GKS Tychy - Ciarko PBS Bank KH Sanok 3:6

wtorek, 30 grudnia 2014 21:29
autor: Błażej Kuśmierz

Niestety w ostatnim meczu 2014 roku tyszanie ulegli na własnym lodzie przyjezdnym z Sanoka. Świeżo upieczeni zdobywcy Pucharu Polski tym razem musieli uznać wyższość rywali, którzy już po pierwszej tercji prowadzili 4:0.

Ostatni mecz w 2014 roku, nie rozpoczął się dobrze dla zawodników GKS. Po niedzielnym zwycięstwie w Pucharze Polski z Ciarko Sanok hokeistom trójkolorowych znów przyszło się zmierzyć z zawodnikami z Podkarpacia. Dla przyjezdnych była to niebywała okazja do rewanżu. Od pierwszych minut było widać, że sanoccy zawodnicy bardzo chcą wygrać to spotkanie. Stworzyli sobie przewagę i nie trzeba było długo czekać, aby zobaczyć rezultaty. Michael Cichy wykorzystał bezpański krążek odbity wcześniej przez Zigardego i zmusił czeskiego bramkarza  do kapitulacji. W dziesiątej minucie ponownie Michael Cichy pokonał tyskiego bramkarza. Tym razem wykorzystał grę w liczebnej przewadze. Cztery minuty minęły od bramki Cichego, a na tablicy widniał rezultat 3:0. Wszystko za sprawą Miroslava Zatko, który mocnym strzałem z niebieskiej wykorzystał kolejną grę w przewadze. Chwilę później sanoczanie podwyższyli wynik. Na listę strzelców wpisał się Mateusz Wilusz. Warto podkreślić, że razem z Bogusławem Rąpałą, byli oni pierwszymi zawodnikami pochodzenia Polskiego, którzy wpisali się w statystyki tego spotkania. Tercja zakończyła się wynikiem 4:0. Goście spokojnie kontrolowali przebieg meczu i nie pozwalali rozwinąć skrzydeł wyraźnie osłabionym tyszanom.

Drugą tercje lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy od początku dążyli do odrobienia strat. Niestety dobra gra w obronie sanockiego zespołu uniemożliwiła zdobycie bramki. Dopiero dwie minuty przed końcem drugiej odsłony meczu Radosław Galant zdobył pierwszą bramkę dla trójkolorowych. Radość tyszan nie trwała długo, bo szybką odpowiedzią popisali się goście. Po raz trzeci na listę strzelców wpisał się Michael Cichy.

W ostatniej tercji hokeiści z Tychów walczyli o każdy centymetr lodu jednak było widać zmęczenie po meczu finałowym Pucharu Polski. Mimo zmęczenia tyszanom udało się zdobyć dwie bramki. Autorem pierwszego gola w tej odsłonie był Jurii Kuzin, który z bliska pokonał Bryana Pittona. Drugie trafienie zapisano Jarosławowi Rzeszutko, który z okolic bulika wpakował gumę do siatki. Wynik w ostatnich sekundach meczu ustalił Mike Danton, który w prowokujący sposób świętował swoje trafienie do pustej bramki.

GKS Tychy - Ciarko PBS Bank KH Sanok 3:6 (0:4, 1:1, 2:1)
0 : 1 Michael Cichy - Jordan Pietrus - Martin Richter  (02:28)
0 : 2 Michael Cichy - Jordan Pietrus - David Turoň  (09:42) 5/4
0 : 3 Miroslav Zaťko - Petr Šinágl - Lukáš Endál  (14:16) 5/4
0 : 4 Mateusz Wilusz - David Turoň - Bogusław Rąpała  (14:33)
1 : 4 Radosław Galant - Marcin Kolusz (38:28) 5/4
1 : 5 Michael Cichy - Mike Danton (39:32)
2 : 5 Jurij Kuzin - Jarosław Rzeszutko (54:33)
3 : 5 Jarosław Rzeszutko - Pavel Mojžíš - Bartłomiej Pociecha (58:08)
3 : 6 Mike Danton - Lukáš Endál - Mateusz Wilusz  (59:39) do pustej bramki

GKS Tychy: Stefan Zigardy - Bartłomiej Pociecha, Łukasz Sokół; Michał Woźnica, Adam Bagiński, Josef Vitek - Jakub Wanacki, Nicolas Besch; Radosław Galant,  Maxim Kartoshkin, Marcin Kolusz - Jakub Ferenc, Pavel Mojzis; Kacper Guzik, Jarosław Rzeszutko, Jurii Kuzin - Michał Kotlorz, Dawid Majoch, Kacper Rożycki. Trener Jiri Sejba.