position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Woźnica: Dublet to byłaby piękna sprawa

Hokej › Aktualności › Wiadomości
poniedziałek, 23 marca 2015 14:45
autor: Michał Rus
Fot. Michał Giel / fotoreporter.slask.pl

Do walki o złoto startujemy z tego samego pułapu. Weryfikacja nastąpi na lodzie, ale zrobimy dosłownie wszystko, aby zdobyć upragnione mistrzostwo - deklaruje kapitan GKS Tychy Michał Woźnica. Pierwsze finałowe starcie z JKH GKS Jastrzębie już jutro.

W piątek tyszanie pewnym zwycięstwem przed własną publicznością przypieczętowali wygranie półfinałowej rywalizacji z Ciarko PBS Bank KH Sanok. - Od początku seria z Sanokiem miała swoje podteksty. W sezonie zasadniczym ten rywal nam nie leżał. Wiedzieliśmy jednak, że w play off możemy ich pokonać. Pierwszy mecz w Sanoku nam nie wyszedł, ale w drugim byliśmy blisko wygranej. W kolejnych spotkaniach udowodniliśmy już swoją wyższość. Swoją drogą wygranie czterech meczów z rzędu w fazie play off to jest "coś". Z całą pewnością dodało nam to pewności siebie - podkreśla Michał Woźnica.

Finałowym rywalem GKS Tychy będzie najlepszy zespół sezonu zasadniczego. - Do walki o złoto startujemy z tego samego pułapu. Szanse na końcowy sukces oceniam pół na pół. Weryfikacja nastąpi na lodzie, ale zrobimy dosłownie wszystko, aby zdobyć upragnione mistrzostwo. W każdym meczu naszym celem będzie zwycięstwo. O jedno jestem pewny – że zarówno w Tychach, jak i Jastrzębiu będziemy mogli liczyć na doping naszych kibiców, którzy poniosą nas do walki o złoto - dodaje "Wozik".

W sezonie zasadniczym zarówno tyszanie, jak i jastrzębianie w bezpośrednich spotkaniach zanotowali po trzy zwycięstwa. Warto jednak przypomnieć, że w półfinale Pucharu Polski, który był rozgrywany w Kraków Arenie, GKS rozbił JKH GKS aż 6:1. Woźnica: Puchar to jednak przeszłość. Nie ma co do tego wracać. Teraz oba zespoły napiszą nową historię. Znamy słabe strony Jastrzębia, ale nie będę ich zdradzał. Najważniejsze, że my wiemy co mamy zagrać i zrobimy to.

Finałowa rywalizacja będzie toczyła się do czterech zwycięstw. Czy GKS Tychy do zdobytego w tym sezonie Pucharu Polski dołoży drugie w historii klubu mistrzostwo Polski? - Dublet to byłaby piękna sprawa. Tak naprawdę czekam na to moją całą sportową karierę... - kończy Michał Woźnica.

 

Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. Tauron KH GKS Katowice 76
2. GKS Tychy 64
3. TatrySki Podhale Nowy Targ 55
4. JKH GKS Jastrzębie 53
5. Comarch Cracovia 48
6. KH Energa Toruń 47
7. KS Unia Oświęcim 44
8. MH Automatyka Gdańsk 34
9. Zagłębie Sosnowiec 31
10. PGE Orlik Opole 26
11. Węglokoks Kraj Polonia Bytom 15
12. Kadra U23 PZHL 8
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

Mikołajki w Ośrodku Kibice Razem GKS Tychy
czwartek, 6 grudnia 2018


GKS Tychy TV

Odwiedził stadion i wręczył prezenty. Mikołajki z GKS Tychy


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies