position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Puchary GKS Tychy pod ziemią!

Hokej › Aktualności › Wiadomości
poniedziałek, 13 kwietnia 2015 15:04
autor: Michał Rus
fot. KWK Ziemowit

Od czasów, w których to śląskie kluby sportowe były utrzymywane przez kopalnie, a zawodnicy ustawiali się po pensje w jednej kolejce z górnikami, minęło już sporo lat. Mimo to GKS Tychy nie zapomina o swoich górniczych korzeniach.

Pod koniec ubiegłego tygodnia trofea za Mistrzostwo Polski i Puchar Polski, które hokeiści GKS Tychy zdobyli w sezonie 2014/15, odwiedziły Kopalnię Węgla Kamiennego Ziemowit w Lędzinach. Puchary były obecne nie tylko w gabinetach dyrektorskich zarządzających kopalnią, ale zjechały również kilkaset metrów pod powierzchnię ziemi. Zachęcamy do obejrzenia filmiku ze zjazdem pucharu pod ziemię oraz pamiątkowej galerii zdjęć.

W tym miejscu warto przypomnieć o genezie powstania GKS Tychy: W latach 60-tych XX wieku dojrzewała myśl o powołaniu w Tychach wielosekcyjnego klubu sportowego, działającego pod patronatem górnictwa. Wykorzystując dobrze rozwijającą się bazę sportową, postanowiono w oparciu o małe kluby działające w okolicy Tychów taki klub stworzyć. I tak 20 kwietnia 1971 roku powołano Górniczy Klub Sportowy Tychy, który powstał z połączenia Polonii Tychy, kilku sekcji Górnika Wesoła oraz sekcji hokejowej Górnika Murcki.


Zobacz materiał video!Zobacz galerię zdjęć!


Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. GKS Tychy 0
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

Trening na lodowisku w Tychach
poniedziałek, 12 sierpnia 2019


GKS Tychy TV

Filip Komorski: Nie będziemy chłopcami do bicia


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2019 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies