Puchar jest nasz! GKS - Sanok 3:1!

niedziela, 28 grudnia 2014 20:58
autor: Michał Rus

Hokeiści GKS Tychy sięgnęli po szósty Puchar Polski w historii klubu! Tyszanie w Kraków Arenie pokonali Ciarko Sanok 3:1! Dwa gole dla GKS zdobył Josef Vitek, a jedną bramkę strzelił Jurii Kuzin.

Niemal cała pierwsza tercja finału przypominała hokejowe szachy. Pod jej koniec tyszanie wyprowadzili jednak pierwszy cios. W 18. minucie wynik meczu otworzył Josef Vitek po podaniu Michała Woźnicy.

Na początku drugiej tercji kapitalną akcją popisał się Kacper Guzik, który zostawił w tyle dwóch obrońców i oddał groźny strzał na bramkę Sanoka. Celną dobitką popisał się Jurii Kuzin i było 2:0.

W 29. minucie Sanok zdobył kontaktową bramkę po szczęśliwym uderzeniu Lukasa Endala - krążek odbił się od słupka tyskiej bramki. Ostatnia akcja drugiej tercji należała jednak do GKS. Swojego drugiego gola zdobył Josef Vitek, również po podaniu Woźnicy.

W trzeciej tercji GKS dość często grał w osłabieniu, ale świetnie spisywała się cała defensywa i bramkarz Stefan Zigardy. To jednak cały zespół zasłużył na zdobycie szóstego w historii klubu Pucharu Polski, co stało się faktem po upływie regulaminowego czasu gry!

Ciarko PBS Bank KH Sanok - GKS Tychy 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)