position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Rusza Puchar Polski

Hokej › Aktualności › Wiadomości
czwartek, 26 sierpnia 2010 00:00
Polski Związek Hokeja na Lodzie diametralnie zmienił w tym roku formułę rozgrywek o Puchar Polski, chcąc podnieść jego atrakcyjność i prestiż. Kluby są jednak dosyć sceptycznie nastawione do tych zmian.

 

Przypomnijmy, że wszystkie ekstraligowe drużyny mają obowiązek wystartowania już w fazie grupowej, która składa się z trzech grup. Mecze będą w nich rozgrywane systemem każdy z każdym (mecz + rewanż). Po jej zakończeniu zostanie ustalony ranking wszystkich dwunastu drużyn, biorący pod uwagę ilość zdobytych punktów i bramek. Zespoły które uplasują się na miejscach 1-4 automatycznie uzyskają awans do ćwierćfinału rozgrywek, a pozostałe drużyny rozegrają dwumecze według klucza: 5–12 , 6–11 , 7–10 , 8–9. Zwycięzcy poszczególnych par również zyskają prawo gry w kolejnym etapie. Mecze ćwierćfinałowe zostaną rozegrane według schematu: drużyna nr 1 – zwycięzca pary 8 – 9, drużyna nr 4 – zwycięzca pary 5 – 12,  drużyna nr 3 – zwycięzca pary 6 – 11, drużyna nr 2 – zwycięzca pary 7 – 10. Pary półfinałowe zostaną utworzone w drodze losowania, a Turniej Finałowy, który wyłoni zdobywcę Pucharu Polski zostanie rozegrany 28 i 29-ego grudnia.

 

Piątkowym przeciwnikiem GKS-u będzie MMKS Podhale Nowy Targ, który w niedzielę zapewnił sobie miejsce w stawce drużyn, które powalczą w nadchodzących miesiącach o mistrzostwo Polski. Chociaż MMKS jeszcze do niedawna występował w I lidze, ciąży na nim duża odpowiedzialność - w nowotarżanach pokładane są spore nadzieje kontynuacji i niejako bronienia honoru rozwiązanego kilka miesięcy temu zespołu Mistrza Polski, Wojasa Podhale. Zadanie bardzo trudne do wykonania, bo z Nowym Targiem pożegnała się większość zawodników, którzy w marcu sięgali po złote medale. 

 

Początek meczu o godzinie 18:00. Kasy zostaną otwarte o 16:30, jednak na obiekcie będzie można przebywać od 17:00. Wejściówki w cenie 8 złotych bilet normalny i 5 ulgowy. Ulga przysługuje uczniom, studentom dziennym, emerytom i rencistom, po okazaniu przy zakupie odpowiednich dokumentów potwierdzających uprawnienia do zniżki. Podczas spotkań Pucharu Polski nie obowiązują karty 3+ Liczna Rodzina i bilety ulgowe dla kobiet. Dzieci do 12-ego roku życia wchodzą nieodpłatnie, po okazaniu legitymacji szkolnej.Otwarta będzie tylko jedna trybuna, od strony północnej (za boksami kar).

 

autor: Patrycja 

Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. Tauron KH GKS Katowice 103
2. GKS Tychy 102
3. TatrySki Podhale Nowy Targ 90
4. JKH GKS Jastrzębie 78
5. Comarch Cracovia 72
6. KH Energa Toruń 63
7. MH Automatyka Gdańsk 61
8. KS Unia Oświęcim 57
9. Zagłębie Sosnowiec 48
10. PGE Orlik Opole 26
11. Węglokoks Kraj Polonia Bytom 15
12. Kadra U23 PZHL 8
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

Mistrzowska feta GKS Tychy
wtorek, 16 kwietnia 2019


GKS Tychy TV

Andrei Gusow: Możemy sprawić niespodziankę


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2019 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies