Bagiński dał zwycięstwo nad Włochami

piątek, 7 lutego 2014 09:36
autor: Michał Rus

W pierwszym meczu turnieju EIHC rozgrywanego w Gdańsku reprezentacja Polski wygrała z Włochami 2:1. Zwycięstwo biało-czerwonym dał napastnik GKS Tychy Adam Bagiński!

Polacy wyszli na prowadzenie w 11. minucie po bramce Grzegorza Pasiuta. Włosi doprowadzili do wyrównania w 28. minucie po strzale Hofera. O losach spotkania zadecydowała indywidualna akcja Adama Bagińskiego, który na 79 sekund przed końcową syreną wpakował krążek do włoskiej bramki.

W spotkaniu zagrało aż ośmiu zawodników GKS: obrońcy Michał Kotlorz i Jakub Wanacki oraz napastnicy Marcin Kolusz, Mikołaj Łopuski, Adam Bagiński, Kacper Guzik, Radosław Galant i Jakub Witecki.

Dzisiaj drugim rywalem Polaków będą Węgry, które wczoraj przegrały z Białorusią 1:2.