position: absolute; right: 175px; top: 48pxposition: absolute; right: 150px; top: 28px

Parzyszek przed turniejem finałowym Pucharu Polski

Hokej › Aktualności › Wiadomości
piątek, 27 grudnia 2013 16:32
autor: Michał Rus

To będzie bardzo ciekawy turniej. Do Sanoka jedziemy w roli lidera rozgrywek ligowych, ale uważam, że razem z gospodarzami i Cracovią prezentujemy bardzo wyrównany poziom - zwraca uwagę Adrian Parzyszek.

- Chociaż GKS Tychy jest najbardziej utytułowanym klubem pucharowych rozgrywek, to w ostatnich latach nie udawało nam się sięgnąć po to trofeum. Zarówno w ubiegłym roku, jak i dwa czy trzy lata temu, mieliśmy pewne problemy na przełomie roku. Teraz mało graliśmy w grudniu, ale liczymy na podtrzymanie formy z listopada. Za wyjątkiem Artur Gwiżdża, omijają nas również kontuzje. Jesteśmy dobrej myśli - przekonuje Adrian Parzyszek.

- Czy czujemy się faworytami turnieju? Nie do końca - podkreśla napastnik GKS. - Ostatnio wygrywaliśmy z Cracovią, ale to daje nam tylko minimalną przewagę psychologiczną. Kiedy wyjedziemy na lód, nikt nie będzie pamiętał o tych ostatnich spotkaniach. Nie ulega wątpliwości, że Sanok ma łatwiejszą drogę do finału. Jeśli więc uda nam się pokonać Cracovię, to w niedzielę będzie nas czekał niezwykle ciężki bój z gospodarzami.

Tyscy hokeiści wrócili do treningów już w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia. - Każdy ma swój rozum i wie, na co podczas świąt może sobie pozwolić. Chociaż drugiego dnia świąt czekał nas już trening, to mieliśmy sporo czasu na wspólne, rodzinne świętowanie. Czego życzyła mi rodzina? Przede wszystkim zdrowia i samych pucharowych oraz ligowych zwycięstw. Pojawiły się również życzenia szybkiego zakończenia lokautu - śmieje się Parzyszek.

W turnieju finałowym Pucharu Polski nie zagra kontuzjowany Artur Gwiżdż. Gotowy do gry jest Kacper Guzik. Do Sanoka pojedzie również trzech bramkarzy, a ostatnie miejsce młodzieżowca zajmie Adam Piorun. Trener Jiri Sejba zabierze także Adama Bagińskiego, który wprawdzie w półfinale z powodu zawieszenia nie będzie mógł zagrać, ale w przypadku awansu do finału będzie już do dyspozycji szkoleniowca GKS.

W sobotę zostaną rozegrane dwa mecze półfinałowe. W pierwszej kolejności, bo o godz. 15:30 naprzeciwko siebie staną zawodnicy 1928 KTH Krynica oraz Ciarko PBS Bank Sanok. Później na lód wyjadą zawodnicy GKS Tychy i Comarch Cracovii, którzy swój półfinałowy bój stoczą o godz. 19.

Finał w niedzielę został zaplanowany na godz. 18. Cały turniej finałowy będzie transmitowany na antenie TVP Sport.

Wyszukiwarka

Tabela ligowa

1. Tauron KH GKS Katowice 76
2. GKS Tychy 64
3. TatrySki Podhale Nowy Targ 55
4. JKH GKS Jastrzębie 53
5. Comarch Cracovia 48
6. KH Energa Toruń 47
7. KS Unia Oświęcim 44
8. MH Automatyka Gdańsk 34
9. Zagłębie Sosnowiec 31
10. PGE Orlik Opole 26
11. Węglokoks Kraj Polonia Bytom 15
12. Kadra U23 PZHL 8
rozwińpokaż szczegóły

Galeria zdjęć

GKS Tychy - KS Unia Oświęcim 4:2
wtorek, 4 grudnia 2018


GKS Tychy TV

VI edycja Teddy Bear Toss na Stadionie Zimowym w Tychach


Partnerzy

SPONSORZY & PARTNERZY


Zgłoś błąd

Widzisz błąd na naszych stronach?
Napisz do nas!
created by:input.com.pl
Copyright © 2003-2018 Tyski Sport S.A. · Polityka plików cookies