position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Kotlorz: Ostatnie treningi były bardzo ciężkie

Hokej › Aktualności › Wiadomości
czwartek, 5 lutego 2015 15:00
autor: Magda Wolschon
Fot. Michał Giel / fotoreporter.slask.pl
Reprezentacja Polski od poniedziałku przebywa w Toruniu, gdzie przygotowuje się do turnieju z cyklu EIHC. Nie jest to jednak czas odpoczynku dla zawodników GKS, którzy w mocno okrojonym składzie przygotowują się do kluczowych rozstrzygnięć w lidze.

Wśród zawodników, których trener Jacek Płachta powołał na turniej Euro Ice Hockey Challenge znalazło się aż siedmiu zawodników tyskiego klubu. Wśród nich miał być również Michał Kotlorz, który ostatecznie jednak pozostał w Tychach – Niestety okazało się, że mam problem z żebrem. Wyniki prześwietlenia nie były jednoznaczne, prawdopodobnie jest to pęknięcie. Odczuwałem bardzo duży ból przez co miałem problem z przyśpieszeniem oraz wystrzeleniem krążka. Po konsultacji lekarskiej uznałem, że lepiej pozostać w Tychach. Kiedy jedzie się na kadrę to trzeba trenować na sto procent i pokazać się z jak najlepszej strony, a nie tylko na pół gwizdka – tłumaczy Michał Kotlorz.
 
W Toruniu wśród rywali Polaków będą reprezentacje Węgier, Ukrainy oraz Rumunii – Z pewnością rywale są nam już bardzo dobrze znani. Wielokrotnie krzyżowaliśmy kije z tymi reprezentacjami. Myślę, że jesteśmy w stanie wygrać ten turniej, choć z pewnością nie będzie to łatwe zadanie. Będzie to świetny sprawdzian przed kwietniowymi Mistrzostwami Świata w Krakowie. Turniej EIHC nie jest jednak aż tak ważny. Dla nas priorytetem są mistrzostwa – przekonuje tyski obrońca.
 
Podczas przerwy spowodowanej zgrupowaniem kadry narodowej zawodnicy, którzy pozostali w klubie nie próżnują i w pocie czoła przygotowują się do decydującej fazy sezonu – Teraz głównie pracujemy nad siłą i wytrzymałością. Ostatnie treningi były bardzo ciężkie, ale to wszystko dlatego, że chcemy dobrze się przygotować do fazy play off. Trener Sejba zaaplikował nam dwa treningi dziennie. Kiedy wrócą kadrowicze skupimy się nad dopracowaniem taktyki oraz potrenujemy grę w przewadze. To też dobry czas dla Jaroslava Hertla, który powoli może zgrywać się z drużyną. W końcu będziemy mogli zagrać na cztery formacje. Wszyscy mamy nadzieję, że nowy obrońca będzie podporą zespołu w fazie play off i pomoże nam w walce o mistrzostwo – zakończył Kotlorz.
 

Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. Tauron KH GKS Katowice 35
2. GKS Tychy 26
3. JKH GKS Jastrzębie 25
4. TatrySki Podhale Nowy Targ 22
5. KH Energa Toruń 21
6. Comarch Cracovia 21
7. MH Automatyka Gdańsk 20
8. KS Unia Oświęcim 13
9. Zagłębie Sosnowiec 13
10. PGE Orlik Opole 12
11. Węglokoks Kraj Polonia Bytom 7
12. Kadra U23 PZHL 1
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

Rozjazd przed meczem w Bolzano
wtorek, 16 października 2018


GKS Tychy TV

6. kolejka Ligi Mistrzów: Opinia Andrei Gusowa po meczu HC Bolzano - GKS Tychy 6:4


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies