position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

210 dni Jarosława Rzeszutki

Hokej › Aktualności › Wiadomości
środa, 29 października 2014 14:37
autor: Michał Rus
Fot. Dorota Ziętek / dorotazietek.pl

Dzisiaj, po ponad półrocznej przerwie, Jarosław Rzeszutko wreszcie założył łyżwy i wyjechał na taflę tyskiego lodowiska.

Przypomnijmy, że napastnik GKS Tychy doznał poważnej kontuzji prawego kolana 1 kwietnia, w meczu finałowym nr 6 z Ciarko PBS Bank KH Sanok. Następnie w Sport-Klinice w Żorach poddał się dwóm operacjom: najpierw zszycia łękotki i więzadła pobocznego kolana, a następnie rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego.

Mimo to Jarosław Rzeszutko nie załamał się. - To nie jest moja pierwsza poważna kontuzja. Miałem już złamaną szczękę, dwa razy nadgarstek i cztery palce. Można więc powiedzieć, że jestem już zahartowany, a po każdej kontuzji wracałem silniejszy. Wierzę, że podobnie będzie i tym razem - mówił jeszcze w połowie kwietnia. Przede wszystkim jednak zakasał rękawy i oddał się ciężkiej pracy podczas długotrwałej rehabilitacji.

Aż wreszcie dzisiaj, po dokładnie 210 dniach od pechowego meczu z Sanokiem, "Rzeszut" założył w końcu łyżwy i pojawił się na tafli Stadionu Zimowego w Tychach. - Fantastyczne uczucie! Wprawdzie to nie był jeszcze normalny trening, ale frajda była niesamowita. Póki co muszę się trochę "rozjeździć". Do tego nie mogę jeszcze zapominać o siłowni, rowerkach. Tak jak zawsze, jestem dobrej myśli - przekonuje zawodnik.

Tym samym powrót Rzeszutki do składu GKS na ligowe mecze to już kwestia czasu. - Nie chcę podawać żadnego pewnego terminu, ale jestem przekonany, że to nastąpi jeszcze w tym roku - uśmiecha się.

Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. Tauron KH GKS Katowice 35
2. GKS Tychy 29
3. JKH GKS Jastrzębie 25
4. TatrySki Podhale Nowy Targ 22
5. KH Energa Toruń 21
6. Comarch Cracovia 21
7. MH Automatyka Gdańsk 20
8. KS Unia Oświęcim 13
9. Zagłębie Sosnowiec 13
10. PGE Orlik Opole 12
11. Węglokoks Kraj Polonia Bytom 7
12. Kadra U23 PZHL 1
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

GKS Tychy - KH Energa Toruń 3:1
piątek, 19 października 2018


GKS Tychy TV

6. kolejka Ligi Mistrzów: Opinia Andrei Gusowa po meczu HC Bolzano - GKS Tychy 6:4


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies