS przekazał swój kompletny strój bramkarski Tyskiej Galerii Sportu, która będzie miał swoją siedzibę na Stadionie Miejskim Tychy. - Mamy nadzieję, że ta "zbroja" będzie podziwiana tak samo i tak długo, jak zbroje rycerzy krzyżackich w Malborku - śmiał się Piotr Zawadzki, koordynator merytoryczny Tyskiej Galerii Sportu.

Wkrótce obszerny wywiad z jedną z ikon GKS Tychy - Arkadiuszem Sobeckim.

Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. Tauron KH GKS Katowice 12
2. JKH GKS Jastrzębie 9
3. Nesta Toruń 5
4. Comarch Cracovia 4
5. PGE Orlik Opole 3
6. TatrySki Podhale Nowy Targ 3
7. KS Unia Oświęcim 3
8. MH Automatyka Gdańsk 3
9. GKS Tychy 3
10. Zagłębie Sosnowiec 3
11. Węglokoks Kraj Polonia Bytom 2
12. Kadra PZHL 1
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

GKS Tychy - Tauron KH GKS Katowice 3:2
niedziela, 16 września 2018


GKS Tychy TV

4. kolejka CHL: Bartłomiej Pociecha po meczu IFK Helsinki - GKS Tychy 2:1


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies