position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Szczęśliwa trzynastka (foto+video)

Hokej › Aktualności › Wiadomości
wtorek, 7 grudnia 2010 00:00
Tyszanie nie pozostawili złudzeń ekipie z Torunia, z którą pewnie wygrali 13:1. Dzięki zwycięstwu GKS awansował do Turnieju Finałowego Pucharu Polski.

 

Przyjezdni rozpoczęli bardzo ambitnie i starali się dorównać gospodarzom jednak różnica klas była widoczna w każdym elemencie gry. Tyszanie grając w osłabieniu wyszli z kontrą i premierową bramkę w spotkaniu zdobył Krzysztof Majkowski. Na kolejne trafienie nie trzeba było długo czekać. Powracający po kontuzji Ladislav Paciga znalazł drogę do bramki strzeżonej przez Tomasza Witkowskiego. Przewaga miejscowych była bardzo wyraźna. W podbramkowym zamieszaniu kolejną bramkę dla GKSu zdobył Michał Woźnica. Goście próbowali odpowiedzieć kontrą zakończoną strzałem Tomasza Chylińskiego, jednak Piotr Jakubowski spokojnie odbił krążek. Po raz drugi sposób na toruńskiego bramkarza znalazł Ladislav Paciga. Przyjezdni byli całkiem rozbici. Po znakomitym podaniu Radosława Galanta Marian Csorich podniósł wynik spotkania na 5:0.

 

Gra toczyła się głównie w tercji gości, co świetnie obrazuje druga odsłona. W tej tercji tyszanie urządzili sobie festiwal strzelecki, a bramkarz Nesty aż sześć razy musiał wyciągać gumę z siatki. Już na początku Adam Bagiński pokonał Witkowskiego. Tyszanie bezlitośnie wykorzystywali każdą okazję do zwiększenia swojej przewagi. Kiedy Toms Bluks przebywał na ławce kar Michał Woźnica z najbliższej odległości zdobył kolejnego gola. Kilka sekund później pięknym strzałem w okienko popisał się Radosław Galant. Toruń odpowiedział szybką kontrą i honorowe trafienie dla przyjezdnych zdobył Paweł Połącarz. Różnica poziomu obu drużyn była bardzo wyraźna. Bramkę na swoim koncie zapisał również Mariusz Gurazda, który mocnym strzałem ze środka tercji nie pozostawił szans bramkarzowi. W bramce Tychów Piotra Jakubowskiego zastąpił Sebastian Zgórski. Marian Csorich oddał mocny strzał z niebieskiej linii i na tablicy pojawił się dwucyfrowy wynik. Torunianie nie potrafili się przeciwstawić gospodarzom. Nad leżącym bramkarzem krążek w siatce umieścił Michał Garbocz. Druga tercja zakończyła się wynikiem 11:1.

 

W ostatniej odsłonie tyszanie tylko przypieczętowali swoje zwycięstwo i wejście do Turnieju Finałowego Pucharu Polski. Trzecią tercję między słupkami toruńskiej bramki rozpoczął Michał Wąsik. Miejscowi wykorzystali okres gry w przewadze i Sebastian Gonera z okolic bulika zdobył dwunastą bramkę w spotkaniu. Gospodarze pozbawili przyjezdnych jakichkolwiek marzeń o wygraniu tego meczu. Ostatnią, trzynastą bramkę dla GKSu zdobył Paweł Banachewicz. Goście stanęli przed szansą na zdobycie gola, kiedy to sędzia podyktował rzut karny po faulu na jednym z zawodników Torunia. Po strzale Pawła Połącarza krążek odbił się od słupka, a Sebastian Zgórski zachował czyste konto w spotkaniu.
Najlepszymi zawodnikami spotkania wybrani zostali Ladislav Paciga oraz Tomasz Proszkiewicz.

 

Sławomir Krzak, napastnik GKS Tychy:
- Zagraliśmy ten mecz bardzo dobrze, choć nie musiało to tak wyglądać. Udało nam się zdobyć na wyjeździe przewagę pięciu bramek, ale nie lekceważyliśmy przeciwnika. Teraz zaczynamy ciężko pracować przed meczem z Unią oraz Turniejem Finałowym Pucharu Polski. Nie jest łatwo zdobywać tyle lat z rzędu Puchar Polski. Finał zawsze wygląda inaczej. Zobaczymy jak będzie w tym roku.

 

Dominik Salamon, II trener GKS Tychy:
- Potraktowaliśmy ten mecz bardzo poważnie. Szybko strzeliliśmy bramki, nasza przewaga była bardzo wyraźna. Było widać różnicę między ekstraklasą a pierwszą ligą. Mieliśmy przewagę pięciu bramek z pierwszego meczu w Toruniu i mogliśmy zagrać spokojniej. Toruń starał się i grał ambitnie.


Tomasz Proszkiewicz, napastnik Nesty Toruń:
- Po ostatnim meczu z GKS-em dużo rozmawialiśmy o błędach taktycznych, niestety w dzisiejszym spotkaniu nie udało nam się tego poprawić i dlatego przegraliśmy wysoki wynik. Jeżeli chcemy awansować do PLH to musimy się bardziej postarać/ Przed nami jeszcze długa droga. Grę w GKS-ie wspominam bardzo miło. Chciałbym podziękować kibicom oraz zawodnikom za tak wspaniałe przyjęcie.

 

Michał Wąsik, bramkarz Nesty Toruń: 

- Zarówno w jednym jak i w drugim meczu popełnialiśmy te same błędy, nie graliśmy jeden na jeden tylko każdy starał się pomóc drugiemu i przez to były luki w ustawieniu, tyszanie to wykorzystali. W spotkaniu padło dużo bramek głównie przez to, że pod naszą bramką nie było naszych zawodników, a gospodarze podawali przed bramkę i praktycznie mogli się pytać bramkarza gdzie mogą strzelić.GKS Tychy - Nesta Toruń 13:1 (5:0, 6:1, 2:0)
1:0 Majkowski - Paciga (07:49) 4/5
2:0 Paciga - Parzyszek (11:31)
3:0 Woźnica - Bagiński - Garbocz (12:31)
4:0 Paciga - Gonera - Parzyszek (14:47)
5:0 Csorich - Galant - Witecki (16:16)
6:0 Bagiński - Šimíček - Woźnica (21:20)
7:0 Woźnica - Šimíček (25:08) 5/4
8:0 Galant - Kotlorz (25:22)
8:1 Połącarz - Kalinowski (26:30)
9:1 Gurazda (29:56)
10:1 Csorich - Vítek - Witecki (32:03) 5/4
11:1 Garbocz - Majkowski (36:10)
12:1 Gonera - Vítek (43:49) 5/4
13:1 Banachewicz - Vítek (52:15)


GKS: Jakubowski (30. Zgórski) - Gonera, Gwiżdż (2); Vitek, Parzyszek, Paciga - Sokół, Jakes; Bagiński, Simicek, Witecki – Majkowski (2), Csorich; R.Galant, Garbocz (2), Witecki - Kotlorz, Gurazda,Krzak (2), Banachewicz (2).

Nesta: Witkowski (40. Wąsik) - Bluks (2), Adamovics; Połącarz, Kuchnicki, Marmurowicz - Lidtke, Porębski; Proszkiewicz (2), Chyliński, Wieczorek - Chrzanowski (2), Huzarski; Wiśniewski, Kalinowski (2), Winiarski (2).

kary: 10:10 min.

strzały: 35:22

>Zobacz video<

>Galeria zdjęć<

autor: Magda

Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. Tauron KH GKS Katowice 35
2. GKS Tychy 26
3. JKH GKS Jastrzębie 25
4. TatrySki Podhale Nowy Targ 22
5. KH Energa Toruń 21
6. Comarch Cracovia 21
7. MH Automatyka Gdańsk 20
8. KS Unia Oświęcim 13
9. Zagłębie Sosnowiec 13
10. PGE Orlik Opole 12
11. Węglokoks Kraj Polonia Bytom 7
12. Kadra U23 PZHL 1
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

Rozjazd przed meczem w Bolzano
wtorek, 16 października 2018


GKS Tychy TV

6. kolejka Ligi Mistrzów: Opinia Andrei Gusowa po meczu HC Bolzano - GKS Tychy 6:4


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies