position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Witecki: Musimy wygrać oba spotkania

Hokej › Aktualności › Wiadomości
piątek, 13 marca 2015 19:33
autor: Magda Wolschon
Fot. Dorota Ziętek
Już jutro tyszanie zmierzą się w ramach trzeciego meczu półfinałowego z Ciarko Sanok. Niestety poprzednie spotkania rozgrywane w Sanoku podopieczni trenera Sejby przegrali, co znacznie skomplikowało ich sytuację.

Zarówno we wtorek, jak i środę pojedynki były bardzo wyrównane i o zwycięstwie decydowały jedynie szczegóły – Faktycznie w obu spotkaniach nie odstawaliśmy sportowo od Sanoka. Uważam, że pokazaliśmy się z dobrej strony. Powinniśmy wygrać minimum jedno spotkanie. Taki plan założyliśmy sobie przed rozpoczęciem tej rywalizacji. W środę byliśmy bardzo blisko. Oczywiście dotkliwie odczuliśmy te dwie porażki, ale nie możemy tego rozpamiętywać. Musimy wyciągnąć wnioski i w Tychach zagrać znacznie lepiej. Wiem, że stać nas na to – przekonuje Jakub Witecki.

Kluczem do zwycięstwa sanoczan okazała się znakomita gra w przewagach, które tyszanom już tak dobrze nie wychodziły – W środę o naszej porażce zadecydowała bramka Konopki, którą zdobył podczas naszego osłabienia (na ławce kar przebywał Kartoshkin – przyp. red.). Musimy wyeliminować tak dużą ilość kar. Pojedynki z Sanokiem są bardzo zacięte, więc zupełnie się ich nie wystrzeżemy. Przez niepotrzebne kary tracimy siły, a nasi przeciwnicy bezwzględnie to wykorzystują – tłumaczy napastnik.
 
Do sobotniego pojedynku tyszanie przystąpią z nożem na gardle. Trzecie zwycięstwo dla Sanoka będzie oznaczało, że marzenia o finale znacznie się oddalą – Zrobimy wszystko, żeby wygrać zarówno w sobotę jak i niedzielę. Wtedy rywalizacja zacznie się tak naprawdę od nowa. Do awansu potrzeba czterech zwycięstw. Nic jeszcze nie jest przesądzone. Musimy wygrać oba spotkania, dla mnie nie ma innej możliwości. Sanok jest zespołem, z którym możemy wygrać. Pokazaliśmy to choćby w finale Pucharu Polski - zakończył Witecki.
 

Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. Tauron KH GKS Katowice 59
2. GKS Tychy 48
3. JKH GKS Jastrzębie 39
4. TatrySki Podhale Nowy Targ 37
5. KH Energa Toruń 35
6. Comarch Cracovia 32
7. KS Unia Oświęcim 26
8. Zagłębie Sosnowiec 23
9. MH Automatyka Gdańsk 22
10. PGE Orlik Opole 20
11. Węglokoks Kraj Polonia Bytom 15
12. Kadra U23 PZHL 1
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

GKS Tychy - TatrySki Podhale Nowy Targ 4:1
piątek, 16 listopada 2018


GKS Tychy TV

Błażej Salamon: Każdy zawodnik chce zdobyć Mistrzostwo Polski


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies