Apogeum w rzutach karnych

sobota, 15 marca 2014 13:53
autor: Patrycja Hołojda

W trzecim półfinałowym meczu hokeiści GKS Tychy i Aksam Unii Oświęcim zafundowali sobie oraz kibicom niezły dreszczowiec. Wygrane przez gości spotkanie zakończyło się dopiero w rzutach karnych.

Po pierwszych dwudziestu minutach, które zakończyły się wygraną przyjezdnych 2:0, wydawało się, że tyszanie raczej bez większych problemów wyjadą z Oświęcimia z tarczą. Niestety kolejne odsłony gry zweryfikowały te plany - To było bardzo trudne spotkanie. W pierwszej tercji zagraliśmy poprawnie i zasłużenie prowadziliśmy. Potem oświęcimianie doprowadzili do wyrównania, a mecz stał się bardziej emocjonujący, pełen wymiany ciosów, wielu strzałów na obie bramki. Z minuty na minutę pojedynek rozkręcał się coraz bardziej, żeby osiągnąć maksymalną temperaturę podczas rzutów karnych, w których największe znaczenie mają umiejętności strzelających i bramkarzy oraz odrobina szczęścia - relacjonuje przebieg spotkania Krzysztof Majkowski.

GKS Tychy na cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry wyszedł na prowadzenie. Trenerzy tyskiej drużyny poprosili o czas, żeby ostudzić radość zawodników. Na nic jednak zdały się ich rady, bo już po szesnastu sekundach oświęcimianie doprowadzili do remisu - Po strzelonej przez nas trzeciej bramce wydawało się, że dowieziemy to zwycięstwo do końca. Podczas czasu, który chwilę później wzięliśmy, uczulaliśmy zawodników, że mają zagrać bardziej defensywnie. Chcieliśmy przede wszystkim bardziej zabezpieczyć naszą bramkę i tercję neutralną, żeby Unia miała jeszcze ciężej się przebić - zdradza drugi trener GKS Tychy - Niestety moment nieuwagi, błąd w naszej tercji i szybko straciliśmy to prowadzenie.