position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Rzeszutko ciężko pracuje przed drugą operacją

Hokej › Aktualności › Wiadomości
piątek, 16 maja 2014 09:12
autor: Michał Rus
Fot. Dorota Ziętek / dorotazietek.pl

Chociaż brakuje go na treningach prowadzonych przez trenera Jiriego Sejbę, to w tym momencie jest najintensywniej pracującym hokeistą GKS Tychy. Mowa o Jarosławie Rzeszutko, który w oczekiwaniu na drugą operację nie marnuje czasu.

Przypomnijmy, że 7 kwietnia Rzeszutko przeszedł pierwszą operację zszycia łękotki oraz więzadła pobocznego prawego kolana, które ucierpiało w jednym z finałowych meczów z Sanokiem. Druga operacja - tym razem rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego - wstępnie została zaplanowana na początek lipca.

- Już po pierwszym zabiegu czułem się bardzo dobrze. 6 maja stawiłem się na konsultacji lekarskiej, która tylko potwierdziła moje dobre samopoczucie. Okazało się, że kolano ma się coraz lepiej i nie było żadnych przeciwskazań do przyspieszenia terminu drugiej operacji. Z pierwotnego terminu wyznaczonego na pierwsze dni lipca zrobił się koniec maja. Właśnie otrzymałem informację, że na drugim zabiegu mam się stawić już 26 maja. To świadczy tylko i wyłącznie o tym, że wszystko idzie po dobrej myśli - uśmiecha się Jarosław Rzeszutko.

Napastnik obecnie przebywa w swoim rodzinnym Gdańsku, gdzie przechodzi rehabilitację po pierwszej operacji. - Pracuję po 7-8 godzin dziennie. Rehabilitanci stają na wysokości zadania, atmosfera podczas ciężkiej pracy jest świetna. Trafiłem na prawdziwych fachowców. Kiedy wrócę do pełnej dyspozycji? Nie chcę określać żadnych terminów, ale jeśli tylko dostanę zielona światło od lekarzy... Póki co jednak najważniejsze, że proces leczenia i rehabilitacji przebiega wprost idealnie - podkreśla Rzeszutko.

Do pełnej dyspozycji powoli wraca Kacper Guzik, który zakończył już leczenie zwichniętego stawu obojczykowo-barkowego. - W obrębie stawu mam już pełną ruchomość. Teraz pracuję nad odbudową mięśni. Ćwiczenia rehabilitacyjne powinny jeszcze potrwać maksymalnie cztery tygodnie - tłumaczy Kacper Guzik.

Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. GKS Katowice 9
2. JKH GKS Jastrzębie 9
3. Lotos PKH Gdańsk 5
4. KH Energa Toruń 4
5. Comarch Cracovia 3
6. Podhale Nowy Targ 3
7. GKS Tychy 3
8. Re-Plast Unia Oświęcim 3
9. Zagłębie Sosnowiec 3
10. Kadra U23 PZHL 0
11. KS Naprzód Janów 0
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

GKS Tychy - Comarch Cracovia 5:2
wtorek, 17 września 2019


GKS Tychy TV

Filip Komorski: Nie będziemy chłopcami do bicia


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2019 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies