position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Kotlorz: Ostatnie treningi były bardzo ciężkie

Hokej › Aktualności › Wiadomości
czwartek, 5 lutego 2015 15:00
autor: Magda Wolschon
Fot. Michał Giel / fotoreporter.slask.pl
Reprezentacja Polski od poniedziałku przebywa w Toruniu, gdzie przygotowuje się do turnieju z cyklu EIHC. Nie jest to jednak czas odpoczynku dla zawodników GKS, którzy w mocno okrojonym składzie przygotowują się do kluczowych rozstrzygnięć w lidze.

Wśród zawodników, których trener Jacek Płachta powołał na turniej Euro Ice Hockey Challenge znalazło się aż siedmiu zawodników tyskiego klubu. Wśród nich miał być również Michał Kotlorz, który ostatecznie jednak pozostał w Tychach – Niestety okazało się, że mam problem z żebrem. Wyniki prześwietlenia nie były jednoznaczne, prawdopodobnie jest to pęknięcie. Odczuwałem bardzo duży ból przez co miałem problem z przyśpieszeniem oraz wystrzeleniem krążka. Po konsultacji lekarskiej uznałem, że lepiej pozostać w Tychach. Kiedy jedzie się na kadrę to trzeba trenować na sto procent i pokazać się z jak najlepszej strony, a nie tylko na pół gwizdka – tłumaczy Michał Kotlorz.
 
W Toruniu wśród rywali Polaków będą reprezentacje Węgier, Ukrainy oraz Rumunii – Z pewnością rywale są nam już bardzo dobrze znani. Wielokrotnie krzyżowaliśmy kije z tymi reprezentacjami. Myślę, że jesteśmy w stanie wygrać ten turniej, choć z pewnością nie będzie to łatwe zadanie. Będzie to świetny sprawdzian przed kwietniowymi Mistrzostwami Świata w Krakowie. Turniej EIHC nie jest jednak aż tak ważny. Dla nas priorytetem są mistrzostwa – przekonuje tyski obrońca.
 
Podczas przerwy spowodowanej zgrupowaniem kadry narodowej zawodnicy, którzy pozostali w klubie nie próżnują i w pocie czoła przygotowują się do decydującej fazy sezonu – Teraz głównie pracujemy nad siłą i wytrzymałością. Ostatnie treningi były bardzo ciężkie, ale to wszystko dlatego, że chcemy dobrze się przygotować do fazy play off. Trener Sejba zaaplikował nam dwa treningi dziennie. Kiedy wrócą kadrowicze skupimy się nad dopracowaniem taktyki oraz potrenujemy grę w przewadze. To też dobry czas dla Jaroslava Hertla, który powoli może zgrywać się z drużyną. W końcu będziemy mogli zagrać na cztery formacje. Wszyscy mamy nadzieję, że nowy obrońca będzie podporą zespołu w fazie play off i pomoże nam w walce o mistrzostwo – zakończył Kotlorz.
 

Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. GKS Tychy 0
2. KS Unia Oświęcim 0
3. Comarch Cracovia 0
4. Tauron KH GKS Katowice 0
5. JKH GKS Jastrzębie 0
6. Nesta Toruń 0
7. Zagłębie Sosnowiec 0
8. TMH Polonia Bytom 0
9. TatrySki Podhale Nowy Targ 0
10. PGE Orlik Opole 0
11. MH Automatyka Gdańsk 0
12. Kadra PZHL 0
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

Trening na Stadionie Zimowym
piątek, 20 lipca 2018


GKS Tychy TV

Jarosław Rzeszutko: Po każdej kontuzji wracam silniejszy


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies