position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Ikona klubu w nowej roli

Hokej › Aktualności › Wiadomości
sobota, 23 maja 2015 10:32
autor: Michał Rus
Fot. Michał Giel / fotoreporter.slask.pl

Wychowanek klubu, dwukrotny mistrz Polski i długoletni numer "1" GKS Tychy kończy zawodniczą karierę, ale nie żegna się z hokejem. Arkadiusz Sobecki od sezonu 2015/16 będzie trenerem tyskich bramkarzy.

Arkadiusz Sobecki bez wątpienia pozostanie jednym z najważniejszych symboli ostatniego dziesięciolecia tyskiego klubu. Barwy GKS Tychy reprezentował nieprzerwanie przez 20 lat, bo od 1995 roku. W latach 2002-2013 był podstawowym bramkarzem drużyny. Na swoim koncie zapisał dwa złote medale (w 2005 roku był najjaśniejszą postacią finałowych bojów z Unią Oświęcim), a także sześć srebrnych i cztery brązowe krążki. Sześciokrotnie sięgał również po Puchar Polski, a w sezonie 2007/08 wygrał klasyfikację "Złotego Kija".

- Nie potrafię jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy czuję się spełniony. Z jednej strony grałem w GKS przez tyle lat, a tytułów wicemistrzowskich jest więcej od mistrzowskich. Dwa razy reprezentowałem barwy narodowe na mistrzostwach świata - tych meczów w kadrze również mogło być więcej. W jakimś stopniu mogę czuć się spełniony, ale na pewno nie w stu procentach - podkreśla Arkadiusz Sobecki.35-latek nie ukrywa jednak, że powoli przygotowywał się do decyzji o zakończeniu kariery. - Przez ponad 10 lat byłem numerem "1" w GKS. Nie jestem pewien, czy jakikolwiek bramkarz w polskiej lidze tak długo był "jedynką" w jednym klubie. Dwa lata temu do zespołu dołączył Stefan Zigardy. To świetny zawodnik, co potwierdził w poprzednim sezonie. Miał duży wkład w zdobycie Pucharu Polski i mistrzostwa kraju, a ja zawodowo mogłem przejść na drugą stronę.

Od sezonu 2015/16 Arkadiusz Sobecki wejdzie w skład sztabu szkoleniowego GKS Tychy, a więc będzie najbliższym współpracownikiem Jiriego Sejby oraz Krzysztofa Majkowskiego. - Będę odpowiedzialny za prowadzenie zajęć z bramkarzami. Mam też nadzieję, że będę mógł pracować z młodymi golkiperami z MOSM Tychy. Chciałbym przekazać im swoją wiedzę - dodaje Sobecki.

Wczoraj były już golkiper GKS przekazał swój kompletny strój bramkarski Tyskiej Galerii Sportu, która będzie miał swoją siedzibę na Stadionie Miejskim Tychy. - Mamy nadzieję, że ta "zbroja" będzie podziwiana tak samo i tak długo, jak zbroje rycerzy krzyżackich w Malborku - śmiał się Piotr Zawadzki, koordynator merytoryczny Tyskiej Galerii Sportu.

Wkrótce obszerny wywiad z jedną z ikon GKS Tychy - Arkadiuszem Sobeckim.

Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. Tauron KH GKS Katowice 76
2. GKS Tychy 64
3. TatrySki Podhale Nowy Targ 55
4. JKH GKS Jastrzębie 53
5. Comarch Cracovia 48
6. KH Energa Toruń 47
7. KS Unia Oświęcim 44
8. MH Automatyka Gdańsk 34
9. Zagłębie Sosnowiec 31
10. PGE Orlik Opole 26
11. Węglokoks Kraj Polonia Bytom 15
12. Kadra U23 PZHL 8
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

Mikołajki w Ośrodku Kibice Razem GKS Tychy
czwartek, 6 grudnia 2018


GKS Tychy TV

Odwiedził stadion i wręczył prezenty. Mikołajki z GKS Tychy


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies